آل سعود تحت فرمان فرماندهی آمریکا و ناتو و در جنگ نیابتی بر علیه یمن به مسلمین خدمت می کند یا جنایت و خیانت

آل سعود تحت فرمان فرماندهی آمریکا و ناتو و در جنگ نیابتی بر علیه یمن به مسلمین خدمت می کند یا جنایت و خیانت

 

ارائه دهنده : کیوان سنندجی

 

عربستان که به نیابت از آمریکا و اتحادیه ی اروپا ( ناتو ) به دنبال بازگرداندن قدرت به یکی از نوکران آمریکا به نام عبد‎ربه منصور هادی است  ، در جنگی نیابتی و حملات مرگبار به یمن ، که از ۶ فروردین آغاز شد، تاکنون بیش از هشت هزار و ۳۰۰ نفر کشته و و بالغ بر ۱۴ هزار تن دیگر زخمی برجای گذاشته است . این حملات تحت پوشش فتواهای علمای دین فروش هیئت کبار علمای آل سعود و حمایت زمینی دیگر طاغوتهای عرب و غیر عرب و با شعار دروغین دفاع از اهل سنت بر مسلیمن شافعی مذهب یمن تحمیل شده است .

با احتمال کشته شدن فرمانده جدید مزدوران بلک ‌واتر اهداف آل سعود در جنگ تحمیلی بر یمن بیشتر آشکار گردید  . روز یک‌شنبه رسانه های خبری  اعلام کردند که  نیکولاس پترس، فرمانده جدید بلک‌واتر و شمار زیادی از مزدوران سودانی و غیره در حمله موشکی به پایگاه العند کشته شدند. این موشک بالستیک و از نوع توشکا بود و به انبار اسلحه پایگاه العند اصابت کرده است که در پی آن بیش از ۲۰۰ نفر از سربازان سودانی عضو ائتلاف سعودی کشته و زخمی شدند. بر اساس این گزارش، بر اثر این حمله انفجارهای شدیدی رخ داد و علاوه بر انبار سلاح، اتاق عملیات نیروهای سعودی و ساختمان اقامت افسران نیز تخریب شد.

بلک واتر یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خصوصی نظامی-امنیتی آمریکا است که در فوریه سال ۲۰۰۹ نام خود را به ایکس ای (Xe) تغییر داد. این شرکت در شماری از عملیات سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در عراق و افغانستان نقش داشته است.

البته قبل از این نیز فرمانده مزدوران «بلک واتر» در یمن در استان «تعز» واقع در جنوب غربی این کشور  در جنگ با مخالفین عبدربه منصور از پا درآمده بود .«ماسیاس باکنباه» که اصالتا مکزیکی بود ، قصد داشت با پشتیبانی مزدوران سودانی، خود را به اردوگاه نظامی «العمری» نزدیک منطقه «ذباب» و «باب المندب» برساند، ولی در این مسیر به دام نیروهای مخالف آمریکا و آل سعود افتاد. البته پایگاه خبری «العهد» نوشت: که چند مزدور دیگر که آرژانتینی و انگلیسی هستند در این عملیات کشته شدند و اجساد آنها توسط یک بالگرد آمریکایی از پایگاه «العند» منتقل شد.

قبل از کشته شدن این افراد نیز، ۷ نیروی کلمبیایی و فرمانده استرالیایی آنها که همگی از نیروهای شرکت امنیتی بلک واتر بودند، در درگیری با نیروهای یمنی در استان تعز کشته شدند.

این ۷ شبه نظامی که در چارچوب نیروهای آمریکایی شرکت بلک واتر و تحت فرماندهی امارات متحده عربی بودند، در خلال حمله به پایگاه نظامی العمری در شهر ذباب در نزدیکی تنگه باب المندب کشته شدند. نیروهای کلمبیایی جزء نیروهای اجاره‌ای عربستان و امارات هستند که با عنوان ائتلاف عربی در یمن به مردم این کشور حمله می‌کنند . علاوه بر این  یک افسر انگلیسی شرکت امنیتی خصوصی آمریکایی “بلک واتر” به نام  دومنیک استیلارک نیز در منطقه الصمنه در بخش الوازعیه استان تعز به قتل رسید .

در پی افزایش تلفات نظامیان اماراتی و مزدوران عربستان در یمن، شرکت امنیتی بلک واتر آمریکا مزدوران خود را برای کمک به نیروهای اماراتی به یمن اعزام کرده است.

نکته ی جالب ماجرا این است که فرماندهی اصلی این حملات بر عهده ی آمریکا و ناتو می باشد و اینها هستند که قواعد بازی مرگبار را تعیین می کنند و مفتیان مزدور هم با فروش فتوا مردم را در راه جهاد فی سبیل آمریکا بسیج می گردانند . در همین رابطه  عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان اعلام کرد مقام‌های نظامی امریکایی و انگلیسی حملات هوایی عربستان سعودی در یمن را سرپرستی می‌کنند و اظهار داشت که این نظامیان در ستاد فرماندهی و کنترل حملات هوایی علیه یمن حضور و به «فهرست هدف‌ها» در این کشور عربی فقیر دسترسی دارند.

وزیر خارجه عربستان افزود: «ما در ستاد فرماندهی و کنترل خود مقام‌هایی از انگلیس، امریکا و دیگر کشورها در اختیار داریم. آنها از فهرست اهداف مطلع هستند و می‌دانند ما چه کارهایی را انجام می‌دهیم و چه کارهایی را انجام نمی‌دهیم.»

جبیر این سخنان را پس از دیدارش با وزرای خارجه امریکا و انگلیس در لندن گفت. انگلیس پیشتر اعلام کرده بود نظامیانش در عربستان حضور دارند و به دولت ریاض در این حملات کمک می‌کنند.

 

اعتراف عربستان به استفاده از بمب‌های خوشه‌ای

احمد العسیری، سخنگوی ارتش عربستان، ۲۲ دی تایید کرد که ریاض در حملات هوایی در استان حجه واقع در شمال غرب یمن از بمب‌های خوشه‌ای استفاده کرده است.

العسیری ادعا کرد ارتش عربستان تنها یک مرتبه برای حمله به خودروهای مبارزان یمنی به بمب‌های خوشه‌ای متوسل شده است. این در حالیست که کارشناسان سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین المللی می‌گویند بقایای این بمب‌ها را در نقاط مختلف یمن از جمله حجه و صنعا، پایتخت یمن، پیدا کرده‌اند.

ابراز نگرانی سازمان ملل

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل، ۱۸ دی ضمن ابراز نگرانی درباره حملات هوایی عربستان در یمن، متذکر شد استفاده از بمب‌های خوشه‌ای ممکن است «جنایت جنگی» محسوب شود. دیده‌بان حقوق بشر نیز استفاده عربستان از بمب‌های خوشه‌ای در مناطق مسکونی صنعا را تایید کرد و آن را «جنایت جنگی» برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *