دامنه ي گسترش و مكانهاي قدرت فرقه ي سلفیت آمریکائی – سعودی (۲۷۰)

دامنه ي گسترش و مكانهاي قدرت فرقه ي سلفیت آمریکائی سعودی (۲۷۰)

 

بر گرفته از کتاب روابط متقابل اسلام و دین سکولاریسم

مؤلف: ابوحمزه المهاجر هورامی

مركز فعاليت سلفیت آمریکائی – سعودی در سرزمين حرمين(عربستان ) است . حكومت آل سعود با وجود آنكه فعلا بعضي از آنها را به كار نمي گيرد اما  به صورت مداوم و با قدرت از آنها پشتيباني و حمايت كرده و جهت ايجاد فتنه در ميان علما و طلبه ها و دانشجويان علوم شرعي از يك طرف و ضعيف كردن پايگاه مردمي اين علماء در ميان مردم و كنترل نمودن مردم و مبارزه با مجاهدين و مخالفین آمریکا منجمله دولت و حکومت اسلامی ما  از ديگر سو ، آنها را به كار مي گيرد .  البته چنانچه قبلا اشاره شد سلفیت آمریکائی – سعودی عملي نمودن اين سياستهاي ويرانگر  حكومتها و اربابانشان را از طريق ناسزاگوئي به علماء و تشويق مردم به مخالفت كردن با علماء  و ناسزاگوئي به مجاهدين و ايجاد دلسردي و انحراف افكار عمومي در ياري رساندن به مجاهدين جهت برآورده كردن اهداف آمريكا و صهيونيسم به پيش مي برند .

سلفیت آمریکائی – سعودی در امارات، كويت، اردن، يمن و مصر حضور كم رنگي دارد اما در الجزائر حظور قابل ملاحظه اي دارند . مبلغانشان با حمايتهاي آل سعود  در كشورهاي آفريقايي پخش شده اند . همچنين  در سازمانها و ان جي او هاي عربي و غيرعربي جوانان در اروپا و آمريكا حضور ناچيزي  دارند و هم اكنون نيز تعدادشان بسيار ناچيز بوده و دور انداخته شده اند ( ولله الحمد ) .اما با اين وجود از طرف بعضي از حكومتها  در دستگاههاي تبليغاتي ، منابر ، كتابخانه ها ، دانشگاهها و جلسات علمي  قدرت و جايگاه ويژه اي به آنها داده شده است .

طبق انچه به دستمان رسيده است بعضي از دولتهاي عربي خليج متوجه شده بودند كه  مريدان سلفیت آمریکائی – سعودی براي كشور اصلي خودشان «ولاء» كمتري ندارند، بلكه بيشتر براي آل سعود ولاء دارند  به همين دليل دريافته اند كه تلاشهايشان در اين زمينه نافرجام خواهد ماند و شروع به نظارت برآنها نموده اند و سعي برآن دارند كه با اخذ تعهداتي از سران سلفیت آمریکائی – سعودی نوعي سلفیت آمریکائی –ملي و محلی توليد نمايند . در نتيجه مي بينيم كه در اين كشورها نيز سلفیت آمریکائی – سعودی تبديل به ابزار دست «مسئولين حكومتي» گشته اند . 

گفته اي حكيمانه :

چندي پيش در مجلس يكي از ماموستايان [۱]بوديم و در مورد مريدان سلفیت آمریکائی – سعودی بحث شروع شد، يكي از علماء گفت: از سلفیت آمریکائی – سعودی فرار كن همچنانكه از بيماري «گري» فرار مي كني . ماموستا گفت : بلكه بگو از «گري» فرار كن همچنانكه از سلفیت آمریکائی –سعودی فرار مي كني !! . یکی گفت : اي ماموستا به چه دليلي اين حرف را زدي ؟ ماموستا گفت : مگر گفته ي شاعر را نشنيده اي كه مي گويد :

لكل داء دواء یستطب به       إلا الحماقة أعیت من یداویها

يعني‌: براي تمام دردها دوائي وجود دارد كه درمان مي شود الا حماقت، چون كسي كه قصد درمانش را دارد به خوبي خسته و درمانده مي كند .  درد بيماري «گَري» در جسم است و سبك تر است از درد سلفیت آمریکائی – سعودی كه در عقل و دل است و بيمار ي كه دچار «گري» شده است از خداوند پاداش مي گيرد، اما بيماران سلفیت آمریکائی – سعودی اهل دوزباني و خيانت و عوض كردن دين و دشمني كردن با دوستان الله  مثل علماء و مجاهدين هستند . (گفته ي ماموستا به پايان رسيد رحمه الله )

[۱] ماموستا به معنی : شيخ ، ملا ، مولوي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *