ئه ی ئه و که سه ی که تا ئيستا له پاداشتی خیری جیهاد کردن و ژیانی پر عیزه تی خاکی پیرؤزی ”دار الإسلام” تؤ بئ به شی ! گــویـم بؤ بگــره

ئه ی ئه و که سه ی که تا ئيستا له پاداشتی خیری جیهاد کردن و ژیانی پر عیزه تی خاکی پیرؤزی ”دار الإسلام” تؤ بئ به شی ! گــویـم بؤ بگــره

 

 

ئه ی ئه و که سه ی که تا ئيستا له ”دار الکفر” به جئ ماویت و له پاداشتی خیری جیهاد کردن و ژیانی پر عیزه تی خاکی پیرؤزی ”دار الإسلام” تؤ بئ به شی !
گــویـم بؤ بگــره . .
دلنیام زؤر جار خؤت به و قسه یه قه ناعه ت پئ ده که یت که هؤکارو به ر به ستیك له به رده متا داکوتراوه و ناهیلیت به و خیرو پاداشته گه وره یه بگه یت .
به لآم ئایا بیرت له وه کردوه ته وه که ئه گه ر جانابت لای الله موسته حه قی بچوکترین پاداشت بیت ئه وا ئه گه ر به چوار په ل به ستراویش بیت راپیچی ئه و شوینه ت ده کات هه تا له و خیره به شدار بیت؟ !
بؤیه له ئيسته به دواوه به م شیوه یه بیر بکه وه و نیتی دل پاکتر بکه وه و ته وبه و استغفار و دوعا و گریان بکه به هاورئ ی هه مو ساته کانی ژیانت هه تا خؤی ریگات بؤ ئاسان ده کات، چونکه سویند به رب العالمین ئه گه ر بزانیت له چ خیریك به جئ ماویت نان و ئاویشت بؤ ناخوریت و گریان بؤ ته نها ساتیکیش به رت نادات!
(به کورتی تؤ بئ به شی له پاداشتی هینانه وه ی ئاینی پاك و سه روه ری شه ریعه تی ئيسلام).
ده سا بیریك بکه وه و به گریان و زیکرو ئيخلاص و په رستش خؤت بگه یه نه به و ئاسته ی که موسته حه قی خیری گه وره بیت، چونکه هه رکه س موسته حه قی خیریك بیت هیچ کات الله تعالی  ریگری ئه و خیره ی لئ ناکات ، یان لانی که م ئه گه ر خیره که شی به نسیب نه بو ئه وا پاداشته که ی به ته ئکید هه ر بؤ ده نوسیت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *