تحریک سربازان و نظامیان حکومتهای دست نشانده ی دین سکولاریسم (۳۳۰)جنگ روانی و شبهه پراکنی سکولار زده های التقاطی

تحریک سربازان و نظامیان حکومتهای دست نشانده ی دین سکولاریسم (۳۳۰)جنگ روانی و شبهه پراکنی سکولار زده های التقاطی

بر گرفته از کتاب روابط متقابل اسلام و دین سکولاریسم
مؤلف: ابوحمزه المهاجر هورامی
یکی از وظایف بارز اسلامگراهای سکولار زده تحریک و موجه دانستن جنگ سربازان ارتش کفار جهت جنگیدن در جبهه ای است که دین سکولاریسم به رهبری سازمان ملل و آمریکا بر مسلمین تحمیل شده است . اینها چنین سربازانی را مسلمان و در صورت کشته شدن آنها شهید می نامند .
اينكه چه كسي مسلمان يا مومن يا كافر يا مرتد است كار عقل و ميل انسانها نيست ، بلكه بايد طبق معيارهايي كه الله و رسولش صلي الله عليه وسلم تعيين كرده اند صورت گيرد . نه ما و نه هيچ انساني نمي تواند كسي را كه قانون شريعت الله كافر دانسته مسلمان بنامد و يا برعكس چنانچه قانون شريعت الله شخصي را مسلمان ناميده باشد در توان كسي نيست بر خلاف الله و رسولش صلي الله عليه وسلم حكم كفر وي را بدهد .
چنانچه بارها ذكر كرده ايم سكولاريسم يك دين خشن و انعطاف ناپذيري است كه با ديكتاتوري هر چه تمامتر در برابر دين و قانون الله قد علم كرده و تمام نيروي خود را جهت زدون هر گونه نشانه هاي ديني در قوانين حاكم بر جامعه به كار گرفته است . ممكن است كسي بگويد : دين يعني چيزي كه از آسمان بيايد ! در جواب اين دسته بايد گفت : دين و تدين يعني تسليم شدن ، پرستش ، شنيدن و حرف شنوي كردن براي هركس يا چيزي كه باشد .
اسلامي كه توسط رسول الله صلي الله عليه وسلم و ياران و امامان صالح اين امت به دست ما رسيده است قسمت اعظم آن در بردارنده ي قوانين و دستورات الله جهت اجرا در زندگي شخصي و اجتماعي انسان هاست ، و سكولاريسم نيز داراي قانون انعطاف ناپذير و خشني است كه با يك دنيا آيه و حديث در تضاد و مخالفت است .
پس سكولاريستها داراي دين جداگانه اي بوده و پيروان چنين ديني قانون الله را قبول نداشته و به آن كافر هستند همچنان كه ما به قانون و دين آنها كافر هستيم . در اين صورت الله متعال مي فرمايند : «هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ» (الصف /٩) خدا است كه پيغمبر خود را همراه با هدايت و رهنمود (آسماني) و آئين راستين (اسلام) فرستاده است تا اين آئين را بر همه‌ي آئينهاي ديگر چيره گرداند ، هرچند مشركان دوست نداشته باشند .
با این وضع ما به عنوان يك مسلمان حق نداريم تحت هيچ عنواني با اين جريان فاسد و فاسد كننده ي تاريخ هم مسير و نزديك گرديم و گرنه كافر مي گرديم ، الله متعال مي فرمايند :« لَّا يَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ وَمَن يَفْعَلْ ذَلِكَ فَلَيْسَ مِنَ اللَّـهِ فِي شَيْءٍ إِلَّا أَن تَتَّقُوا مِنْهُمْ تُقَاةً وَيُحَذِّرُكُمُ اللَّـهُ نَفْسَهُ وَإِلَى اللَّـهِ الْمَصِيرُ » (آل عمران / ٢٨)‏ مؤمنان نبايد مؤمنان را رها كنند و كافران را به جاي ايشان به دوستي گيرند ، و هر كه چنين كند (رابطه‌ي او با خدا گسسته است و بهره‌اي) وي را در چيزي از (رحمت) خدا نيست – مگر آن كه (ناچار شويد و) خويشتن را از (اذيّت و آزار) ايشان مصون داريد و (به خاطر حفظ جان خود تقيه كنيد) – و خداوند شما را از (نافرماني) خود برحذر مي‌دارد و بازگشت (همگان) به سوي او است . ‏
در اين مورد ابن عباس رضي الله عنه مي فرمايند : در صورت اجبار تنها مي توان با زبان كفار را راضي نمود نه با قلب و عمل . در اين صورت ، طبق اصول ولاء و براء ، نبايد براي كفار دوستي و و حمايتي داشته باشيم و گرنه كافر گشته و هيچ حقي در دين الله برايمان باقي نمي ماند .
كسي از شيخ الاسلام پرسيد که من لباس اين سربازان را مي دوزم و اينها هم به مردم ستم مي كنند آيا من هم در ستم اينها شريكم ؟ گفت : نه بلكه خودت ستمكاري و علاوه بر آن كسي كه آگاهانه نخ دوزندگي را برايت مي آورد نيز شريك جرم است . حالا اگر جناب خياط مي گفت كه سربازان كافر هستند ، بدون شك مي گفت تو هم كه به ميل خودت چنين كاري را انجام مي دهي كافري هستي مثل آنها .
دوست عزيز عقيده ي ما در مورد ايمان بر اين است كه ايمان يعني : گفتار و كردار و نيت قلب . و ايمان اشخاص نيز كم و زياد مي گردد . كفر هم يعني : گفتار و كردار و نيت قلب . زماني كه ايمان بدون اكراه و از روي اختيار و ميل شخصي از يكي از سه مورد ياد شده تهي گردد شخص كافر مي گردد .
براي نمونه مسلماني كه بدون اجبار و با اختيار و ميل خود «با زبان يا عمل» از يكي از حزبهاي سكولار و مرتد و يا ارتش كفار بر عليه مسلمين حمايت و پشتيباني مي كند در اين صورت ما كاري به نيت و قلبش نداريم و چنين موجودي را كافر و مرتد مي دانيم، چون علم قلب تنها نزد الله است. البته در مورد كسي كه مرتكب جرم ديگري نيز گشته باشد باز تابع دلايل ظاهري هستيم نه نيت اشخاص .
البته عده اي نيز مي گويند كه با اينكه عمل و گفتار اين اشخاص كفر است اما اينها جاهل هستند و عذر به جهل دارند و اگر آگاه شدند و باز اين گفته ياعمل را انجام دادند در اين صورت كافر مي گردند ؛ بايد در جواب اين اشخاص گفت كه در شرك اكبر عذر به جهل وجود ندارد و شخص غير مكره به محض انجام دادن آن كافر مي گردد . دليل هم اينكه الله متعال مي فرمايند : « وَإِنْ أَحَدٌ مِّنَ الْمُشْرِكِينَ اسْتَجَارَكَ فَأَجِرْهُ حَتَّى يَسْمَعَ كَلَامَ اللَّـهِ ثُمَّ أَبْلِغْهُ مَأْمَنَهُ ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لَّا يَعْلَمُونَ »( توبه/ ۶)
دقت كنيد الله متعال اسم شخص كافر و مشرك را قبل از آنكه كلام الله و دين اسلام به وي رسيده و اتمام حجه شده باشد كافر و مشرك نام مي برد . در ابتدا مي فرمايد : اگر كسي از مشركين آمد و در پايان مي فرمايد : چون آنها كساني هستند كه نمي دانند . يعني كسي كه سخنان الله و دين اسلام به وي نرسيده و طبق گفته ي بعضي از نا آگاهان بايد عذر به جهل داشته باشد، اما بر عكس، مي بينيم كه با عنوان مشرك از وي ياد مي شود ..
به عنوان مثال در عصر ما نيز كساني در هندوستان وجود دارند كه با گاو و موش و ميمون نشست و برخاست نموده و از آنها به عنوان اله هاي صاحب قدرت ياد مي كنند و اصلاٌ نمي دانند دين اسلام چيست و به چه دردي مي خورد و تنها از آن اسمي شنيده اند، در اين صورت حكم وي چيست ؟ ما صرف نظر از جايگاهش در قيامت مي گوئيم : در دنيا چنين شخصي دچار شرك اكبر گشته و جزو مشركين و كفار است و جهلش مانع چنين حكمي بر وي نمي گردد .
در اين صورت شما بايد بتوانيد در مورد مسلمان زاده هايي كه با گفتار يا كردار در صف سكولاريستهاي كافر جهاني و مرتدين سكولار محلي قرار گفته اند و ممكن است در ميان آنها كساني وجود داشته باشند كه نماز خوان ، روزه گير و حج رو نيز بوده و فريب مشتي دين فروش خائن را خورده و جاهل به واقعيت قانون شريعت الله باشند راحتتر قضاوت كنيد . هيچ يك از اين موارد مانع از آن نمي شود كه ما در دنيا اين موجود را جزو كفار و مرتدين به حساب نياوريم و حساب قيامتش نيز به الله سپرده مي شود . كافر شدن اين موجود نمي گردد . چون رسول الله صلي الله عليه وسلم مي فرمايند : « الناس یبعثون علی نیاتیهم » مردم طبق نيتهايشان زنده مي گردند .
اما پيشمرگها و ارتشيان موجود در حكومتها و احزاب سكولار و مرتد به ميل و اختيار خود وارد چنين سيستمي مي گردند و گاه براي ورود به آن بايد از كانالهاي مختلفي گزينش شده و با طي هفت خان موفق گردند . آيا براي اين موجودات عذري باقي مي ماند ؟ آيا اين موجودات از عموي رسول الله صلي الله عليه وسلم محترمتراند و يا كار آنها با كار عباس كه با اكراه وارد اين ارتش شده بود قابل قياس است كه به وي چنان فرمود ؟
نظاميان دو دسته اند، يا سرباز اسلامي و از قانون و دستورات الله حمايت مي كني يا اينكه سرباز كفري و در راه قانون و برنامه اي غير از اسلام همچون سكولاريسم و خاكي كه قانون سكولاريسم و كفر در آن اجرا مي شود و جهت ماندن سكولاريستها و تقويت پايه هاي آنها و طولاني تر شدن عمر آنان و اشغالگران كافر خارجي مي جنگي و خودت را به كشتن مي دهي ؛ در اين ميان راه سومي وجود ندارد ، اگر سرباز مدافع قانون شريعت الله نباشي سرباز دشمنان قانون الله هستي . الله متعال مي فرمايد : «الَّذِينَ آمَنُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَالَّذِينَ كَفَرُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُوا أَوْلِيَاءَ الشَّيْطَانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا» (النساء /۷۶)‏ كساني كه ايمان آورده‌اند ، در راه يزدان مي‌جنگند ، و كساني كه كفرپيشه‌اند ، در راه طاغوت مي‌جنگند . پس با ياران شيطان بجنگيد . بيگمان نيرنگ شيطان هميشه ضعيف بوده است . ‏
حالا فكر كن چه كسي سرباز طاغوتهاست ؟ چه كساني اسلحه برداشته اند تا از جنايتكاران مرتدي چون دمكرات و كومله و پ.ك.ك و پارتي و اردوغان، غنوشی و حكومت آل سعود وغيره محافظت نموده تا در پناه چنين احزاب و حكومتهايي به قانون الله اهانت و بي احترامي گشته و مسلمين بدترين شرايط نا امني و فقر متحمل كثيفترين قانونهاي كفري سكولاريستي گردند ؟ اگر اين سربازها نباشند چنين ظالمين و مرتديني نيز باقي نمي مانند در نتيجه حكم آنها همچون حكم رهبران كافرشان است . الله متعال در اين زمينه مي فرمايد : «إِنَّ فِرْعَوْنَ وَهَامَانَ وَجُنُودَهُمَا كَانُوا خَاطِئِينَ» (القصص / ۸)مسلّماً فرعون و هامان و لشكريانشان خطاكار بودند . و الله متعال در مورد وضعيت فرعون و سربازان و اطرافيانش در عالم برزخ و در قيامت مي فرمايد : «‏النَّارُ يُعْرَضُونَ عَلَيْهَا غُدُوًّا وَعَشِيًّا وَيَوْمَ تَقُومُ السَّاعَةُ أَدْخِلُوا آلَ فِرْعَوْنَ أَشَدَّ الْعَذَابِ‏» (غافر/۴۶)و آن آتش دوزخ است كه بامدادان و شامگاهان آنان بدان عرضه مي‌شوند . ( اين عذاب برزخ ايشان است ) و امّا روزي كه قيامت برپا مي‌شود (خدا به فرشتگان دستور مي‌دهد) خاندان و پيروان فرعون را به شديدترين عذاب دچار سازيد .
مي بينيم كه الله متعال بين فرعون و پيروانش فرقي نگذاشت . از ياد نبريم كه فرعون خود را مدافع دين مردم مي دانست و موسي را اخلالگر و مفسد مي دانست و از طريق دين فروشان خائني چون بلعم باعورا و سياست بازيهاي هامان مردمان زيادي فريب خورده و واقعاٌ به اين درجه از قناعت رسيده بودند كه حق با فرعون است و موسي دشمن آنها و دينشان است ، به همين دليل حتي بي باكانه وارد دريا گشتند .
آشكار است كه بين ستمكار و حمايت كنندگانش رابطه ي دوجانبه اي برقرار است و وجود هركدام به ديگر بسته است و چنانچه يكي نباشد وجود ديگر منتفي است . پس كسي كه از ستمكاران حمايت و پشتيباني مي كند شامل همان حكم ستمكاران مي گردد و نزد جمهور امامان ، حمايت كننده و انجام دهنده ي ظلم يكسانند
چنگيزخان با تركيب اديان آسماني و فلسفه هاي رايج براي اداره ي لشكر و تصرفاتش قانوني را تدوين كرده بود كه به «ياسا» يا «ياسق» مشهور گشته بود ، در ميان لشكريان مغول نيز عده اي فرمانده و سرباز مسلمان وجود داشتند كه به دلايل خودشان وارد چنين لشكري شده بودند ، به همين دليل ، مثل امروز ، شبهاتي به وجود آمده و ميان مسلمين دين فروشاني وجود داشتند كه چنين كاري را توجيه مي كردند و نوعي آشفتگي در صف مسلمين ظهور كرده بود .
به همين دليل شيخ الاسلام با استناد به قانون شريعت فتوا داد كه :”هرامير يا سرباز مسلماني كه به سپاه مغول بپيوندند شامل همان حكم كفار مغول گشته و شامل مرتدين مي گردد، چون سلف اين امت اشخاصي كه از دادن زكات امتناع كرده اند را مرتد ناميده اند، با اينكه اين اشخاص نماز مي خواندند و روزه مي گرفتند، سلف وقتي كه آنها را مي كشتند چنين كاري را جهاد مي ناميدند، حالا بايد حكم كساني كه امروزه به همراه دشمن الله و رسولش با مسلمين مي جنگند چه باشد؟
بر همين اساس اجماع اهل سنت بر اين است كه حمايت و پشتيباني از كفار بر عليه مسلمين يكي از نواقض اسلام و ارتداد مي باشد . ازجمله تمام دين فروشان خائني كه در جنگ رواني بر عليه مسلمين شركت جسته و پيروي از قوانين ساختگي به جاي قانون الله و وجود و بقاي مرتدين و كفار متجاوز را نزد مردم زيبا جلوه داده و شبهات باطلي را در مشروعيت و روا بودن چنين نظامي مي آورند نيز بدتر از سربازاني مي دانيم كه به صورت مسلحانه به ريختن خون مسلمين مشغولند .
– شيخ الاسلام محمد بن عبدالطيف استاد بن باز مي گويد : هركسي كه براي جنگيدن با مسلمانان به نيرويي از كفار ( سكولاريستها ) با جسم و مال و زبان ياري رساند ، در اين صورت بي گمان همان حكم آنها را دارد در كفر ، و مثل انها كافر مي گردد .
– شيخ حسن بصري رحمه الله بيشتر از ۵۰۰ صحابه را ملاقات نموده و امام بزرگ امت و صاحب علم فراوان و يكي از تابعين مي باشد ، شخصي آمد خدمت شيخ رحمه الله و گفت : شيخ ، اين حكومت ظلم و ستم زيادي مرتكبي مي شود و من هم براي سربازان و نظاميانش لباس مي دوزم آيا من شامل اين آيه ي خداوند مي گردم ؟ « وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُم مِّن دُونِ اللَّـهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنصَرُونَ » (هود/۱۱۳) شيخ در جوابش گفت نه خير اين شامل تو نمي شود بلكه ظالمه خودتي .! سبحان الله ، تنها به دليل اينكه براي نظاميان حكومتي ظالم لباس مي دوزد اين شخص خودش مي شود ظالم ! دقت كن ، شيخ رحمه الله نپرسيد آيا به دليل حقوق و بي كاري و از اين جور بهانه ها و عذرهاي جاهلانه برايشان لباس مي دوزي ، بلكه فرمود تو خود ظالمه هستي !
ابن جوزي رحمه الله نيز در مناقب امام احمد بن حنبل رحمه الله آورده است : يكي از سربازان موجود در زندان از امام احمد رحمه الله در مورد احاديثي كه در باره ي حاميان ظالمان مي پرسد كه آيا من هم جزو حاميان اين ظالمان هستم ؟ امام احمد در جواب مي گويد : حاميان ظالمين كساني هستند كه به شما كمك مي كنند از آرايشگر و لباس دوز گرفته تا كسي كه خوراكي برايتان آماده مي كند ! اما تو ، خودت ظالمه هستي .
حالا جناب پيشمرگ، نظامي آل سعود، اردن، مصر، پاكستان و امثالهم مي دانند كه حكومتهايشان كافر و مرتد هستند و مزدوراني هستند كه روزانه در حال قتل عام و شكنجه ي مسلمين مي باشند ، پس حكم اين نظاميان چيست ؟ به الله قسم اينها نيز مثل حكومتهايشان كافر و مرتد هستند ، حق ندارند بگويند فلان ملا و عالم سوء چنين و چنان گفته و مجوز چنين ارتدادي را داده است .
ما دينمان را از چنين ملاهاي رسمي و ماهواره اي مي گيريم يا از شيخ و تابعي بزرگواري چون شيخ حسن بصري رحمه الله كه استاد و شيخ تمام ملاها و علماست ؟! پس كساني كه با يك حرف از سكولاريستهاي مرتد حمايت مي كنند بايد كمي به عاقبت خود و تنهايي داخل قبربيانديشند و بدانند كه به تنهايي بايد در محضر الله پاسخگو باشند آن وقت ببينم فلان ملا و دين فروش مرتدي كه در بخش تبليغات كفار مشعول كار بوده و جنگ رواني بر عليه مسلمين را اداره مي كند به دادشان مي رسد ؟
– روزي يكي ديگر از تابعين به نام امام سفيان ثوري رحمه الله به همراه يكي از دوستانش از كنار پليسي عبور كردند كه بر روي تختي خوابيده بود ، هنگام نماز رسيده بود و دستش مي خواست اين پليس را براي نماز بيدار كند . امام فرمود : وايستا وايستا ، داري چكار مي كني ؟ دوستش جواب داد : براي نماز بيدارش مي كنم تا نمازش را بخواند . امام فرمود : ولش كن ، نماز چي ؟ والله تا زماني كه اينها خوابيده باشند مردم در راحتي به سر مي برند و زماني كه اينها بيدار شوند مردم در ناراحتي مي افتند .
پناه بر خدا ، اين حكم در مورد يك نظامي در حكومتي اسلامي بود كه مرتكب ظلم مي گشتند ، اگر اين امام بزرگوار در عصر ما مي بود و نظاميان سكولار و مرتد را مي ديد كه در جبهه ي كفارخارجي و مرتدين محلي قرار گرفته و برعليه قانون الله مي جنگند و طبق قانون سكولاريستي كفار اشغالگر خارجي حكم مي كنند چه مي گفت ؟
اگر از هر كدام از پيشمرگها و نظاميان پاكستان، مصر، اردن، فلسطين، تركيه و امثالهم بپرسي : آيا حكومتشان طبق قانون شريعت الله حكم مي كنند و قانون اساسي جامعه اشان قانون الله مي باشد ؟ همه در جواب خواهند گفت : خير ! . الله متعال مي فرمايد : وَمَن لَّمْ يَحْكُم بِمَا أَنزَلَ اللَّـهُ فَأُولَـئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ (المائدة / ٤٥)
و اگر از آنها بپرسي كه آيا رهبرانتان با كفار اشغالگر خارجي پيمان امنيتي و نظامي بر عليه مسلمين آزاديخواه بسته اند و به جاي مسلمين كفار به كفار دل بسته اند ؟ همه در جواب خواهند گفت : بله درست است!. الله متعال در اين باره نيز مي فرمايد: «وَمَن يَتَوَلَّهُم مِّنكُمْ فَأُولَـئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ» (التوبة / ٢٣)
حالا جا دارد از بخشي ازاين انسانها پرسيده شود : تو كه خودت را مسلمان مي داني و نماز مي خواني و روزه هم مي گيري درست است كه در كنار سكولار مرتد و كافري براي حزب و حكومت كافر و مرتدي جهت دفاع از منافع كفارخارجي و مرتدين محلي بجنگي و خودت را خدمتگذار و پشتيباني كفار و مرتدين بر عليه مسلمين بگرداني؟ مگر نمي داني كه خداي بزرگ فرموده است : « وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُم مِّن دُونِ اللَّـهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنصَرُونَ (هود / ١١٣)
عبدالله ابن عمر بن خطاب مي فرمايد : شكنجه گران و نظامياني كه ظالمين را پشتيباني مي كنند در روز قيامت سگ جهنم هستند .
امام سفيان ثوري مي فرمايد : هركسي كه درمان و وسايل خواب و غيره را برايشان بياورد و كمكشان كند در اين صورت وارد شغلي گشته كه ظالمين مشغولش هستند .
واي به حال جناب نامتحرمي كه با زبان يا مال و اسلحه به كفار و مرتدين خدمت مي كند .خداوند متعال مي فرمايند : « وَفِرْعَوْنَ ذِي الْأَوْتَادِ (الفجر/ ١٠)ترجمان قرآن ابن عباس رضي الله عنهما صحابه ي رسول الله صلي الله عليه وسلم مي فرمايد : الاوتاد يعني سرباز .
و سرباز پايه و ستون نگهداري دولت و حكام هستند، اگر حكومت و حزبي به قانون الله حكم نكرد، در اين صورت سربازها و نظاميان هستند كه قانونهاي كفري را به مرحله اجرا در مي آورند و بر مردم تحميل مي كنند .
رسول الله صلي الله عليه وسلم مي فرمايند : در آخر الزمان دسته هايي از رهبران ظالم و وزيران فاسق و قاضيان خيانتكار و علماي دروغگو پيدا مي شوند ، هر يك از شما به اين زمان رسيد نبايد خدمتكار و خزانه دار و سرباز و داردست اينها .«او کما قال» -علیه السلام- صححه الالبانی .
باز بايد به اين موجودات گفت : اي نظاميان و سربازان طاغوتها به خودتان چه مي گوئيد در حالي كه رهبران و بزرگان حاكم بر دنيا و دين شما نه ظالم و دروغگوو فاسق و خيانتكاراند بلكه كافر و مرتد هستند و شما نيز خدمتكار و حامي چنين موجوداتي شده و در برابر با كساني كه خواهان تطبيق قانون الله و اخراج كفار از سرزمينهاي مسلمان نشين هستند جنگيده و آنها را مي كشيد ؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *