حکومت سکولار سوسیالیست چین و اردوگاههای کار اجباری برای مسلمین

حکومت سکولار سوسیالیست چین و اردوگاههای کار اجباری برای مسلمین

ارائه دهنده: ابوعبدالله جاف جوانرو

مسلمین ترکستان شرقی از زمان تشکیل حکومت سکولار سوسیالیست چین توسط مائو تسه تونگ شاهد جنایات بی شماری بوده اند . علاوه بر محدویتهای خشن در برابر امور عبادی جوانان در مساجد، تبلیغ دین، نماز ، روزه و سایر عبادات شخصی مسلمین ، مسلمین ترکستان شرقی  از دهه ۱۹۵۰ و در اوج قدرت مائو تسه تونگ شاهد پدیده ای تحت عنوان کار اجباری در اردوگاههای  نیمه علنی  بوده اند .

مسلمین به بهانه های واهی چون روزه داری، شرکت مداوم در نمازهای جماعت و جمعه، عقد ازدواج به شیوه ی شرعی ، شرکت در کلاسهای قرائت قرآن و… به این اردوگاهها روانه می گردند .  اخیرا مشاهده نمودیم که در یکی گزارش های وزارت امورخارجه  کشور سکولار آمریکا از وجود ۳۴۰ اردوگاه کار اجباری فعال در چین یاد شده بود.بنابرگزارش های مطبوعات درچین سال هاست که نظام اردوگاه های کار اجباری وجود دارد که همچنان به کارخود ادامه می دهند. در این گزارشات به وادارشدن مسلمانانِ “ایغور” به کاراجباری به نفع برخی ازمقامات مسئول چینی اشاره می کند.

حکومت سکولار سوسیالیست چین پدر خوانده ی سوسیالیستهای سرزمین ماست که ادعای آزادی و برابری و حقوق بشر و… آنها گوش جهانیان را کر  نموده است . سوسیالیستها همان موجوداتی هستند که در اتحاد جماهیر شوروی، کامبوج، کره ی شمالی و چین آزمایش خود را پس داده اند و انتقادات آنها از سکولاریستهای سرمایه دار نباید باعث فریب مسلمین گردد . اگر جنایتکاران سکولار لیبرالی چون آمریکا، انگلیس، فرانسه ، ایتالیاو.. باعث اینهمه مصیبت برای مسلمین شده اند بدون شک سکولار سوسیالیستها جنایتکار تر و درنده تر از آنها هستند .

1 دیدگاه دربارهٔ «حکومت سکولار سوسیالیست چین و اردوگاههای کار اجباری برای مسلمین»

  1. نە مەرگ ئەوەندە ترسناکە و نە ژیانیش ئەوەندە شیرینە
    تا کەرامەتی خۆت لەدەست دەیت بۆیان!

    ئیمامی عەلی ،خوا لێی ڕازی بێت

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید