در برابرفتنه ي سلفیت آمریکائی – سعودی چه بايد كار كرد ؟ (۲۶۹)

در برابرفتنه ي سلفیت آمریکائی سعودی چه بايد كار كرد ؟ (۲۶۹)

 

بر گرفته از کتاب روابط متقابل اسلام و دین سکولاریسم

مؤلف: ابوحمزه المهاجر هورامی

۱-   بايد سلفیت آمریکائی – سعودی را به مردم معرفي كرد تا آنها بدانند كه اين فرقه ي گمراه در مسير سلف صالح اهل سنة و جماعة نيستند، بلكه فرقه ي مخصوصي هستند كه داراي عقايد خاص و اهداف خاص خودشان مي باشند، اين اطلاع رساني هم در جوامعي كه خطر سلفیت آمریکائی – سعودی در آنها بيشتر است بايد از طريق تبليغات وسيع و عملي صورت گيرد و اين كار هم امروزه به خاطر رسانه هاي عمومي جهاني همچون سايتهاي اينترنتي آسانتر است .

۲-   بايد جوان مسلمان را از افتادن در منجلاب تاريكي و گمراهي سلفیت آمریکائی – سعودی بيدارو هوشيار نمود، بخصوص جواناني كه بار علمي ضعيفي دارند .

۳-   بايد مردم عوام را از طريق پخش نمودن كتب و سيدي هاي علماي مطمئن ، از فتنه ي سلفیت آمریکائی – سعودی حفظ نمود. از كتابهاي مهمي كه در اين باره وجود دارد كتاب تصنیف الناس بین الظن والیقین اثر علامة بكر أبو زید رحمه الله  مي باشد . همچنين بايد در ميان جوانان  مبادي و اصول اسلامي كه برعليه عقايد جامي گري مي باشد را شناساند. مثل : احترام گذاشتن به علماء، خدا ندانستن حكام، خود را بر سر مردم حاكم دست نشانده نگردانيدن، و شناساندن جامي و مدخلي به مردم كه اين دو در نزد مريدان سلفیت آمریکائی – سعودی تبديل به بتي از بتهاي زمين و مصيبتي در برابر بيداري اسلامي گشته اند .

۴-   علماء بايد مردم را از فتنه ي سلفیت آمریکائی – سعودی هوشيار نموده و با دلايل شرعي مفاسد اينها را نشان داده ودر برابر عموم  رسوايشان نمايند. اين هم شاخه اي از جهاد و محافظت از دين است. زيرا خطر اينها كمتر از خطر اهل ارجاء يا خوارج يا معتزله یا تندروان تصوف منتسب به اهل سنت و يا غلات منتسب به تشيع نيست، بلكه خطر سلفیت آمریکائی – سعودی از همه ي اينها بيشتر است، چون كه اينها با مردم درآميخته اند و خودشان را به دروغ و ناحق به «سلفيت» نسبت مي دهند و علاوه بر آن، سلفیت آمریکائی – سعودی در خدمت نمودن به سکولاریستهای جهانی  و صهيونيسم داراي نيروهاي خاص خودش است.

۵-   بعضي از مريدان سلفیت آمریکائی – سعودی در سايتهاي اسلامي حظور دارند، اينها هيچ كاري جز طعنه زدن و ايجاد شبه براي علماء و مبلغين و مجاهدين، تعريف و تمجيد از«آل سعود» و حاكمان دست نشانده ی كشورهاي عربي ندارند . حضور اينها در اين گونه سايتها باعث نوعي گل آلود شدن اين سايتها شده است كه پاكي و شفافيت اين سايتها را در معرض خطر قرار مي دهد . سفارش من به مديران اين سايتها اين است كه جهت پاك و شفاف نگه داشتن سايتها با لگد جانانه اي آنها را دور انداخته و صدايشان را خفه نمايند . در ضمن نبايد فراموش كرد كه اكثر سلفیت آمریکائی – سعودی كه در سايتها حضور دارند در اداره ي اطلاعات كشورهايي چون« آل سعود»، اردن ، الجزائر و… كارمند و حقوق بگير مي باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *