واکنش ابوبصیر الطرطوسی علیه ابو محمد المقدسی مبنی بر مرتد بودن مشارکین موجود در سپر فرات به رهبری ترکیه (ناتو) و آمریکا

واکنش ابوبصیر الطرطوسی علیه ابو محمد المقدسی مبنی بر مرتد بودن مشارکین موجود در سپر فرات به رهبری ترکیه (ناتو) و آمریکا

 

به قلم : ابوخالد کردستانی

چندی پیش یکی از مفتی های ساکن انگلیس و معروف به مفتی ناتو طی فتوایی مشارکت در جنگ تحت فرمان زمینی ترکیه(ناتو) و هورائی آمریکا در خاک سوریه را بهترین نوع جهاد خواند در برار ابومحمد مقدسی نیز تمام مشارکین در این تحالف را مرتد اعلام نمود . ابوبصیر در واکنش به این فتوای ابوبصیر مطالبی ارائه داده است که جالب توجه است و ماهیت این دسته از شیوخ را بیشتر معرفی می نماید:

سوال: ممکن است شما از مقاله المقدسی با عنوان “لا یغرنکم الإرهاب الفکري وشقشقات الکهان” مطلع شده باشید که پاسخی به مقاله و فتوای شما با عنوان “حکم القتال في درع الفرات” است.

پاسخ: الحمد لله رب العالمين. هیچ فردی همانند المقدسی مخالفان خود را ترور فکری نمی کند. وی برای ارعاب آنان شتاب زده مخالفان را متهم به کفر، ارتداد، ارجاء و مزدوری برای طاغوت می کند تا آخر این فهرست مستهجن او ادامه دارد و مقاله مذکور بهترین دلیل برای این موضوع است.

مقاله مذکور به سه حقیقت دلالت دارد:

اول:جهل شدید و مرکب این مرد نسبت به واقعیت این مسئله

دوم:وی به شدت به مسلمین سوء ظن دارد و به شدت با مخالفان مسلمان خود برخورد می کند!

سوم: وی سردسته سگ های خارجی این دوران است.

زمان پاسخ دادن به این مرد با مقاله های علمی مطول آنگونه که قبلا انجام می دادیم به پایان رسیده است. ما متوجه شدیم که وی بسیار غرور دارد و مردم را کوچک می شمارد و چگونه چنین انسانی می تواند از پاسخ های علمی مفصل و مطول استفاده کند. بنابراین وی تنها مستحق همان چیزی است که بالا ذکر کردیم که مختصر یک مجلد است که در حق او گفته می شود.

اگر بخواهم اظهار تاسف نمایم باید برای جوانانی متاسف باشم که همچنان به حرف های این خارجی درنده و دیوانه گوش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *