به نظر شما اكثر ملايان ما در كردستان عراق علماء سوء نيستند ؟ یا اصلا مسلمانند ؟

به نظر شما اكثر ملايان ما در كردستان عراق علماء سوء نيستند ؟ یا اصلا مسلمانند ؟

به قلم : ابومحمد نوسودي

ملايان يا علماي ديني از گذشته هاي دور تا كنون تاثير قابل توجهي را بر زندگي  مردمان كردستان و هورامان داشته اند . به همين دليل جامعه بر خلاف ديگر طبقات موجود در آن  ، به دقت آنها را زير نظر داشته و اعمالشان را به صورت خاصي مورد نقد و ارزيابي قرار مي دهد . ما در اينكه رهبران كنوني احزاب سكولار كردستان مسلمان نيستند شكي نداريم و در اين مورد هم مطالب زيادي نوشته شده است به همين دليل در اينجا چند  اتفاق را بازگو مي كنم اما اينبار در مورد ملاهاي دين فروش فتوا فروشي كه مزدور دشمنان دين و اشغالگران سكولاريست خارجي گشته اند و در دشمني با شريعت گرايان و خدمت به سكولاريستهاي مرتد از هيچ تلاشي فروگذارنكرده اند  !!

اول :

در شهر شقلاوا به خاطر گرداميداشت مولود رسول الله صلي الله عليه وسلم در مسجد (بێترمه‌) ى  اين شهر ، باحظور چندين ملاي عمامه به سر و عبا به دوش  و دعوت از يكي از راهبهاي مسيحي اين شهر پس از شروع مراسم ملائي شروع به سخنراني نموده و براي جلب رضايت مسيحيان مي گويد : ما مسلمان و مسيحي پسر عموي همديگر هستيم ، چندي بعد از آن سخنراني راهب مسيحي در منبر رسول الله صلي الله عليه وسلم شروع شده و مي گويند : جناب  ملا عفو فرمودند ما پسر عمو نيستيم  بلكه ما برادر همديگريم و همه ي ما فرزندان خدا هستيم .

دوم :

سالن اوقاف منطقه ي سوران با حضور دهها ملا و مسئول اوقاف و اتحاديه ي علماي ديني  از محمد ملا قادر عضو مكتب سياسي پارت دموكرات كوردستان عراق دعوت به عمل آمده و زماني هم براي سخنراني وي اختصاص داده مي شود . اين شخص در قسمتي از سخنرانيش به آيه اي از سوره ي قريش اشاره مي كند كه خداوند متعال مي فرمايند :  الَّذِي أَطْعَمَهُم مِّن جُوعٍ وَآمَنَهُم مِّنْ خَوْفٍ  . و در تفسير اين آيه مي گويد همانطور كه خداوند بزرگ آنهمه ناز و نعمت را به عرب داده است  در برابر ما  ، يعني پارت دموكرات ، بيشتر از خدا براي كورد كار انجام داده ايم !! .

پس از آن از همه عجيب تر اينكه يكي از ملاهاي مشهوري كه همسفر و همراه اين شخص بوده ، هيچ كه انتقادي از او نمي كند بلكه پينه اي هم برايش كرده و مي گويد : بدانيد كه جنابشان هدفشان از اين گفته كفر نبوده است . كه اينهم بازي با عقل تمام ملاهاي حاظر و ذكر اين مطلب بود كه تمام شماها حرفهاي جنابشان را نفهميديد و من فهميدم !.

آنچه كه جا دارد كه به آن اشاره شود اين است كه بسياري اوقات ملاها در خطبه ها و سخنراني هايشان مسلمانان را تشويق مي كنند كه بادل و جرئت و صاحب غيرت باشند و از مردن و رزق و قطع شدن نان و روزي نترسند چونكه همه ي اينها به دست خداوند بزرگ است ؛ در حالي كه اينهمه ملا در اين دو اتفاق حظور داشته اند اما هيچ واكنشي نشان نداده اند ،  بلكه علاوه بر آن براي اين كفرگوئي ها عذر و بهانه هم آورده و آنرا ماست مالي نيز كرده اند .

در اينجا روي صحبت و انتقاد ما پارت دموكرات كوردستان و اتحاديه ي ميهني كوردستان  كه به عنوان دو حزب سكولاريست ضد قانون شريعت الله هستند و اجازه مي دهند كه يك راهب  و شخصي چون  محمدى ملا قادر اجازه مي دهند در اين مكانهاي حساس نطق و سخنراني داشته باشند نيست ، چونكه اين احزاب سكولار آشكارا دشمني خود را با قانون شريعت الله اعلام نموده اند و اكثريت مسئولين اوقافشان نيز ماموريني هستند كه  سازمان امنيت و اطلاعات اين احزاب آنها را تعيين نموده اند ،  بلكه مسئله و مشكل ما با اآندسته از ملاياني است كه در اينگونه مكانها حاظر شده و بدون هيچ احساس غيرت و واكنش شرعي با اين عبا و عمامه ايكه دارند نان مي خورند .  همچون زماني كه سيد قطب رحمه الله  كه به خاطر شريعت الله اعدام مي گرديد ، نزدش ملائي را فرستادند و ملا به وي گفت كه بگو ڵا إِڵهَ إِلَّا اللَّهُ   سيد رحمه الله  هم به وي مي گويد : من به خاطر دفاع از اين ڵا إِڵهَ إِلَّا اللَّهُ  قرار است اعدام گردم اما جنابت با اين ڵا إِڵهَ إِلَّا اللَّهُ  نان مي خوري .

ملاها با اينگونه واكنش نشان ندادنهايشان  بي ارزش مي گردند ، اگر همچون يزيدي هاي شيطان پرست واكنش نشان مي دادند ارزشمند مي شدند ؛ زماني كه همين محمد ملا قادر در چند سال گذشته در يكي از سخنرانيهايش براي يزيديها مي گويد : آن اسلامي هاي تروريست در زير هر تار مويشان شيطاني خودش را مخفي نموده است . غافل از اينكه يزيديها شيطان پرست هستند  . يزيديها از وي انتقادات زيادي را مي كنند و ايشان نيز معذرت خواهي كرده و مي گويد : من از شما برادران ييزيدي درخواست بخشش دارم ، شيطان برادر بزگ ما هم مي باشد من اشتباه كردم !!

سوم :

زماني كه چته هاي سكولار سوسياليست پ.ك.ك و نوچه هايش در سوريه عليه كوردهاي شريعت گرا و حتي عربها و تركمن هاي شريعت گرا به بهانه ي مبارزه با تشكيل حكومت اسلامي اعلام جنگ مي كنند  خبرگزاريها اعلام كردند كه  جمعی از ملاهاي به ظاهر اسلامی با گریلاهاي پ .ك.ك  دیدار کردند

” عالمان اسلامی کرد در چارچوب قراری که در کنفرانس خود در هولیر اخذ کردند, به دیدار با گریلاها در کوهستان متینا رفتند. «ملانادر, ملا عبدالکریم, ملا زانا, ملا سلمان و ملا حکیم که در مجموع ۱۷ تن بودند, به متینا رفتند. این عالمان اسلامی با گروه‌ گریلاهایی که از مناطق «آمد و گارزان» عقب‌نشینی کرده بودند, دیدار کردند.

گریلاهای ه.پ.گ هم برای استقبال از هیأت عالمان اسلامی , مراسمی برگزار کردند. «ملا نادر» به نمایندگی از سوی هیأت خود سخنانی در جمع گریلاها ایراد و تصریح کرد که هدفشان از این دیدار, اعلام حمایت می‌باشد. پس از مراسم هم مقامات ه.پ.گ و هیأت عالمان اسلامی نشستی برگزار کردند. گریلاها هم در مورد مشکلاتی که در حین عقب‌نشینی با آن روبرو شده مسایلی برزبان راندند و گفتند مهمترین مسئله برای کردها, تحقق اتحاد ملی است.

عالمان کرد هم در این نشست در خصوص روند صلح و هدف از سفر خود به نکاتی مهم اشاره کردند. «ملا زانا خیام» گفت:«پ.ک.ک‌ای‌ها فرزندان ما می باشند. ما هم پ.ک.ک‌ای هستیم. هیچ فرقی میان ما نیست. کردستان یکپارچه است و از آن همه کردهاست. هم‌اکنون هم گریلاها به بخشی از میهن خود عقب‌نشینی کرده‌اند و به آنها خوش‌آمد می‌گوییم».

«ملا محمد شیرین چتین» هم طی ایراد سخنانی, گفت:«پیغمبر ما امر فرموده که در هرجا که باشد باید همه با ظلم و ستم مبارزه کنند. خداوند متعال می‌گوید «با ظلم مبارزه کنید». قتل‌عامی روبوسکی, ظلمی علیه کردها بود. باید همه ما با آن ظلم و ستم مبارزه کنیم. هرجا به کردی ظلم شود, باید ما به مبارزه برخیزیم. چراکه این بدان معناست که علیه همه کردها ظلم می‌شود. امروزه جنوب کردستان درسایه گریلاها از مرزهایش محافظت می‌کند. در سایه گریلاهاست که کردها در شمال, شرق و غرب کردستان به قیام برخاسته و از حقوق خود دفاع می‌کند. ما همه شما را تحسین می‌کنیم».

«آمد پیران» عضو شورای فرماندهی ه.پ.گ هم در این نشست گفت:«شماها پیشاهنگان دینی خلق کرد هستید. لذا باید حقایقی را که در اینجا مشاهده‌کرده‌اید, برای خلقمان بازگو کنید. ”

همين به اصطلاح عالمان دين !! اعلان جنگ كمونيستهاي پ.ك.ك و نوچه هايش در كردستان سوريه بر عليه كردهاي شريعت گرائي كه با آنها پيمان صلح و آشتي بسته بودند را « دفاع مشروع » خوانده  و هرگونه كمكي به مردم مسلمان كردستان سوريه را « نامشروع و حرام » دانستند . و به مسلمين گفتند كه ريختن خون كورد بر كورد حرام است !هرچند كه اين كورد يك مسيلمه ي كذاب يا ابولهب يا ابوجهلي باشد !! چرا ؟ چون كورد است . اما اعلام جنگ كمونيستهاي پ.ك.ك و قتل و عام مسلمين در ماه مبارك رمضان در سريكاني و غيره برحق ، حلال و مشروع مي باشد . !!

زماني كه كردهاي سوسياليست پ.ك.ك و نوچه هايش در كردستان سوريه بر عليه مردمان مسلمان و شريعت خواه كوردستان اعلان جنگ نمودند و كساني از كردستان عراق و ايران و تركيه و غيره به كمك آنها شتافتند آنا دو حزب جماعت اسلامي علي باپير  و اتحاد اسلامي صلاح الدين بهاء الدين به مخالفت پرداخته و جهاد در برابر بشار و متحدين كوردش را رد نمودند . رسانه ها اعلام كردند كه :

”  عضو دفتر سیاسی اتحاد اسلامی کردستان ضمن مخالفت این حزب با حضور کردهای عراق در سوریه‌ تحت عنوان جهاد اظهار داشت ما هیچکدام از اعضای حزب و یا مردم عادی رابرای رفتن به‌ سوریه‌ تحت عنوان جهاد تحریک نمی کنیم .

به‌ گزارش کردپرس، محمد احمد، عضو دفتر سیاسی اتحاد اسلامی کردستان عراق در گفتگو با خندان گفت: به هیچ وجه موافق آن نیستیم که‌ افرادی از اقلیم کردستان تحت عنوان جهاد به سوریه بروند ، چون ارتش آزاد سوریه هیچ نیازی به افراد مسلح ندارد، بلکه نیازمند همکاریهای سیاسی و بین المللی هستند. همچنین با اشاره‌ به‌ اینکه‌ کسانی هستند که می خواهند انقلاب سوریه را منحرف کنند تصریح کرد: کسانی که به نام جهاد به سوریه می روند اقدامشان در کمک به حکومت بشار اسد کمتر از کشورهای حامی این حکومت نیست .

از سوی دیگر دلشاد گرمیانی، عضو دفتر سیاسی جماعت اسلامی کردستان دراین باره‌ گفت: جماعت اسلامی کردستان هیچکدام از اعضای خویش و یا مردم عادی را به رفتن به سوریه تشویق و ترغیب نمی کند .وی تاکید کرد:  جهاد در هر منطقه ای که باشد، بایستی علمای اعلام و وارع آن منطقه فتوای لزوم آن را صادر کنند  نه علمای مناطق دیگر . [ و علماي اعلام  و وارع هم  قطعا خودشان هستند كه در اختيار مرتدين و دشمنان خارجي قرار گرفته اند ]  محمد احمد همچنین در پاسخ به‌ این سؤال که به گفته‌ تحلیل گران سیاسی ، جماعت اسلامی بدین علت مردم را به جهاد در سوریه دعوت نمی کند، چون با جمهوری اسلامی ایران در ارتباطند و در حال حاضر ایران هم پشتیبان و حامی حکومت سوریه است، گفت: ما در زمان انقلابهای مصر و لیبی و الجزائر هم کسی را به جهاد در این کشورها دعوت نکرده‌ایم. ”

اين هم واكنش دو حزب مفلس به ظاهر اسلامي كه طاغوتهايي چون بارزاني و طالباني  و مالكي  و در نهايت آمريكا و  روسيه را ولي امرهاي  خود گرفته اند !!

در برابر جماعت نا اسلامي علي باپير از اينكه نوري مالكي زندانيان سعودي و اردني و تونسي را كه در جريان جهاد عليه آمريكا و مرتدين محلي دستگير شده اند را آزاد مي كند با پخش خبري ابراز نگراني كرده و اين افراد را مجرماني مي داند كه دستشان به خون عراقيها سرخ شده است !! يعني نوري مالكي شيعه زاده ي سكولار حاظر است به دلايل فشارهاي خارجي و يا هر امر ديگري آنها را آزاد كند اما اين به اصطلاح سني زاده هاي مدعي اسلام  نگرانند و اگر دست آنها بود فتواي اعدام اين مجاهدين را صادر مي كردند . چون در تمام رسانه هايشان اينها را ارهابي ، تروريست ، خوارج ،تندرو ، بيگانه ، انتحاري و … مي نامند  !! در اين زمينه خبرگزاري وابسته به جماعت علي باپير در مورد نگراني شان مي گويد :

” ئاژانسی‌ كۆمه‌ڵنیوز:  سه‌رۆكوه‌زیرانی‌ عێراق  نوری مالیكی‌ بڕیاری‌ لێبوردنی‌ تایبه‌ت بۆ زیندانیه‌ سعودی‌و ئه‌رده‌نی‌‌و تونسیه‌كان ده‌رده‌كات كه‌ ده‌ستیان سور به‌ خوێنی‌ عێراقیه‌كان‌و په‌رله‌مانیش نیگه‌رانه‌ .

لیژنه‌ی‌ یاسای له‌ په‌رله‌مانی‌ عێراق مه‌ترسی خۆی‌ نیشاندا به‌رانبه‌ر ئه‌و بڕیارانه‌ی‌ لێبوردنی‌ تایبه‌تی‌ كه‌ سه‌رۆك وه‌زیران نوری مالیكی‌ ده‌ری‌ ده‌كات‌و جێگری‌ سه‌رۆككۆماری‌ عێراق خزه‌یر خوزاعی‌ په‌سه‌ندی‌ ده‌كات .

ئه‌ندامی‌ لیژنه‌ی‌ یاسایی له‌ په‌رله‌مانی‌ عێراق ئه‌میر كه‌نانی‌ ئاماژه‌ی‌ كرد كه‌ : ئه‌و بڕیارانه‌ سعودی‌و تونسی‌و ئه‌رده‌نیه‌كان ده‌گرێته‌وه‌ و ئه‌وانه‌ن كه‌ پێشتر سه‌رۆككوه‌زیران له‌ باره‌یانه‌وه‌ ده‌یوت سنوری‌ عێراقیان به‌زاندووه‌ بۆ جێبه‌جێكردنی‌ كرده‌ی‌ تیرۆرستی‌ له‌ عێراق‌و هه‌مووشیان ده‌ستیان سوره‌ به‌ خوێنی‌ عێراقیه‌كان . ”

 

. چهارم :

 

رهبر سلفی های مدخلي و حكومتي کردستان عراق که به مخالفت كردن با حكام  و مبارزه جهت تحكيم شريعت معتقد نیستند، فتوای حرام بودن تغییر مسعود بارزانی ، رئیس اقلیم کردستان عراق  و رهبر حزب دموكرات كردستان  كه حزبي سكولاريست مي باشد را صادر کرده است.

” به گزارش خبرگزاری جماعت ( وابسته به علي باپير ) ، این مفتی که با نام (ابو حارث) خود را معرفی کرده طی بیانیه ای طولانی با استناد به آیات و احادیث هر گونه تلاش برای تغییر رئیس اقلیم کردستان را حرام و مغایر با شریعت اسلامی دانسته است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «در شریعت اسلامی وجود رهبر برای اداره امور کشور و مسلمانان بسیار با اهمیت است، ما باید از وی اطاعت کنیم حتی اگر به مردم ستم و اموال عمومی را به ناحق تصاحب کند. ما نباید به وی اعتراض کرده و برای برکناریش تلاش کنیم. باید او را نصیحت کرده و راه راست را به وی نشان داده و برایش دعای خیر کنیم که به راه راست هدایت شود، اگر امر به معصیت کند از وی سرپیچی کرده و قلباً به اعمالش ناخشنود باشیم». ”

بله ، اين هم يك سلفي مدخلي حكومتي كه سكولاريستهاي مرتد را ولي امر و رهبر مسلمين معرفي كرده و هرگونه قيامي بر عليه  رهبران مرتد را حرام مي داند !!!

جالبتر اينكه زماني كمونيستهاي مائوئيست كومله زحمتكشان كردستان ايران ( كومله )  زماني شيخ عزالدين حسيني امام جمعه ي وقت مهاباد را به عنوان رهبر روحاني خود جهت تحميق مردم برگزيده بودند و ايشان نيز مي گفت كه با يك دست قرآن دارم و با دست ديگرم كمونيزم (داس و چكش ) !!

از اين گونه نمونه ها زيادند ، و چنانچه ما بخواهيم موردي آنها را بشماريم به هزاران مورد مي رسند ، در نتيجه اين وظيفه را به خودتان مي سپاريم تا با نگاهي به اطاف خود  عمق جنايت اين خائنين را دريابيد .

 

 

به همين دليل مي گويم به نظر شما ملاهاي رسمي ما  ما مسلمان هستند ؟

 

………………………..

 

توجه : منظور من تمام ملاها نيستند بلكه ملاهاي فاسد نان به نرخ روز خوري هستند كه رسول الله صلي الله عليه و سلم  آنها را علماء سوء  و الروبيضه ناميده است و متاسفانه اكثريت ملاهاي رسمي ما را تشكيل مي دهند .  ما چاره اي جز شناساندن اينها به مردم نداريم و زماني كه انقلاب شروع شد نبايد در كشتن اينها شكي به خود راه داد و اينها را به خاطر خيانتهايشان نابود كرد همچنانكه يك  زناكار ، قاتل و يا جادوگر و دزد را جريمه مي كنيم . اما به شيوه اي كه در جنگ رواني بر عليه مجاهدين مردم را بتوان كنترل كرد و از مرگ اين موجودات دشمنان دين سوء استفاده نكنند .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *