چگونگی تشکیل احرار الشام از زبان یکی از علما و مدافع سابق آن

چگونگی تشکیل احرار الشام از زبان یکی از علما و مدافع سابق آن

به قلم : ابو خالد کردستانی

چنانکه بارها گفته شده است جنگ و کشت و کشتاری که  اکثر گروههای مختلف در خاک سوریه راه انداخته اند به نحوی با یکی از دول دست نشانده و خائن منطقه ای گره خورده است که نمونه و شکل زنده ی جنگ نیابتی می باشد. در این جنگ هر گروهی حافظ منافع اربابان خود می باشد و تمام تصمیمات مربوط به جنگ و صلح و حمله و عقب نشینی و… توسط این اربابان گرفته می شود .

البته علمای ساکن در یکی از کشورهای دارالکفر و حتی دارالحرب نیز در شعله ور نمودن کشت و کشتار گروهها نقش به سزایی داشته اند ، یکی از این شیوخ صحوات طارق عبدالحلیم ساکن در کانادا می باشد . این شخص به همراه ابوبصیر و ابوقتاده ودیگران از طرفداران احرار(اشرار)الشام در جنگش با دیگر گروهها و بخصوص جنگ با دوله بود . حالا که دوله  به نحوی در بیشتر روستاها و شهر ها بیرون رانده شده است نوبت به تصفیه همین گروهها توسط همدیگر است . این شیوخ معمولا از ترور شخصیتی و فاش نمودن وابستگی این گروهها به ارباب خارجی آنها شروع می کنند . در این زمینه طارق عبدالحلیم شبهه نظامیان و طرفداران احرار(اشرار)الشام  را مخاطب قرار داده و می گوید:

“یکی از عواملی که موجب گمراهی معرکه در شام شده است گروه احرار الشام است که گروه های وابسته به ارتش آزاد با همکاری ارتش آل سلول آن را تاسیس کردند.

ضرور است که همه از احرار اعلام جدایی کنند همانند کاری که شیخ الفرغلی انجام داد و در غیر این صورت تمامی کسانی که عضو احرار هستند مسئولیت رفتار رهبران آن بر عهده آنان خواهد بود و هر چند که افراد گمراه کننده تلاش نمایند حقیقت را پنهان کنند، اما حقیقت آشکار است.”

جهاد فی سبیل آمریکا ( با حلقه آل سعود و قطر و..) و فی سبیل ناتو(از کانال ترکیه) بارز ترین شکل کشت و کشتار گروههای منتسب به اهل سنت در سوریه گشته است . کسی نیست که از این انسان بپرسد اگر می دانستی که توسط آل سلول تشکیل یافته چه شده است که هم اکنون به یاد گفتن این افاضات افتاده ای و قبلا از مدافعین آن بودی ؟

 

دیدگاهتان را بنویسید