هوشیاری اهل سنت ایران در پیشگیری از تکرار سناریوی مزدوران آل سعود در عراق، شام، یمن و…

 

هوشیاری اهل سنت ایران در پیشگیری از تکرار سناریوی مزدوران آل سعود در عراق، شام، یمن و…

به قلم: ع. الکردی

همچنانکه ترکیه و قطر رابط پیاده شدن اهداف و نقشه های ناتو در میان مسلمین هستند به همین صورت رژیم آل سعود دیگر شرکایش همچون امارات، اردن، بحرین و… رابط و واسطه ی پیاده نمودن نقشه ها و سناریوهایی هستند که آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه طراحی نموده اند . این واسطه ها با ظاهری اسلامی و بهره گیری از دلارهای نفتی تلاش کرده اند که در مناطق مورد نظر، بازیگرانی را برای ایفای نقشهای خواسته شده پیدا کنند؛ و از کانال این بازیگران اصلی، سیاهی لشکری از اهل سنت فریب خورده را با خود بسیج کنند. این واقعیتی است که ما در افغانستان،مصر، صومالی، الجزایر،لیبی،عراق، سوریه، یمن و.. شاهدش بوده ایم .

نکته ی قابل توجه و هشدار برای اهل سنت ایران این است که اجازه ندهد ابزار دست جنایتکارانی چون رژیم فاسد آل سعود گردد و اجازه ندهد با بهانه های بی ارزش شبهه مذهبی و شبهه جهادی خون،ناموس، آبرو، مال و کاشانه ی خود را قربانی اهداف آمریکا و دیگر قدرتهای طاغوتی در منطقه گرداند .

شکی نیست که منافع ایران با آمریکا و ناتو در منطقه متفاوت است و آمریکا از کانال نوکرانش چون رژیم فاسد آل سعود سعی دارد به ایران فشار بیاورد، و قصد دارد با سوء استفاده از اختلافات  نژادی ومذهبی مردم، سناریوهای یمن و عراق و سوریه را در ایرن پیاده کند. این یکی از راههای کسب امتیازات ناچیز از ایران با قربانی کردن اهل سنت می باشد.

در راستای پیاده کردن این سناریوهای ظالمانه رژیمهای فاسد آل سعود و امارات سالهاست که جنگ روانی خود را از طریق راه اندازی انواع کانالهای ماهواره ای مذهبی منتسب به اهل سنت و توزیع انواع کتابهای هدفمند مذهبی شروع کرده اند. در آن سو نیز آمریکا و اسرائیل در راستای همان هدف کانالهای ماهواره ای فحاش منتسب به تشیع را از طریق زنجیری هائی چون شیطان یاری و یاسر الخبیث راه اندازی نموده اند تا زمینه های مناسبی را جهت پیاده نمودن سناریوهای آینده اشان فراهم نمایند .

اخیرا نیز شاهد بودیم که محمد بن‌سلمان جانشین ولیعهد و وزارت دفاع سعودی در گفت‌وگو با شبکه «ام‌بی‌سی» با رد گفت‌وگو با ایران، ابراز کرد که ما منتظر نخواهیم ماند که ایران جنگ را به داخل مرزهای عربستان بکشد، بلکه این عربستان است که نبرد را به داخل ایران خواهد کشاند. همچنین توئیت عادل الجبیر، و زیر خارجه عربستان مبنی بر اینکه ایران باید به‌خاطر حمایت از تروریسم تنبیه شود، سند دیگری از این تمایل و گرایش مقامات سعودی به انجام عملیات‌های مستقیم در ایران است که نشان می‌دهد مقامات سعودی و شرکایش در صدد مدیریت بحرانی جدید برای اهل سنت ایران همچون بحران عراق و سوریه در راستای اهداف آمریکا هستند؛ چون نه ارتش فاسد و بی ارزش آل سعود جرئت نگاه بد به ایران را دارد و نه نوچه یش چون امارات و بحرین و…..

این راهبرد آل سعود و شرکایش در واقع به‌دلیل آنچه نفوذ تهران در عراق و سوریه و یمن خوانده می‌شود، صورت گرفته؛ و درصدد است، به انحای مختلف، با فشار و وارد کردن ضربه بر ایران، رقیب خود را مجبور به عقب‌نشینی در برابر نقشه های ارباب بزرگش آمریکا کند. در نتیجه جهت ضربه زدن و مدیریت رفتار رقبای آمریکا در سطح منطقه، قربانی کردن اهل سنت و استفاده ی ابزاری از احساسات مذهبی آنها یکی از رایج ترین دسیسه های این رژیمهای فاسد بوده است. البته در کنار این ابزار به کارگیری مزدوران سازمان منافقین خلق رجوی نیز یکی از ابزارهای موجود جهت فشار به ایران بوده است.

باید دقت شود، آنچه به عینه مشاهده می شود این است که در اینجا اهل سنت تنها نقش یک قربانی فریب خورده را بازی می کند و آمریکا برنده ی اصلی بازی است؛ لذا اهل سنت ایران حق ندارد خود را همچون صحوات شام و عراق و یمن و… و یا سازمان منافقین خلق رجوی، قربانی اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی آنهم از کانال خائنینی چون رژیم فاسد آل سعود گرداند .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید