کانالها، بهانه ها و اهداف قتل عام و جنگ داخلی گروههای مسلح در سوریه

کانالها، بهانه ها و اهداف قتل عام  و جنگ داخلی گروههای مسلح در سوریه

به قلم : ابوخالد کردستانی

درگیری  های داخلی میان صحوات شام همچون درگیری های میان صحوات افغانستان و عراق و لیبی و … امر اجتناب ناپذیر بوده است .  در این درگیریها آتش زدن و منفجر کردن منازل مخالفین و حتی منازل مردمان بی طرف جهت انتقام از رقیب و یا جهت تنگ تر كردن حلقه محاصره به امری روزمره تبدیل شده است .

نکته ی خنده دار  افشاگریهای این گروههای مزدور اینکه، همزمان با شدت یافتن درگیری ها میان این گروههای مزدور، اتهام به مزدوری نیز میان آن ها بالا گرفته است. ‘ابو النور مسرابا’ یكی از امیران  جیش الاسلام (جیش آل سعود)رسما ‘فیلق الرحمن’ را به مزدوری برای آمریكا متهم كرد. وی گفت: فیلق الرحمن از گروه های تحت فرمان اتاق عملیات ‘موك’ در اردن است كه توسط آمریكا اداره می شود. این در حالی است که تمام دنیا می داند که جیش الاسلام (جیش آل سعود) به یک واسطه مجری نقشه های آمریکا در سوریه است و به نیابت از آل سعود و آمریکا  و جهت تأمین منافع آنها با هم وطنان خود می جنگد.

در برابر بلندگوهای مساحد مناطق تحت سیطره گروههای فیلق الرحمن اجناد الشام،و جبهه جولانی و… که در رقابت با جیش الاسلام (جیش آل سعود)  ائتلافی با نام جیش الفسطاط در غوطه شرقی تشکیل داده بودند رسما ساکنین را به “جهاد علیه مارقین” دعوت کرده و خطیبان این مساجد خطبه های تحریک کننده در تکفیر جیش الاسلام بیان کرده و “جنگ با این گروه را وظیفه شرعی هر مسلمان” عنوان کرده اند.

در این بازی مخوف صحوات و مزدوران و با فتوای مفتی های ویلا نشین تنها از یک جناح بیشتر از سه هزار انسان توسط مخالفین کشته شدند و هزاران نفر از مخالفین نیز توسط همینها به قتل رسیدند. دکتر محمد الفاتح یکی از حامیان صحوات طرفدار آمریکا و آل سعود خطاب به المحیسنی یکی دیگر از مفتی های شکم چران صحوات در این زمینه می گوید: ” لعنت الله بر تو باد ای خوک!!! تو همان خیانتی را تکرار می کنی که در غوطه مرتکب آن شدی زمانیکه از جیش الفسطاط حمایت کردی و آنها بیش از ۳۰۰۰ مجاهد را کشتند.”

اینها نوچه های ابوبصیر و طارق و هانی و مقدسی و… هستند و از اینها در توجیه کشتن همدیگر انتظار ادبیاتی بهتر از این نمی رود، اما از اهل سنت انتظار می رود که قربانی دست چنین انسانهای روانی و دست نشانده ای نگردند که هر کدام در یک دارالکفر و دارالحربی در کنار زن و بچه های خود و در امنیت به سر برده و از دور فتوای کشتار مسلمین را صادر می کنند . جنگ تحت فتوای این علمای سوء و الرویبضه یک مصیبت و بلای ویرانگر و جهاد فی سبیل جاهلیت و طاغوت است نه جهاد فی سبیل الله .

دیدگاهتان را بنویسید