زمزمه های برائت دعوتگران به سوی جهنم از مریدانشان در سوریه

زمزمه های برائت دعوتگران به سوی جهنم از مریدانشان در سوریه

به قلم : ابوخالد کردستانی

امام بخاری از حُذَيفَة بن اليمان – رضِي الله عنه –  در كتاب الفتن روایت می کند که در جریان پرسش و پاسخ از رسول الله صلی الله علیه وسلم چنین آمده است : … فهل بعد ذلك الخير من شر؟ قال: «نعم؛ دُعَاة على أبواب جهنَّم، مَن أجابَهُم إليها قذَفُوه فيها»، قلت: يا رسول الله، صِفْهُم لنا؟ قال: «هم من جِلدَتِنا، ويتكلَّمون بألسنتنا»، قلت: فما تأمرني إن أدركني ذلك؟ قال: «تلزم جماعة المسلمين وإمامهم»، قلت: فإن لم يكن لهم جماعة ولا إمام؟ قال: «فاعتَزِل تلك الفِرَق كلها، ولو أن تَعَضَّ بأصل شجرة حتى يُدرِكَك الموت، وأنت على ذلك».

در اینجا سخن از کسانی است که در قالب دعوتگر و ملا و شیخ مردم را با همان الفاظ شرعی به سمت جهنم دعوت می کنند و هر کسی از آنها تبعیت کند او هم وارد آتش می گردد . در سوریه و عراق و افغانستان و سایر سرزمینهای مسلمان نشین ما از این موجودات زیاد دیده ایم از ابوبصیر طرطوسی گرفته تا علی باپیر و حکمتیار و سیاف و… . یکی از این داعیان طارق عبدالحیم آشفته حال ساکن در دارالکفر کانادا است که با فتواهایش در دامن زدن به کشت و کشتار میان مسلمین سوریه نقش داشته است هم اکنون که ثمره ی جنایاتش رو شده با برائت از مریدانش می گوید:«شام محلی برای افراد سفیه شده است!!! طارق عبد الحلیم اعتقاد دارد که شام به “جیش ملک سلمان سعود” و “احرار ترکیه” و جایی برای آمریکایی تبدیل شده است. شام جایی برای افراد سفیه و بی تجربه شده است. جایی برای اهل غلو…»

این برائت امثال طارق عبدالحلیم که جرقه های جهاد فی سبیل آمریکا ، ترکیه(ناتو) و… را شعله ور نموده اند ما را یاد برائت شیطان از مریدانش می اندازد . که در پاسخ به مریدانش در قیامت می گوید: ما أنا بمصرخکم و ما انتم بمصرخي اني کفرت بما أشرکتمون من قبل .

به قول رسول الله صلی الله علیه وسلم ،این مشایخ و مفتی های صحوات همچون شیطان یک وظیفه را انجام می دهند و آنهم دعوت مسلمین به درهای جهنم؛ به همین دلیل تشبیه ما از روی بی انصافی نیست .

الله متعال اهل سنت ما و سایر مسلمین را از شر این فتنه گران حفظ نماید .

دیدگاهتان را بنویسید