رفتاری متناقض حزب کارگران اوجالان (pkk) در رسانه ها و فروش نفت شمال سوریه به ترکیه

رفتاری متناقض حزب کارگران اوجالان (pkk) در رسانه ها و فروش نفت شمال سوریه به ترکیه

ارائه دهنده: آکو سنه ای

حزب کارگران اوجالان (pkk) به عنوان حافظ منافع روسیه و حکومت بشار اسد در شمال سوریه سعی دارد هم اربابان خود را راضی نگه دارد و هم طرفداران فریب خورده خود از میان کردها را  به همین دلیل در راستای توافقات اخیر میان روسیه وترکیه حزب کارگران اوجالان (pkk)  نفت شما ترکیه را به ترکیه واگذار می کند که درامد ناشی از ان میان حزب کارگران اوجالان (pkk) و دولت بشار اسد تقسیم می گردد بدون انکه به مردم کرد چیزی تعلق گیرد . به همین دلیل می بینیم که از یک طرف در رسانه هایش به دولت سکولار ترکیه ناسزا می گوید و از دیگر سو نفت شمال سوریه را به ارزانترین قیمت ممکن به ترکیه واگذار می کند .

یک عضو مجلس شورای میهنی کردستان سوریه (ENKSE) بنام جدعان علی در این رابطه می گوید:روزانه تانکرهای نفت در مناطق شمال سوریه که تحت حاکمیت پ ی د می باشند ، به کشورهای سوریه و ترکیه ارسال می شود ، اما پ ی د در رفتاری متناقض بمنظور رضایتمندی کردها در رسانه ها به علیه ترکیه موضع گیری می کند .

جدعان علی به این اشاره می کند :قسمتی از پولهای نفت به قندیل فرستاده می شود و قسمتی هم به دولت سوریه داده می شود و اساسا قندیل درباره در آمد نفت شمال سوریه تصمیم می گیرد که چه قدر به پ ی د داده شود و در اساس از درآمدهای نفتی شمال سوریه که تحت حاکمیت پ ی د هست حتی یک دینار هم به مردم داده نمی شود و نفت را به ترکیه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید