واقعیت شیوخ صحوات و جنگ نیابتی شام در پیام عبد الرزاق المهدی به گروههای درگیر در غوطه ی شرقی

واقعیت شیوخ صحوات و جنگ نیابتی شام در پیام عبد الرزاق المهدی به گروههای درگیر در غوطه ی شرقی

به قلم: ابوخالد کردستانی

عبد الرزاق المهدی را می توان یکی از شیوخی دانست که به دو بیماری علمای سوء و الرویبضه گرفتار است که در زیر به آن اشاره می شود . او در پیامی جدید خطاب به قیادات جیش الاسلام، هیئت تحریر الشام و فیلق الرحمن می گوید: ” انقلاب در سوریه بر علیه ظلم و طغیان شکل گرفته است. این انقلاب بر علیه علوی ها بوده است که ده ها سال است بر علیه اهل سنت ظلم کرده اند. این ثوره برای نزاع و خصومت های منهجی و میان فصائل نبوده است. از همه می خواهم که درگیری را متوقف کنند زیرا موجب کشته شدن جوانان و شهروندان میشود و موجب فرسایش همه شده که عواقب آن به همه باز می گردد.”

امثال عبدالرزاق المهدی می دانند که جامعه را از روی قانونی که در آن اجرا می شود نام گذاری می کنند، حتی دارالاسلام و دارالکفر هم تنها بر اساس قانون حاکم بر جامعه است نه ساکنان آن ؛ اما باز می بینیم که آشکارا دچار تناقض گوئی گشته و به راحتی توسط دشمنان اسلام و مسلمین دست به دست می گردند .

در اینجا دو نکته ی مهمی که در مورد شیوخ کنونی صحوات و اکثر علمای سوء باید در نظر گرفت به شرح زیر است:

  • یکی : عدم آگاهی آنها بر وضع موجود و به عبارت ساده تر عدم حضور آنها در زمان حال است . اینها با نگاه علمای قرون اخیر که در مورد وقاایع عصر خودشان بوده به وضع موجود مسلمین در عصر کنونی نگاه می کنند به همین دلیل اغلب راهکارهای اشتباهی ارائه می دهند .
  • دیگری اینکه: تعصب جاهلی به یک تفسیر یا مذهب خاصی از اسلام باعث گشته است که از دشمن شناسی اسلامی برخوردار نباشند و به راحتی ابزار دست دشمنان اسلام و مسلمین گردند .

حالا مصیبت زمانی شروع می شود که این دسته از علمای سوء بیایند و در امور زندگی عامه ی مردم که شناختی از آن ندارد شروع کنند به صحبت کردن و فتوا دادن که رسول الله صلی الله علیه وسلم از اینها به «الرویبضه»«سفیهی که در امور عامه صحبت می کند» یاد کرده است و می فرماید: نها ستأتی علی الناس سنون خداعه: یصَدُق فیها الکاذب و یکذَّب فیها الصادق و یؤتمن فیها الخائن و یخوُن فیها الأمین و ینطق فیها الرویبضه قیل: و ما الرویبضه؟ قال: السفیه یتکلم فی أمر العامه. ( رواه احمد)

همه ی ما می دانیم که حکومت بشار اسد حکومتی سکولاریست و از نوع سوسیالیستی آن می باشد و جنگی که صحواتی چون ارتش آزاد و جیش الاسلام و سایر گروههای وابسته به ترکیه و آل سعود و قطر و… در سوریه بر علیه حکومت مرکزی به راه انداخته اند جنگ میان آمریکا و متحدینش با جناح مخالف آمریکاست که روسیه و ایران هم  در این جناح هستند . پس جنگ بین صحوات و حکومت مرکزی در سوریه نه جنگ بین شیعه و سنی است نه جنگ بین علوی و اهل سنت، بلکه جنگ بین آمریکا با مخالفین آمریکا است که در میان مخالفین آمریکا هم شیعه پیدا می شود هم سنی و هم کمونیست و هم …..

 

دیدگاهتان را بنویسید