تولید اسلام آمریکائی – سعودی (۲۶۲)تاریخچه ی مختصر سلفیت نوین آمریکا – آل سعود

  • تولید اسلام آمریکائی سعودی (۲۶۲)تاریخچه ی مختصر سلفیت نوین آمریکا آل سعود

 

بر گرفته از کتاب روابط متقابل اسلام و دین سکولاریسم

مؤلف: ابوحمزه المهاجر هورامی

«الجامیة» فرقه‌ی گمراهي است كه ‌محمد أمان الجامي الحبشي آن را بنيان نهاده كه در شهر مدينه ساكن بوده و در سال ۱۴۱۶ ه . قمري مرده است. برخي بر اين باورند كه سرآغاز پيدايش اين فرقه به جنگ دوم خليج فارس در سال ۱۴۱۱ بر مي گردد . اين هم به اين دليل است كه بسياري از علما از اينكه آمريكا وارد خاك جزيره العرب شود مخالفت نموده و اين اشغالگري را رد نموده و محكوم نمودند ، اما فرقه ي جاميت تبديل به سلاح وزارت داخلي آل سعود بر عليه اين علماء گشت  و «محمد الجامي» گزارش اين شيوخ و علمائي كه سياستهاي آل سعود را رد مي نمودند را به وزارت داخلي ارسال مي كرد . پس از مرگ وي ربیع بن هادي المدخلي  جانشين وي شده و رهبريت اين فرقه را برعهده گرفت كه وی نیز نقش همان بازنده را عمل نمود .[۱]

پس از بررسي و تحقيق در سخنرانيها و مقالات دكتر عبدالله عزام آشکار  می گردد كه «جاميت» قبل از جنگ دوم خليج درست شده است و با تاكيد بر چند سال آخر ي كه از جهاد افغانستان بر عليه حكومت سوسياليستي شوروي مانده بود در مي يابيم كه جامي ها به شهر پيشاور مي رفتند و جوانان را از جهاد مسلحانه بر عليه اشغالگران سوسياليست در افغانستان سرد مي نمودند، وعلاوه بر آن در كشورهاي خليج فعاليت داشتند و با آوردن بهانه ها و شبهات متعددي از جمله اينكه :

–  مردم افغانستان مشرك و قبر پرست و…هستند

– و جنگ افغانستان جنگي اسلامي نيست

– و بسياري از رهبران جنگ افغانستان از نظر عقيده سالم نبوده و يا با بعضي از كشورهاي خارجي در ارتباط هستند

و با چندين شبه و بهانه ي ديگر مردم را از دادن كمكهاي مادي هم منصرف مي كردند و عاملي شدند جهت سرد نمودن بسياري از مردم از پشتيباني كردن و ياري رساندن به جهاد افغانستان در سالهاي پاياني اش  .

دكتر عبدالله عزام رحمه الله از كار اينها بسيار گله داشت و نمي دانست كه اين فرقه ي گمراه ثمره ی کار مشترک سی .آی . ای  آمریکا و  سازمان اطلاعات سعودي بوده  و از فرزندان نامشروع این دو منبع فساد می باشد .  همچنان كه قاديانيها از فرزندان انگليس بود و توسط آنها توليد شده اند .

جامي گري با مخالفت كردن با رمزهاي جهاد افغانستان و سرد نمودن مردم از اين جهاد مبارك شروع شد، عامل كثيفي در دست سکولاریستهای غربي و صهيونيسم جهاني بودند و پس از آن مخالفت كردن با مبلغين و علمايي كه نسبت به ورود سپاهيان نصراني به جزيره العرب و خليج فارس اعتراض داشتند .

به دنبال این، جامی ها گشتند و چنين تعين كردند كه چون  سفر الحوالي و سلیمان العودة،طرفدار شيخ محمد بن سرور زین العابدین است با آنها به دشمني پرداخته و اين دو و دنباله روان آنها را «سروري» نام گذاري كردند . سپس گشتند و ديدند كه ريشه ي گفته هاي سروريه  به سيد قطب بر مي گردد به همين دليل همه ي آنها را «قطبي ها»  نام گذاري گردند، دوباره گشتند و به شيوه اي وسيعتر  ديدند كه  قطبيت جريان و نهضتي حزبي است، به همين دليل مخالفان خود را «حزب گرايان»  نام گذاري كردند . وسيد قطب چون مردم را به اسلام حركي و نهضتي در برابر سستي و ايستايي دعوت مي كرد به همين دليل باز به مخالفين گفتند «نهضتي ها و جنبشي ها»!! .  به همين شيوه جهت درست كردن لقب و كاستن احترام مردم(كه سرمايه ي آنهاست !!) در ترقي مداومند . اين مقیاسهای مخصوص آنهاست .

از تاريخ اينها مشخص است كه اينها : فرقه اي سياسي هستند كه با لباسي عقيدتي روپوش شده اند كه وزارت داخله ي سعودي  جهت برآورده كردن چند هدف آمريكائي و صهيونيستي عليه جهاد مبارك افغانستان تولید نموده ، و پس از جهاد افغانستان آنها را بر علیه تمام مخالفین آمریکا و متحدینش مورد استفاده قرار داده است .

جامي گري در ابتدا شروع كرد به  جنگ رواني و شايعه پركني و تهمت زدن به رهبران مجاهدين افغاني ، سپس اتهاماتش را متوجه كل جهاد افغانستان نمود، به دنبال آن اتهامات را متوجه فرمانده هان مجاهد عرب نمودند ، سپس حملات خود را به طرف علما و خطيباني متوجه نمودند كه مخالف حضور آمريكائيان در جزيره العرب و خليج فارس بودند، به دنبال آن به جنگ رواني عليه تمام مجاهدين اعم از عرب و غير عرب در سراسر دنيا و بخصوص آنهايي كه در افغانستان و عراق بر عليه آمريكائيان مي جنگند  پرداختند ، و در نهايت اتهامات  و ترور شخصيتي خود را متوجه تمام علماء و دانشمنداني نمودند كه در ميدان دعوت اسلامي به شيوه ي اسلام کامل به  فعاليت مي پردازند .
حكومت آل سعود جهت قانع نمودن مردم براي اجرائي كردن احكام غير اسلامي اش به بهانه ي واجب بودن اطاعت از اميران و حكام در تمام شئون زندگيشان، از اين فرقه ي گمراه سود و استفاده ي زيادي نموده است . حكومت آل سعود هم، به آنها پول و مقامات مختلفي را مي دهند و به آنها اجازه مي دهند كه در منبرهاي مساجد و رسانه هاي اطلاع رساني و تبليغاتي كار كنند .

تهديد واقعي اين فرقه ي گمراه از آن جهت است كه  در مراكز علمي پخش شده اند و اين مراكز زنده ي علمي را در جزيرة العرب، نظارت كرده و برعليه علماء و دانشمندان به مراكز اطلاعاتي گزارش مي فرستند . اكثر اين گزارشها نيز دروغ و جعلي هستند كه در ميان مردم فاش شده است .

مراكز سكولار غربي هم ماهيت اين گروه گمراه برايشان آشكار شده است، به همين دليل به حكومتهاي دست نشانده ی خود سفارش و توصيه كردند كه از اين فرقه جهت انهدام و مبارزه با جريان بيداري اسلامي و مجاهدين فرقه ي ناجيه استفاده نمايند .

 

[۱] حسين بن محمود ، شناساندن  سلفيون  جامي به مردم  ، مترجم : ابوبصير بيساراني  ، پایگاه بنیان جهاد علیه سکولاریسم در کردستان و هورامان ،۱۳۸۹،  ص ۱ 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *