جنگ مرتدین سکولاریست سوسیال دمکرات کردستان ایران و عراق و مسئله اسراییل

barzani.sehyonizm

جنگ مرتدین  سکولاریست سوسیال دمکرات  کردستان ایران و عراق و مسئله اسراییل

به قلم : ابوسلیمان هورامی

 

دو حزب سوسیال دمکرات ایران (حدکا) و سوسیال دمکرات عراق (پارتی) که در جریان جنگ ایران و عراق هر کدام به نفع یکی از این کشورها علیه دیگری و متحدین آن می جنگیدند بدین معنی که پارتی در خدمت ایران بود و علیه عراق و مرتدین حزب دمکرات دیگر مخالفین ایران می جنگیدند. و حزب دمکرات ایران نیز به نفع عراق علیه ایران و پارتی و دیگر مخالفین ایران می جنگید. در به همان شیوه ای که کومله و دمکرات به خاطر چین و شوروی کردها را قتل و عام کردند.

البته در ۷ ماده ای که حزب بعث عراق و حزب دمکرات کردستان ایران بر سر آن توافق کردند چنین می خوانیم:

۲- باید دو تن از اعضای دفتر سیاسی شما (دمکرات) پیش ما (بعث عراق) بیایند تا در موقع لزوم مورد مشورت قرار بگیرند.

۵- حزب، شعار سرنگونی جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرده و در کنگره پنجم خود به تصویب رسانید و تا به حال هم آن را ادامه می دهد.

۶- حزب دمکرات باید جلو کردهای شمال را بگیرد و اجازه ندهد آن ها به مرز عراق نزدیک شوند و از خاک ایران استفاده کرده با حکومت عراق بجنگند.

البته از سال ۱۳۶۲ به بعد تا سقوط حکومت بعث عراق کلیه اعضای دفتر سیاسی و کمیته مرکزی حزب دمکرات به مناطق تحت تسلط رژیم بعث انتقال یافتند نه یکی دو نفر از آن ها. این ها به طور کامل زیر مجموعه و امر بر افسران بعث عراق شدند ما خودمان دیدیم تا زمانی که بعثی های سوسیالیست گفتند بجنگید آن ها هم جنگیدند. زمانی که گفتند بس است دیگر ما نمی جنگیم شما هم نجنگید حزب دمکرات مودبانه گفتند باشه و نجنگیدند.

 

و اما درباره ی ابتدای جنگ تبلیغاتی علیه مرتدین عراق که به جنگ نظامی هم انجامید نشریه چریک های فدایی خلق ایران چنین آن را به تصویر می کشاند:

«کنفرانس وحدت در بیانیه خود دن کیشوت وار موکداً فریاد می کشد:

پیش به سوی اخراج قیاده ی موقت»

باید از کنفرانس چی های محترم پرسید هدف شان از طرح این شعار چیست؟ آیا ابلهانه نیست. درست در آغاز روزهای تهاجم که «قیاده موقت» فعلاً پای خود را از جنگ کنار کشیده و اعلام بی طرفی کرده است، مردم را دعوت به اخراج قیاده موقت کنیم؟ خود مردم خیلی بهتر از شما که همواره درون ذهنتان زندگی می کنید حقایق را درک و حتی لمس می کنند شما آن قدر از مبارزه خلق کرد به دور افتاده اید که نمی بینید در شرایطی، پاسداران و نظامیان سرکوبگر به کردستان یورش برده اند که مردم کردستان با قیاه موقت «مستقیماً درگیری» نداشته اند. چرا می خواهید دشمنان بالفعل خلق کرد را متحد کنید؟ و چرا می خواهید همه را در آن واحد به جنگ خلق کرد بکشانید؟

تصریح می کنیم خطرناک ترین و خیانتکارترین نیروهای ارتجاعی سازمان یافته ی کُرد «قیاده موقت» است (تاکید می کنیم نیروی کُرد).

و بر این اساس می توانیم بگوییم که در راه افشاگری و شناسانیدن ماهیت آن پیگیرانه و بیش از همه تلاش کرده ایم. به گونه ای که امروز دیگر قیاده موقت از صفوف خلق کرد کاملاً بیرون رانده شده و ماهیت ارتجاعی و وابستگی آن به امپریالیسم و صهیونیست های اسراییلی افشا گردیده است. با این همه در شرایطی که جنایات ارتجاع حاکم این گونه در کردستان بیداد می کند، نباید خلق کُرد را ابلهانه زیر شعار «پیش به سوی اخراج قیاده ی موقت» کشید و بدین وسیله نیروهای مبارز کُرد را غافلگیر کرد. این شعار در این شرایط چنان چه ناشی از بلاهت سیاسی نباشد (که به اعتقاد ما هست) توطئه آگاهانه ای ست علیه خلق کرد».[۱]

البته این وابستگی مرتدین عراق به آمریکا و آموزش آن ها توسط اسراییل چیزی ست که ما الان هم آن را مشاهده می کنیم به گونه ای که روزنامه «یدیوت آهرونوت» چاپ فلسطین اشغالی گزارشی را چاپ کرد که در آن به فعالیت کارشناسان بازنشسته ی نظامی اسراییل در شمال عراق اشاره و گفته شده بود این کارشناسان از یک و نیم سال پیش به طرز مخفیانه «پیش مرگ های کرد» را تعلیم می دهند. از سوی دیگر یک دیپلمات سفارت اسراییل در آنکارا در این باره گفت: اگر گروهی نیز چنین رابطه ای را با پیش مرگ های کُرد برقرار کرده باشند، بدون اطلاع تل آویو و خود سرانه بوده است!!… .

هر برگی از تاریخ ننگین این مرتدین که ورق زده می شود سرشار است از جنایت و خونریزی و خیانت و نوکر صفتی و دشمنی با اسلام و دین و خلق مسلمان منطقه که هر چه در آن دقت شود و غبار دروغ ها زدوده شود بیشتر از پیش چهره ی مخوف، اختاپوسی و منافقانه ی سرشار از خباثت و پستی شان در حق مردم مسلمان منطقه واقعیت حقیقی خود را نشان می دهد چهره ی پلیدی که در پشت هزاران شعار و نیرنگ و جنایت برای خیلی ها تا به حال پوشیده مانده بود.

 

 

 

 

 

 

ولله الحمد والمنه

و الله اكبر

ابوسلیمان هورامی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[۱] . کتاب دوشنبه صفحه ۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *