شیخ عبدالرزاق المهدی و کناره گیری و جدائی از هیئت تازه تأسیس تحریر الشام

شیخ عبدالرزاق المهدی و کناره گیری و جدائی از هیئت تازه تأسیس تحریر الشام

 

به قلم : ابوخالد کردستانی

شیخ عبدالرزاق المهدی از شیوخ با نفوذ گروههای مسلح نزدیک به ترکیه (ناتو) در شام که گرایش به جماعت احرار الشام (اشرار شام) داشت، بعد از تشکیل هیئت التحریر به آن پیوست ، اما پس از چندی با قرار گرفتن گروههای موجود در هیئت در صف آمریکا و رفتار ناپسند و ظالمانه ی فرماندهان این گروههای به ظاهر متحد در حق مردم و دیگر مجاهدین موجود، از آنها کناره گیری نموده و طی اعلامیه ای جدائی خود را اعلام کرد که به شرح زیر می باشد :

” این روزها تخلفات برخی افراد وابسته به هیئت تحریر الشام افزایش پیدا کرده است و بسیاری از صاحبان حقوق از من خواسته اند که حقوق آنان را بازگردانم. همچنین برخی دیگر من را سرزنش کرده و مسئولیت بر عهده من می دانند.

از آنجایی که من نمی توانم رفع ظلم کرده و حقوق صاحبان آنان را بازگردانم، بر خود واجب دیدم که اعلام نمایم من از هیئت تحریر الشام خارج شده ام. از الله تعالی مسئلت دارم که گره از کار اهل شام و مسلمین در هر کجا که هستند باز نماید.”

در جایی که قانون شریعت الله حاکم نباشد و هر گروهی به نمایندگی از یک قدرت سکولار و دست نشانده ی خارجی  جنگی نیابتی را در راستای منافع اربابان خود به پیش برد، بدون شک ظلم و تعدی به حقوق مردم و حتی اعضای دست چندم این گروهها، از ابتدائی ترین دستاوردهای آن است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *