شمار ربوده شدگان حزب سکولارشورای کرد‌های سوریه افزایش یافت

شمار ربوده شدگان حزب سکولارشورای کرد‌های سوریه افزایش یافت

ارائه دهنده: جعفر ماکوئی

خالد علی، نماینده شورای کرد‌های سوریه (ENKS) در اربیل اداره اقلیم کرد عراق به خبرنگار آناتولی گفت: تعداد اعضای حزب سیاسی وابسته به این شورا که توسط گروه تروریستی پ.ی.د/ پ.ک.ک در شمال سوریه ربوده شده اند، به ۵۳ نفر افزایش یافت.

وی افزود: “گروه پ.ی.د به بازداشتهای بی جهت و اعمال فشار به اعضای شورای کرد‌های سوریه ادامه می دهد. آنها در تاریخ ۴ مارس ۲۷ عضو این شورا را ربودند واین تعداد تاکنون به ۵۳ نفرافزایش یافته است” .

به گفته وی “بیشتر افراد ربوده شده در شمال سوریه توسط این گروه تروریستی از اعضای حزب دموکراتیک کردستان سوریه (S-KDP) و مسولین حزب اتحاد کرد سوریه بودند. ما تاکنون از سرنوشت افراد ربوده شده و به زندان منتقل شده هیچ اطلاعی نداریم. حتی احتمال کشته شدن این افراد نیز وجود دارد”.

گفتنی است که چندی قبل درگیری هایی بین نیروهای سگمرگه(پیشمرگه) کردستان عراق و گروه پ.ک.ک در منطقه سنجار استان موصل عراق اتفاق افتاد که پیشمرگه گروه مقابل را به حمله متهم کرد و گفت پ.ک.ک چه در عراق و چه در سوریه آلت دستِ مستقیم دشمنان ما شده است، در عراق به طور کامل با حشد همکاری دارد در سوریه هم با نیروهای بشار همدست شده است.

دیدگاهتان را بنویسید