حکومت سکولار اتریش پخش قرآن واستفاده از نقاب در اماکن عمومی را ممنوع کرد

حکومت سکولار اتریش پخش قرآن واستفاده از نقاب در اماکن عمومی را ممنوع کرد

ارائه دهنده: عبدالباسط خراسانی

پارلمان اتریش با تصویب لایحه‌ای که از سوی دولت تهیه شده بود، استفاده از روبنده و پخش قرآن در اماکن عمومی را ممنوع اعلام کرد. استفاده از روبنده پیش‌تر در فرانسه، آلمان، بلژیک و چند کشور دیگر ممنوع شده، اما ممنوعیت پخش قرآن بی‌سابقه است.بر پایه گزارش خبرگزاری آلمان، پارلمان اتریش در وین قانون تازه‌ای را برای تقویت هموندی پناهندگان و اقلیت مسلمان با جامعه بومی از تصویب گذراند.

به موجب این قانون، استفاده از نقاب در مکان‌های همگانی و پخش قرآن در خیابان‌ها ممنوع شده است. با اجرائی شدن این قانون از ماه اکتبر امسال، زنان مسلمانی که در مکان های عمومی از روبنده استفاده کنند، ١۵٠ یورو جریمه می ‌شوند اما جریمه پخش قرآن در خیابان ها هنوز روشن نیست. پارلمان اتریش اعلام کرده است که با ممنوع کردن پخش قرآن قصد دارد مانع فعالیت سلفی‌ها در این کشور شود.استفاده از نقاب در سال ٢٠١١ در فرانسه و در سال های بعد در آلمان، بلژیک، اسپانیا و هلند، ممنوع شد.

این ممنوعیت به کشورهای اروپائی محدود نیست، بلکه مراکش نیز از ژانویه امسال استفاده از نقاب را ممنوع کرده است. وزارت کشور مراکش اعلام کرد که این تصمیم با هدف مقابله با تروریسم گرفته شده  است.

دیدگاهتان را بنویسید