تهديدات سلفیت آمریکائی – سعودی : (۲۶۸)

تهديدات سلفیت آمریکائی سعودی : (۲۶۸)

 

بر گرفته از کتاب روابط متقابل اسلام و دین سکولاریسم

مؤلف: ابوحمزه المهاجر هورامی

۱-   فرقه ي  سلفیت آمریکائی – سعودی براي نهادهاي علمي هيچ گونه تهديدي به شمار نمي آيند، اين هم به اين خاطر است كه علماء، طلاب و دانشجويان نسبت به جهل و بي ارزشي سلفیت آمریکائی – سعودی آگاهند، تنها تهديد آنها در مراكز علمي، جاسوسي كردن و گزارش دادن فعاليتهاي اهل علم و دانشجويان براي دستگاههاي حكومتي مي باشد .

۲-   تهديد فرقه ي سلفیت آمریکائی – سعودی زماني خودش را نشان مي دهد كه با مردم عوام و بدون علم قاطي شده و ارتباط برقرار مي كنند .  در اين حالت، سلفیت آمریکائی – سعودی جهل مردم را ابزاري جهت منحرف كردن فكر آنها و كاشتن افكار انحرافي در دلهايشان  قرارمي دهد و بدين شكل مردماني را پرورش مي دهند كه از يكطرف خودشان را به كافر، اهل بدعة و يا فاسق دانستن  علماء و طلاب علم و مجاهدين و دعوتگران راستين مشغول مي نمايند و از ديگر سو، عادات زشتي چون :  خدا دانستن حكام و مطلق دانستن قوانینی که اجرا می کنند، تسهيل در مسئله ي غيبت و دوزباني، سنگ دلي نسبت به مسلمانان، سلبيت و بي منهجي، تندروي كردن در برابر فعالين عرصه ي تبليغ، تندروي در جر و بحث با مبلغين، بي ادبي و بد دهني كردن، خود بزرگ بيني و از خود ياغي شدن  و ديگر اخلاق و عادتهاي زشتي كه از روي شرع و عرف كريه به شمار مي آيند را در ميان مردم شايع و رايج مي گردانند .

۳-   بسياري از مردم، سلفیت آمریکائی – سعودی و سلفي بودن را با همديگر قاطي مي كنند، ترسناكي اين قاطي كردن نا آگاهانه آشكارا در انقلابات عربي  و بخصوص در مصر خودش را نشان داد . زماني كه سلفیت آمریکائی – سعودی فتوا دادند كه انقلاب كردن بر عليه حكام ظالم و سكولار حرام است و مردم هم چنين گمان كردند كه اين نظر و موقف «جريان سلفي» است . به همين دليل از جوانب مختلفي عليه جريان سلفيت حملات تبليغي وسيعي سازماندهي و اجرا شد و در جريان انقلاب، جر و بحثها و اختلافات وسيعي به خاطر اين عمل آشوب طلبانه ي فرقه ي سلفیت آمریکائی – سعودی درست شد . اينها نمونه هايي خطرناك از آسيبهاي به غلط قاطي كردن  فرقه ي سلفیت آمریکائی – سعودی با جريان سلفيت در سرزمينهايي است كه حقيقت سلفیت آمریکائی – سعودی براي شان روشن نشده است . در اين گونه سرزمينها جواناني كه از دروغگوئي و جنايات سكولاريسم و فرقه هاي گمراه به تنگ آمده و خواهان علم شرعي و تشکیل جامعه اي اسلامي مجري احكام شرعي هستند، هنگامي كه به دام اين جريان منحرف و جاهل افتادند و سخنان آنها بر روي شان تاثير گذاشت آن وقت به عنوان ابزاری، به دنبال اين منهج و برنامه ي گمراه و گمراه گر مي افتند . اين همان چيزي است كه در الجزائر رخ داد و جاهليت بر آن است كه در تونس و مغرب هم اين نقشه را پياده كنند . 

۴-   بعضي از مردم نمي دانند كه واقعيت سلفیت آمریکائی – سعودی چيست و ملاها و شيوخ آنها چه كساني هستند ؟  به همين دليل فتواها يي كه ملاهاي سلفیت آمریکائی – سعودی در حمايت از طاغوتها يي كه، به احكام شريعت حكم نمي كنند  و با دشمنان خداوند دوستي كرده و اموال عمومي را ضبط و در انحصار خود در مي آورند و انرژيهاي مادي امت را هدر مي دهند و با آينده ي امت بازي مي كنند و مردم را تحت تاثير قرار داده و در جهت اهداف دشمنان اسلام و مسلمین بسیج می کنند. و بدين شيوه ستون پنجمي در ميان مردمان مسلمان توليد مي شود .

۵-   عده اي گمان مي كنند كه خطر سلفیت آمریکائی – سعودی در حال كم شدن و افول مي باشد، بله اين در مورد نجد و حجاز  كه علماء و طلبه ي علمي زيادي دارد صدق مي كند، اما در سرزمينهاي ديگر هنوز خطرشان باقي مانده است، و بعضي از آنها در سايتها و رسانه هاي جهاني  و به خصوص در ميان عوام آنهم با حمايتهاي موزيانه ي حكام در حال فعاليت مي باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *