پ.ک.ک و عبدالله اوجالان علوی وتوطئه ای که جهت نابودی جوانان مسلمان کوردستان در راه است

پ.ک.ک و عبدالله اوجالان علوی وتوطئه ای که جهت نابودی جوانان مسلمان کوردستان در راه است

 

به قلم  : ابوسلیمان هورامی

 

عبدالله اوجالان قبل از دستگیری خود را در تمام مصاحبه ها با عیسی مسیح مقایسه می کرد و پس از دستگیری  ، برعکس قبل ، به شدت از آتاتورک تعریف نموده و کانال اجرای سیاستهای سازمان اطلاعات ترکیه بر علیه کوردها بوده است . هرجا اقتضاء کند از ملاهای مذهبی سنی و شیعه در ایام مختلف ، جهت گول زدن مسلمین استفاده می کنند و هرجا اقتضاء  کند شاید مسجد هم ساختند ، شاید نماز هم خواند و شاید هزاران حیله و مکر دیگر به خرج دادند تا اینکه موفق شوند مردم را بسیج نموده و به قدرت برسند . آنگاه که قدرت نسبی به دست آوردند راه استالین وصفویه را درپیش می گیرند ، همچنانکه الان در کوردستان سوریه دیکتاتوری خود را بر علیه تمام احزاب و گروههای مذهبی و سکولار کورد  در پیش گرفته اند . از قتل و عام طرفداران حزب دموکرات کوردستان سوریه در عامودا گرفته تا جنگ بی شرمانه ای که هم اکنون بر علیه کوردهای شریعت گرا و دیگر جماعتهای شریعت گرای متحد  کورد – عرب – ترکمان  که در یک یا چند جماعت متحد شده اند ، در پیش گرفته اند .

اینکه دولت سکولار ترکیه رهبر جماعت اسلامی حزب الله ترکیه را همان لحظه ی دستگیری به قتل می رساند اما اجازه می دهد که چنین موجودی در ویلائی در ایمرالی  اینچنین آزادانه  ، بیشتر از خارج  ، فعالیت کرده و پیام صادر نماید  ؛ نشان از بازی دقیقی است که ترکیه به کمک آمریکا و ناتو( اتحادیه ی اروپا )  جهت انهدام و خلع سلاح این گروه و جنگ با مجاهدین شریعت گرا به راه انداخته است  . تمام سیاستهای منطقه ای بر آنند که این گروه جنایتکار استالینی را به سوی گورستان کوردستان سوریه راهنما نموده  و آنها را درگیر جنگ با مجاهدین شریعت گرائی نمایند که  مرگ و نابودی پ.ک.ک و نوچه هایش حتمی است .

این جنگ ساختگی دستهای خارجی ، که پ.ک.ک و نوچه هایش مجری آن شده و بر مردم مظلوم کوردستان سوریه و منطقه تحمیلش نموده اند ، ممکن است باعث کندی روند کار و انقلاب آزادیخواهانه ی مردم مسلمان کوردستان سوریه و سایر مناطق نیز گشته و شاید باعث تضیف آنان نیز گردد ، اما در هرصورت  از هرطرفی که کشته شود و هرطرفی که تضعیف گردد باز سودش در دراز مدت به جیب ترکیه (عضو ناتو ) ، آمریکا  و در کوتاه مدت به جیب بشار اسد و روسیه و دیگر دشمنان مسلمین بر می گردد.

نزدیک به ۲۰ درصد کوردهای ترکیه علوی هستند  و اوجالان و بسیاری از رهبران و اعضای پ.ک.ک نیز علوی مذهب می باشند . ما در ابتدا نمی دانستیم که اوجالان یک علوی مذهب می باشد اما علاقه ی عجیب یزیدیان عراق  و اهل حق  ایران و بخصوص علویان ترکیه که همگی اینها در این سه کشور شیطان پرست و تابع ملک طاووس ( نام دیگر شیطان نزد آنها )  هستند را احساس می کردیم . چون می گفتند اوجالان از پدرومادری مسلمان به دنیا آمده است اما پس از چندی به علویسم ایمان آورده و پس از آن پ.ک.ک را به همراه چند نفر از همین علویان وغیره تشکیل می دهد .

بسیاری از تحصیلکرده ها و درسخوانده های کوردی که از پدر و مادری سنی به دنیا آمده اند اما آلوده به ویروس سکولاریسم گشته اند ، به خاطر اینکه مسئله ی دین و مذهب در زندگیشان کم رنگ و یا بی اهمیت است ، بسیاری اوقات خیلی دیر واقعیتها را درک می کنند .  چون در مشرق زمین بسیاری از موضوعات زندگی چون هنر، ادبیات و شعر ،فرهنگ و تمدن با دین و مذهب آمیخته شده اند ؛ پشت گوش انداختن این واقعیت منجر به لنگ شدن دیدگاهها نسبت به واقعیت موجود می گردد .

برای مثال زمانی که نمایشنامه های درید لحام یا غوار را می دیدی برایت عجیب بود که در یک کشور دیکتاتوری چون سوریه چگونه اجازه ی چنین مطالب انتقادی داده می شود ؟ و چنین می پنداشتیم که اگر انتقلابی در سوریه رخ دهد حتما ایشان طرف مردم را خواهند گرفت اما یک سال و نیم پس از راهپمائی مسالمت امیز و غیر مسلحانه ی مردم و کشته شدن و سرکوب وحشیانه ی مردم توسط ارتش و شبیحه های بشار ، غوا سکوت مطلق را برگزید ، چرا ؟چون علویست  . دفاع بیشتر از ۲۰ ساله ی حافظ اسد و بشار اسد از اوجالان و حزبش پ.ک.ک  و جنگیدن پ.ک.ک  در برابر مخالفین رژیم بشار اسد نیز در همین چارچوبه تعبیر می گردد .

شما اگر مطالب اوجالان را بررسی کنید به راحتی می توانید دین وی را ببینید با انکه همیشه جهت فریب مریدانش از اهل سنت همیشه به سکولارو سوسیالیست بود خود بیشترین تاکید را دارد . دفاع پ.ک.ک و نوچه هایش از رژیم بشار اسد و فرستادن هزاران جنگجو به کوردستان سوریه و اعلان جنگ با کوردها و عربهای شریعت گرای اهل سنت سوریه ، علاوه بر آنکه به مزدوری آنها برای جناح روسیه – چین اشاره دارد ؛ اما بیانگر گرایش قوی رهبران آن به علویسم می باشد . علوی های ترکیه هم اعم از کورد و تورک از بشار اسد پشتیبانی کم نظیری می کنند چنانچه دیدیم که یکی از بنیانگذاران ارتش آزاد توسط افسران علوی ارتش ترکیه ربوده شده و تحویل رژیم اسد داده شد .

در شخصیتهای علوی چیز عجیبی وجود دارد که می توانیم اسم آنرا تشیع فرهنگی یاسیاسی بگذاریم . حتی احمد مفتی زاده هم زمانی که در زندان به سرمی برد می گوید که در زندان ، زندانیان حزب توده کمونیست هم  ، با اینکه ملحد هم بودند ،با وی جروبحث مذهبی می کردند و به تعریف و تمجید امام علی رضی الله عنه و امام حسین رضی الله عنه و افکاری که به آنها نسبت داده شده بود می پرداختند !! . بر همین مبنا  زنی رقاصه چون هیفا وهبی به ستایش حزب الله لبنان پرداخته و اعلام می دارد که این حزب هرچیزی که از وی بخواهد انجام می دهد . مهمتر از این زیرکی مردان این مزهب از استفاده نموده از تمام نیروهاست حتی اگرنیروی هیفا وهبی باشد . در حالی که بعضی از مبارزین اهل سنت که خودشان کمتر از ۱۰ درصد اهل سنت را تشکیل می دهند غیر از همین عده ی قلیل و اندک پشتوانه ی دیگری در میان مردمان اهل سنت ندارند و برادری اسلامی ر در همین جماعت و گروه اندک خود خلاصه نموده و در برابر همه قرار می گیرند .

در اینجا هم همان ارثیه ی علویسم فرهنگی خودش را در شخصیت وجالان کمونیستی که رفتار استالینی از خود نشان داده که تمام مقدسات و ارزشهای انسانی را بدون برهم زدن چشم و بدون کوچکترین ترحمی زیر پا می گذارد ، اما زمانی که به مسئله ی مذهب و دین می رسد ، شروع می کند به ستایش علویت یا به صورت مفصل ازاهمیت اسلام حسینی و علویت پرداخته و مردم مسلمان کورد به ذلیلهای تسلیم ظلم شده قلمداد می کند و علویگری را همچون انقلابیون آزاده در برابر طاغوتهای سنی مذهب در عرض ۱۴۰۰ سال گذشته می داند !!

بسیاری از تحصیلکرده ها و درسخوانده های کوردی که از پدر و مادری سنی به دنیا آمده اند اما آلوده به ویروس سکولاریسم گشته اند ، برعکس این عمل می کنند ؛ اینها یک ذره برای دین و مذهب خود ارزش قائل نیستند و به آسانی در دیگران حل گشته و و افرادی از کفار و مرتدین به راحتی رهبر آنان می گردند ! بساری از این موجودات خودباخته بسیار آسان از دین خود نفرت پیدا کرده و در بسیاری موارد از یک کمونیست یا زدتشتی یا علوی هم ، رزتشتی تر و علوی تر می اندیشد .

ما دعوت به ایجاد حساسیت و جنگ مذهبی نمی کنیم بلکه سکولاریسم را دشمن شماره یک خود دانسته و بر این باوریم که با حفظ دین و عقیده ی خود علاوه بر آنکه باید از جنگ مذهبی پرهیز نمود بلکه علاوه بر آن به سکولاریستها اجازه ندهیم که  اهل سنت را به عنوان یک ابزار در رسیدن به اهدافشان خرج نموده و جوانان اهل سنت هیزم آتش آنان گردند .

در نتیجه  نبود آمادگی ذهنی در این مورد ضربه ی سنگینی را بر اهل سنت وارد کرده و خواهد کرد . امروزه چه بخواهیم و چه نخواهیم سنی  یا شیعه  یا علوی یا …. شدن مسلمین تبدیل به حقیقی تلخ گشته است  ، اگر ما هم این تفرق را فراموش کنیم اقلیتهای مذهبی نمی توانند آنرا فراموش کنند همچنانکه در پیام اوجالانی که به عنوان رهبر یک ملت توسط پ.ک.ک و نوچه هایش معرفی می گردد  ، روشن می گردد که چونه تا سراستخوان هم یک علوی دوآتشه و متعلق به یک اقلیت محلی است  تا جایی که رقص و سمای علوی ها در جم خانه ها را همچون کاروان گریلاها می بیند !

احتمال این می رود که کوردهای سنی در ترکیه یا سوریه و یا حتی ایران در تبلیغاتی که پ.ک.ک و نوچه هایش به راه انداخته اند به آسانی  این اختلافات مذهبی را درک نکنند ، اما این احتمال می رود در آینده چنانچه گروهی علوی چون پ.ک.ک کنترل بارزه یا انقلاب یک قسمتی از سرزمین کوردها را بر عهده گرفتند ، همچون حافظ و بشار اسد در سوریه دیکتاتوری  اقلیتی خود را براکثریت  سوریه تحمیل نمود اینها هم دیکتاتوری خود را بر مردم مسلمان اهل سنت کوردستان تحمیل کنند ، در آن زمان اهل سنت احساس پشیمانی می کنند   .

این پیام آشکار مذهبی اوجالان قویترین جرقه ی آتش  تنش مذهبی و آشتی ناپذیری میان علویسم و اهل سنت است . به همین دلیل بسیاری از کسانی که اعتقادی به مذهبی بودن اوجالان نداشتند ، پس از شنیدن و خواندن این پیام اوجالان به وضوح و به روشنی مذهبی بودن این موجود برایشان آشکار گردید و دریافتند که کتابها و سخنرانیهای طولانی و قلمبه گوئیهای سکولاریستی و سوسیالیستی این شخص فقط پوشش ونقابی بوده است جهت پنهان نمودن چهره ی اصلی و مذهبی این شخص و ابزاری بوده است برای بسیج جوانان اهل سنت کوردستان  جهت خرج نمودن آنها در راه اهداف و شعارهای خیالی و مذهبی اش.

می گویند یکی از یک ملای سوریه ای سوالی دینی پرسید که به سیاست حاکمه ارتباط داشت ، ملا از سوال کننده پرسید که شما سنی هستید یا علوی ؟ شخص گفت من ملحدم !!

ملاهه دوباره ازش پرسیده بود که شما یک ملحد سنی زاده هستی یا یک ملحد علوی ؟!!

چرا این ملا چنین سوالی را پرسید ؟ چون می دانست که یک علوی چگونه می اندیشد و چگونه عمل می کند ، و همچنین می دانست که یک ملحد سنی زاده چگونه ابلهانه می اندیشد و ابلهانه هم عمل می کند .

در زیر برای آشکار شدن دیدگاههای مذهبی اوجالان نسبت به علوی گری عین سخنان وی را از پایگاه خبر رسانی خودشان می آوریم ، انشاء الله برای هرکسی که خداوند به وی کمی شعور ، عقل سالم و دل آگاهی داده باشد مثمر ثمر گردد .

 

 

”   اوجالان برای کنگره «علوی‌ها» پیامی فرستاد

 

رهبر ملت‌کرد, عبدالله اوجالان برای کنگره «علویان, فدا» پیامی فرستاد و پیران را فراخواند که برای پیشبرد و مدیریت جم‌خانه‌ها و سماع بخوبی خود را سازماندهی کنند. اوجالان گفت:«خط‌مشی جنبش پ.ک.ک در میان مذاهیت و آئین‌ها, بیش از همه به علویت نزدیک‌تر است. سنت علویان مقاومت‌گری‌ای عظیم است». پنجمین کنگره «فدراسیون دموکراتیک علویان, فدا» که درصدد برگزاری کنگره تجدیدساختار خود است, صبح امروز در شهر «گلسن‌کریچن» آلمان آغاز بکار کرد و به مدت دو روز بطول خواهد انجامید. انتظار می‌رود که طی این کنگره, شمار «جمعیت‌ها و دستگاه‌های سازمانی» افزایش یابند. ۲۰۰ شرکت‌کننده از کشورهای آلمان, فرانسه, بلژیک, سوئیس, هلند, استرالیا, انگلستان, سوئد و دانمارک در این کنگره حضور یافتند و نمایندگان برخی سازمان‌ها هم بعنوان مهمان در آن شرکت کردند.

 

در آغاز کنگره, پیام رهبر ملت‌کرد, عبدالله اوجالان برای آن کنگره, خوانده شد.

 

فراخوان اوجالان از علویان برای سازماندهی

 

متن پیام اوجالان:

 

«علویها نیاز مبرمی به نوسازی و مقاومت عظیم دارند. به همین خاطر باید از سنت تاریخی جم‌خانه صاحبداری کنند. سنت ذکر و سماع یک مقاومت عظیم است. ذکر, انقلابی‌گری است. از نظر من «سماع» همچو راهپیمایی گریلا است.

 

ما در سماع‌‌خانه‌ها گشتیم و ذکر کردیم. آن را تعالی بخشیدیم. به سیاست‌ پرداختیم. من مدام گفته‌ام که باید به اندازه جوهر آن, شکل آن را هم درک کرد.

 

بله؛ ما جنبشی کربلایی هستیم که در عین حال دارای مسئولیتی تاریخی هستیم که از تکرار کربلاها جلوگیری کنیم. دشمنان وحشیانه آمدند و علویان را فرودست ساختند. علوی‌ها اساسا همان حسینیان تحت ستم یزیدها, زرتشتیان تحت ستم اسلام‌پرستان و کردها و کمونیست‌های تحت ظلم کمالیست‌ها می‌باشند. چنانچه علویان بر این مسایل اشراف داشته و حساسیتی جدی نشان دهند, آنگاه کربلا تکرار نخواهد شد و می‌توانند خود را بطور کامل از این ستم‌ تاریخی نجات دهند. در تاریخ, سنت‌های درویشی علویان و سنت زرتشتی وجود دارند. باید امروزه ما هم  همانند آنها عمیقا بیاندیشیم. در غیر اینصورت همانند آنچه در تاریخ روی داد, به احتمال زیاد اوضاع وخیم‌ شود. امروزه بخوبی دانسته می‌شود که جمخانه, ذکر و سماع, جوهری و عامل پیروزی مبارزه هستند.

 

اگر بیاییم و حقیقت وجودی کردها و علویان را برآورد نماییم, خواهیم دید آنهایی که بخاطر کردبودن بر سر پا مانده‌اند, بسیار از پیشرفت‌ها محروم گردانده شده‌اند که همانا علوی‌ها هستند. علویت عکس واپس‌گرایی است. همانا هویت خلق می‌باشد. عدم پیشبرد آن یک نقص بزرگ در امروزمان است. سیستم حاکم هم بخوبی از آن سوءاستفاده می‌کند و می‌خواهد با مزدورساختن, آنها را به خود وابسته سازد. کمالیسم به کمونیسم, سوسیالیسم و کردها یورش برد و به همان اندازه حملاتی سخت علیه علویان انجام داد. حاکمان مستبد همگان را زیردست ساختند و ۱۴۰۰ سال است که علیه علویت, شفی, سریانی و ایزدی‌ها می‌جنگند. با توسل به جنگ‌های متقلبانه مذهبی به این قتل‌عام‌ها و چپاولگری‌ها دست زدند …

 

ما هم در مقابل این ستم, علویان, ایزدیان و سوسیالیست‌ها را در صفوف پ.ک.ک گردهم آوردیم که همانا اتحاد انسان‌هاست و بسیار هم ضروری می‌باشد. چه‌بسا نیاز اساسی جنبش آزادیخواهی نیز می‌باشد. به جرأت می‌توانم بگویم که تا حدود زیادی موفقیت‌هایی حاصل کردیم. این راه, یگانه راه صحیح برای درک خلق‌ها و تاریخ است.

 

سازماندهی اتحاد علویان کردستان بسیار مهم است. پیرانی که می‌توانند جم‌خانه و سماع‌خانه‌ را بخوبی مدیریت کنند, می‌توانند خود را سازماندهی نمایند. من بطور ویژه به جم‌خانه و سماع اهمیت می‌دهم. می‌توانم بگویم که جنبش ما هم بسیار به مفهوم جم‌خانه و سماع نزدیک است. چیزی شبیه «جم» است. چه ‌بسا جم به معنای «گردهمایی» است. سماع هم حرکت سحر‌گونه آن است. معنای جوهری سماع هم چنان است. من هم می‌خواهم که همگان حرمت جم, سماع و ذکر را پاس دارند و ضروریات آن را بجای آورند. جنبش پ.ک.ک, درواقع حرکتی نوین از جنس جم, ذکر و سماع است.

 

به نظر من خط‌مشی و عظمت پ.ک.ک در میان مذاهب و عقاید, بیش از همه به علویت نزدیک‌تر است. اگر بخوبی مورد تحقیق قرار گیرد, اثبات خواهد شد که متناسب با راهکار حیاتی علویت است. بسیار هم به زرتشتی نزدیک است. من می‌خواهم بگویم؛ اگر کمی بیشتر تلاش و فعالیت صورت گیرد, بیش از همه, علویت, زرتشتی و فرهنگ‌های دیگر شبیه آنها می‌توانند به آسانی در داخل پ.ک.ک عظمت یابند. علویت و زرتشتی به سازماندهی‌ای نوین نیازی بسیار مبرم دارند.

در علویت, مفهوم «عشق» بصورتی بسیار عظیم بکار گرفته می‌شود. ما حرمت آن را پاس می‌داریم و پاسخی درخور و شایسته آن هم می‌دهیم.

خاک و سرزمین ما شاهد دوره‌ای است که گل همه فرهنگ‌ها در آن روئیدن می‌گیرد. هم‌اکنون وقت شکُفتن است. ما با صاحبداری از میراث تاریخی علویت, پیروز خواهیم شد. سلام و درود انقلابی …». ”

این کل پیام اوجالان بود که خدمتتان ارائه گردید . امید است که علماء ، معلمین و آگاهان ما از این خطر وحشتناک آگاهی بیشتری به دست آورده و در راه مبارزه با این جریانی که جوانان مسلمان ما را به مسیر مرتد شدن و قتلگاه  هدایت می کند بیشتر کوشا باشند . طبق رای تمام امامان اهل سنت هرمسلمانی که یک حکم الله را قبول نکند یا حکم دیگری را بهتراز حکم الله بداند بدون شک مرتد است ، حالا چه رسد به سکولاریستهایی که هیچ یک از احکام و قوانین الله را در امور حکمرانی ، قضائی ، آموزش و پروش ، اقتصاد ، قوانین جزائی ، قوانین خانوادگی و غیره قبول نداشته و قوانین ساخته شده توسط بشر را بهتر و مناسبتر و مترقیانه تر دانسته و قوانین شریعت را توحش ، عقب ماندگی ، کهنه پرستی  و غیر مدنی می دانند .

تمام علمای جهان اسلام در عصر حاظر نیز اتفاق دارند که مسلمینی که به سکولاریسم اعتقاد پیدا کرده اند مرتد می باشند و از اسلام خارج می گردنند . حالا زمانی که مردم و وطن ما به این بلای ویانگر آلوده شده اند ما چکار کرده ایم ؟ آیا  گناه و بلائی بدتر از مرتد شدن وجود دارد ؟ آیا به اندازه ی کافی با سکولاریسم مبارزه کرده ایم ؟  اینها و چندین سوال دیگر پرسشهائی هستند که ما باید برای آنها جواب مناسبی را پیدا کنیم که در روز قیامت شرمنده و پشیمان درگاه الله نگردیم .

پ.ک.ک و نوچه هایش همین الان در کوردستان سوریه جنگ علیه قانون شریعت الله و کوردهای شریعت گرا را شروع کرده اند ، همان جنگی که چند سال قبل در برابرجوانان شریعت گرای حزب الله ترکیه انجام دادند که در ضمن آن هزاران مسلمان ترور و قتل وعام گردیدند و منزل صدها مجاهد با خانواده هایشان منفجر گردید . جنایاتی که تاریخ هرگز فراموشش نخواهد کرد و در کارنامه ی این جانیان ثبت می گردد .  در این جنگ بسیاری از بچه مسلمانان فریب خورده نیز وجود دارند که دارند علیه برادر یا پسر عمو یا پسر دائی و یا یکی از خویشان خود می جنگند . ما باید با آگاه نمودن و بسیج مردم جلو این فجایع را بگیریم .

 

ولله الحمد و المنه

ابوسلیمان هورامی

 

 

12 دیدگاه در “پ.ک.ک و عبدالله اوجالان علوی وتوطئه ای که جهت نابودی جوانان مسلمان کوردستان در راه است”

 1. …… ابو سلیمان …… من خودم کوررد هورامی هستم خجالت کشیدم از مطالب کذبی که راجب عبدلله اوجلان گفتی من نه نه طرفدار حزبش هستم ن چیز دیگه ولی ایمان دارم ادم سالمیه و مطلابَش در حد یه فوق بشره خجالت بکش ….. شمارمم خواستی میدم که پیدام‌کنی ………
  .
  .
  .

  (پاره ای از دیدگاه این بازدیدکننده که توهین و فحاشی بود توسط شورای مدیریت سایت ویرایش گرید/ النفیر )

  1. ای بنده خدا عزت یک کورد بخاطر اسلام است فقط کافیست تاریخ را بنگری! تو دو حق انتخاب داری : کوردی باشی باعزت مانند صلاح الدین مجاهد یا کوردی باشی بی عزت که زیر امریکاست!! انتخاب با توست!!!

   من بعنوان یک شخص مسلمان میگویم تنها راه نجات ما مردم خاورمیانه از جهان سومی بودن اتحاد است و این اتحاد بدست نمی آید مگر با عقیده ی یکسان!!! عقیده ای توحیدی؛ عقیده ی ولا وبرا؛ عقیده جهادی!!!

  2. شماره اتو نده! حداقل از بینات ودلایل محکم عنوان بفرما که ایشان چرا کذب میگویند!
   البته نتوانی ثابت کنی که ایشان دروغ میگوید زیرا: ۹۰درصد پیروان اوجلان افرادِ فحاش وبی منطقی هستند ومیدانند ریشه این حذب فساد وتباهی است واین پیروان از نوکران صهیونیسم میباشند!! اگر من هم دروغ میگویم ثابت بفرما…
   اهل بدعت مانند شما وقتی مورد انتقاد قرار میگیرند میسوزند! واقعا چرا؟?

 2. ننگتان باد کە همچین حرف هایی را درمورد این کاریزمایی بزرگ می گویید.
  بدون اینکه هیچ اطلاعات درستی از افکار و عقاید ایشان داشته باشید به قضاوت غلط پرداخته اید.

  1. ننگ بر مسیلمه ی کذاب کوردها باد که باعث شرمساری و خجالت کوردها نزد تمام مسلمین جهان شده است . شرم نمی کنید که این مزدور خائن و ترسو را اینجوری می کنی ؟
   ما هم افکار شلم شوربای کمونیستی و فمنیستی اینو می دونیم و هم دیدگاههایش در مورد کوردها رو . این شخص آئتیست لیاقت تف انداختن هم نداره .

  1. قاضی محمد مرتد است . بنیانگذار اولین حزب سکولاریستی در میان ملت ما بود . انهم با خیانت به حزب اسلامی ک.ژ.کاف و به دستور استالین کمونیست .
   واقعاً ننگ است برای پیروان ملی گرا و ناسیونالیست این شخصی که اصالتاً کورد هم نیست بلکه گرجستانی است.

 3. لطفاً آدرس دقيق مطالبي كه رفرنس مي دهيد را در همينجا قرار دهيد.
  ضمناً اوجالان دربخشهاي ابتدايي كتاب كنفدراليسم دموكرات به اين مسئله مي پردازد كه خود سكولاريسم در جوامع مدرن وجهي ديني پيدا كرده است كه واقعيت را حقيقتي مطلق و خداگونه پنداشته و از هر گونه انتقادي در اين زمينه جلوگيري مي كند.
  از طرفي ديگر استفاده از امكانات بالقوه ي رهايي بخشي كه در جوامع مختلف وجود دارند، به خودي خود نه تنها بد نيست كه سازنده است.

 4. …. بی سوادی مثل تو در اون حد نیست در باره اپوقلم در دست بگیری
  تو یک لاشی مسلمان تروریست صلفی بیش نیستی
  برو به حوریهای بهشتیت برس

 5. تۆ کەی بەشەری وڵام بدرێیتەوە ،جارێکیتر بە دەستنوێژەوە باسی ڕێبەر ئاپۆی بلیمەت بکە داماو

  1. ئاپو کمونیستیکی خویری و دژه کورده . باشه کی ماوه نه زانیت ئه م به شره دژه کورده؟

   اوجالان ریبه ری خویریه کانی کورده . که ی کوردی باشه رف ئه م بی شره فه به ریبه ر دو زانیت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *