حسن الکتانی از داعیان سلفی مراکش: اصفهان، فارس ، سیستان، خراسان و آذربایجان را اشغال شده توسط ایران می داند!

حسن الکتانی از داعیان سلفی مراکش: اصفهان، فارس ، سیستان، خراسان و آذربایجان را اشغال شده توسط ایران می داند!

به قلم: مسعود سنندجی

به قول ما کردها انسان تا زنده باشد چیزهای عجیب و غریب و تازه ای می بیند . ما از علمای قاعدین سلفی مسلک کتابخانه ای ساکن در دارالکفر و دارالحرب همچون امثال ابوبصیر و هانی السباعی و طارق عبدالحلیم و مقدسی و… چیزهای عجیبی دیده ایم که شاید در سالهای گذشته و از طریق کتبشان نمی توانستیم به این واقعیتها دست یابیم . اخیرا یکی از تبار همین به اصطلاح جهادیهای و در واقع قاعدین از جهاد موجود در کشور مراکش کشفیات عجیبی در مورد ایران مشاهده کردیم . از کشفیان این شخص که طی پیامی در صفحه رسمی خود در فیسبوک منتشر نموده بود اینکه :

  • بسیاری از مردم این روزها در خصوص مشکلاتی که “احواز” در ایران، با آن دست و پنجه نرم می کند، سخن می گویند و من در اینجا می خواهم چند نکته ای را در این خصوص یادآور شوم و چه بسا بر عده ای از مردم خوش نیاید اما با توجه به آنچه که فرا گرفته ایم، آن را حق می بینم و بیان می نمایم:
  • اسم تاریخی این منطقه که در کتاب های اسلامیِ قدیم ذکر شده، “اهواز” می باشد و نه “احواز”
  • در این صورت چه فرقی میان اصفهان و اهواز و شیراز وجود دارد؟. چرا شعار اشغال اهواز توسط ایران را سر می دهیم ولی از شهرهایی دیگر همچون فارس و سیستان و خراسان و آذربایجان سکوت می کنیم؟

دوستان دقت کرید که چه اتفاقی افتاد؟ به نظر شما این بنده خدا می خواهد میزان علم و اگاهی خود در مورد ایران را به رخ طرفدارانش در مراکش بکشد یا با این اطلاعات غلط دارد به ریش همه می خندد و به شعور همه توهین می کند؟  به نظر شما ایران از لحاظ جغرافیائی یعنی کجا؟ حالا شما اگر خراسان، سیستان،آذربایجان، اصفهان  و شیراز و… را از ایران جدا کنید چی از آن باقی می ماند ؟  این بنده خدا از یک کلاس چهارم ابتدائی هم معلوماتش در مورد جغرافیای ایران کمتر است آنوقت همچون یک متخصص می آید در مورد ایران و اهل سنت آن نظریه صادر می کند. حسبنا الله و نعم الوکیل. این شخص یا خودش خیلی مشنگ است یا اهل سنت ایران را بسیار عقب افتاده و نا آگاه فرض کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید