بخشی از جنایات ارتش سکولار میانمار در خاطرات وحشتناک دو خواهر مسلمان

بخشی از جنایات ارتش سکولار میانمار در خاطرات وحشتناک دو خواهر مسلمان

ارائه دهنده: محمد بانه ای

روزنامه “الموند” چاپ اسپانیا در گزارشی آخرین تحولات مناطق مسلمان نشین میانمار، وضعیت پناهندگی و همچنین حمله ارتش میانمار به شهروندان بی دفاع مسلمان را مورد بررسی قرار داد.در این گزارش به اظهارات دو تن از خواهرانمان به نام های “حسینه” و “طیبا بیقان” که توانسته اند از وحشی گری های بودائیان میانمار فرار کنند استناد شده است:

“حسینه” در گفتگو با “الموند” گفت: نظامیان میانماری با حمله به مسلمانان آنها را در یک مکان جمع کرده و مجبور به درآوردن لباسهایشان نمودند سپس آن را بر روی زمین نشانده و بعد همه آنها را تیرباران کردند کسانی را هم که از اعدام جان سالم به در بردند سر بریدند.

او شاهد مرگ همسر و سه فرزند خود بود  “حسینه” در حالی که اشک از چشمانش جاری بود گفت: سربازان بعد از کشتن افراد، اجساد را روی هم گذاشته و با ریختن نفت روی جنازه ها، آنها را آتش زدند. در این هنگام پسر ۸ ساله من به سوی جنازه ها دوید در حالی که فریاد می زد: بابا، بابا، در این حال یکی از سربازان او را گرفته و به داخل آتش انداخت و من خودم شاهد زنده زنده سوختن پسرم بودم.

“حسینه” در ادامه توضیح داد که: در آن روز من که اسیر شده بودم را وارد روستای “دار جی” کردند حدود ۸۰۰ نفر از نظامیان و نیروهای امنیتی و شبه نظامیان محلی را مشاهده کردم که این روستا را به محاصره خود درآورده بودند طوری که هیچ راه فراری نداشت.

حسینه افزود: نظامیانِ بودائی ما را به دوسته تقسیم کردند: دسته اول مردها و دسته دوم زنان و کودکان. در این هنگام مردان را مجبور کردند که سرهای خود را در داخل ظرفایی که پر از آب بود فرو ببرند، سربازان آنها را تهدید می کردند هر کس از دستورات آنها سرپیچی کند را خواهند کشت، و بلافاصله بعد از فرو بردن سرهایشان داخل آب به روی آنها آتش گشوده و همه آنها را به قتل رساندند.

وی اضافه کرد: نظامیان جنازه ها را به پنج قسمت تقسیم کرده و روی هم گذاشتند، سپس جنازه ها را آتش زدند طوری که از دود شدید آنها احساس خفگی به ما دست داد. سربازان بعد از به آتش کشیدن روستا و قتل عام مردان و جوانان، به سرعت روستا را ترک کردند و زنان و دختران را در وسط این صحنه ی وحشتناک که مردان و پسرانشان غرق در شعله های آتش بودند را ترک کردند.

“حسینه” به گزارش نویس این روزنامه گفت: تمام اموال و دارایی با ارزش مردم توسط سربازان به غارت گرفته شد. دو دختر بزرگ من شاهد تمام این صحنه های وحشتناک بودند و هر دوی آنها از من خواستند به خاطر حفظ جانمان در مقابل این حوادث سکوت کنم، ولی من سکوت در این باره را رد کردم و تمام وقایع را می گویم. آنها می خواهند همه ما را قتل عام کنند، هویت ما را از بین ببرند و تمام نمادهایی را که نشانه و رمز جامعه و فرهنگ ما مسلمانان می باشد را غارت نمایند، ولی میانمار کشور و سرزمین ما می باشد.

“طیبا بیقان” دیگر خواهر میانماری آواره در گفتگو با روزنامه الموند” گفت: حدود ۱۲۰ سرباز میانماری به روستای “کیونگ کونگ” حمله کردند با هجومِ آنها من و شوهرم از ترس سربازان و دستگیری همراه یکی از فرزندانم فرار کردیم اما فرزند دیگرم که در خواب بود اسیر بودائی ها شد من در آن وقت حامله بودم و توانایی تحرک زیاد نداشتم و از دور شاهد ذبح شدن پسرم بودم.

او افزود که سربازان مردمِ در حال فرار را صدا می کردند و به آنها می گفتند وای به حال شما اگر به اینجا برگردید، آنها سیاست زمین سوخته را برای عدم بازگشت آوارگان به منازل و سرزمین خود در پی گرفته اند.

عده ای تلاش دارند این درگیری ها را جنگ میان دو دین اسلام و بودیسم معرفی کنند؛ اما این دروغ و توطئه ای بیش نیست . جنگ در میانمار را، مثل تمام جاها، سکولاریستها هدایت و رهبری می کنند . سکولاریستها در آفریقای مرکزی و نیجریه و اندونزی از نصارا سوء استفاده می کنند و در عراق و سوریه و افغانستان و مصر و دول عربی و … از مسلمین . حتی در اسرائیل هم سکولاریستها هستند که از یهود سوء استفاده می کنند .

اداره کننده ی تمام این جنگها سکولاریستها هستند . در میانمار هم ارتش سکولار این کشور است که نسل کشی مسلمین را بر عهده گرفته است . سکولاریسم دشمن شماره یک مسلمین است . الله متعال این واقعیت را بیان کرده است «لتجدن اشد الناس عداوه للذین آمنوا الیهود و الذین اشرکوا»(مشرکین غیر اهل کتاب= سکولاریستهای کنونی) این  واقعیتی است که مسلمین از آن غافل هستند و تا زمانی که به امر قرآن برنگردند و دست از جنگ مذهبی برندارند مصیبت و بدبختی آنها خاتمه نمی یابد .

دیدگاهتان را بنویسید