پژاک و سنت آمريکا ودیگر ابرقدرتهای سکولار در برخورد با کردها

پژاک  و سنت آمريکا ودیگر ابرقدرتهای سکولار دربرخوردباکردها

 

ارائه دهنده : شیرکو رسولی (کارشناس علوم  اجتماعی )

 

سنت آمريکا اين بوده است که کردها را بفروشد،نسبت به بدبختي هاي آنها سنگدل بوده است و آنها را نه يک متحد بلکه يک ابزار مي داند.

پايگاه اينترنتي کرديش اسپکت مي نويسد پژاک تازه ترين اقدام سري سيا بر ضد دولت ايران است.
به گزارش البرز  در اين مقاله که به قلم رئوف نقشبندي منتشرشده اآمده است: از زمان تبعيد شاه سابق، رابطه آمريکا با ايران ستيزه جويانه و امريکا همواره در صدد تغيير دولت براي احياي نفع راهبردي خود در خليج فارس بوده است.

تازه ترين رويداد در اين عرصه حمايت سيا از پژاک ، يک گروه سکولار چپ از کردهاي ايران ، در انجام حملات گريزي  بر ضد نيروهاي مسلح از ان سوي مرز کردستان عراق با ايران بوده است.

اين کردهای سکولار چپ مي گويند :براي ازادي همه کردهاي ايران مي جنگند.هدف از اينکار تضعيف ایران ، ايجاد هرج و مرج و به موجب آن آغاز روندي در جهت هدف نهايي آمريکا که تغيير دولت ایران است ,مي باشد.

به گفته نويسنده،  اين يک تلاش مذبوحانه است زیرا بلکه موجب تلف شدن بيهوده جان ها و منابع خواهد شد.

در مورد پژاک سکولار چپ بايد گفت :آنها حتي در صورت غالب شدن سيا ضرر خواهند کرد چون آمريکا هرگز ديد مطلوبي درباره کردها نداشته است و به جنگ آنها براي خودمختاري و ظلم و آلامي که متحمل مي شوند توجهي نداشته  و در عين حال از ظلم کنندگان بر آنها حمايت کرده است.
در اين مقاله با اشاره به جنگي که کردها پس از براندازي رژيم شاه به راه انداختند و متعاقبا برخي از رهبران آنهابه عراق پناهنده شدند مي نويسد: پس از جنگ عراق آنها خود را تحت لواي حزب سکولار کمونیست  کردهاي ترکيه موسوم به پ.ک.ک تحت عنوان پژاک سازمان دهي کردند.عجيب آنکه آمريکا پ.ک.ک را در فهرست سازمان هاي تروريستي قرار داده است اما در عين حال تنها حامي پژاک است به طوري که پژاک با پ.ک.ک در دريافت سلاح هاي آمريکايي و مواد غذايي سهيم است.


اهداف پژاک سکولار چپ قطعا منعکس کننده روياهاي کردهاي ايران نيست.آنها نماينده کردهاي ايران نيستند چون آنها فرستاده هاي سکولار آمريکا هستند که توسط سيا کمک مالي مي شوند.
سنت آمريکا اين بوده است که کردها را بفروشد،نسبت به بدبختي هاي آنها سنگدل بوده است و آنها را نه يک متحد بلکه يک ابزار مي داند.اينکار نه عمدا بلکه نااگاهانه به علت فقدان سياست دراز مدت انجام مي شود.

پژاک بايد با مشاهده همتايان سکولار کردش در عراق ببينند کردهاي عراق با تبديل شدن به ابزارهاي سياست بوش و… چه عايدشان شده است.

در اين مقاله با اشاره به آوارگي کردهاي عراق پس از جنگ اول خليج(فارس)و متواري شدن آنها به سوي مرز ترکيه و وضع اسف بار آنها درانجا و بي توجهي ترکها به آنها مي نويسد:ايرانيان هرگز با هيچ کشوري براي سرکوب کردها  پيمان نداشته اند ، کاري که شاه سابق به عنوان دوست آمريکا طبق طرح  آمريکا انجام داد.

ايران کردها را بمباران شيميايي و ميکروبي نکردند.سلاح هايي که اجزاي سازنده آن را رامسفلد وزير دفاع سابق آمريکا در اختيار صدام دوست آمريکا قرار داد.ايرانيان هر قدر بد بوده باشند هرگز به نفرت انگيزي دوستان آمريکا در منطقه نبوده اند.

اهداف و اقدامات پژاک هيچ کاربرد سازنده اي ندارد.آنچه پژاک سکولار چپ براي ايران مي خواهد يک دولت دوست با آمريکا  مانند رژيم سابق شاه يا يک رژيم خشن مانند رژيم سکولار ترکيه است که با آمريکا سکولار دوستي کند.حملات کوچک آنها اين سو و آن سوي مرز ايران اين کشور را بي ثبات نخواهد کرد بلکه موجب کشته شدن انسانهاي بيگناه و به زندان افتادن بسياري ديگر مي شود و کردستان را به يک ميدان جنگ با کردها با تلفاتي از کردها در دو سوي مرز تبديل مي کند.

آمريکا به عنوان ابرقدرت بايد در اقداماتش منطقي و قابل پيش بيني باشد.عدم اقدام به مراتب بهتر از اقدام بيهوده يا زيانبار از قبيل استفاده از پژاک است.درخواست از ايرانيان براي خودداري از حمايت از سازمان هاي جهادی مخالف سکولاریسم در حاليکه امريکا دقيقا همان کار را مي کند معني ندارد.
درحاليکه آمريکا سعي در باج دادن به شيطاني ترين پادشاهي هاي عرب و ديکتاتورهاي سکولار تُرک در منطقه دارد.رهبران کُرد بايد براي خنثي کردن حماقت هاي امريکا سکولارموضعي قاطع در دفاع از هويت شان اتخاذکنند نه اينکه صرفا ابزاري براي سياست غلط آمريکا باشند.

در آن صورت امريکا از قدرتش سوءاستفاده نخواهدکرد وکردها بار ديگر قرباني نخواهند شدو مورد خيانت قرار نخواهند گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *