حملات گسترده و هماهنگ هیئت جولانی با متحدین آمریکا بر علیه دوله و القاعده در سوریه

حملات گسترده  و هماهنگ هیئت جولانی  با  متحدین آمریکا بر علیه دوله و القاعده در سوریه

به قلم : ابوخالد کردستانی

گروه موسوم به هيئة تحرير الشام  هماهنگ با حملات آمریکا و متحدینش به  نیروهای دوله دررقه حملات وسیعی را  به نیروهای دوله در اطراف ادلب آغاز نموده اند . این گروه جهت جلوگیری از عقب نشینی و فرار نیروهای دوله در اطراف ادلب شمال سوریه اقدام به برقراری ایست و بازرسی های متعدد نموده اند .

دفتر امنیتی هیئت تحریرشام از آغاز عملیات گسترده ضد  سربازان دوله در مناطق اشغال شده ادلب و اطراف آن خبر داد. به گفته این دفتر، در ساعات اولیه عملیات ۲۵ مقر دوله در شهر “ادلب” و “سرمین” به تصرف  مزدوران هیئت جولانی درآمد و بیش از ۱۰۰ نفر از آنها شامل ۳ فدائی که قصد انجام عملیات فدائی داشتند دستگیر شدند.همچنین هیئت تحریرشام از دستگیری مسئول امنیتی دوله در شهر «ادلب» ملقب به “ابوسلیمان الروسی” و کشف مبالغ هنگفت پول و تپانچه به همراه صدا خفه کن و مقادیر زیادی مواد منفجره و کمربندهای انفجاری خبر داد.

آژانس خبری إباء وابسته به هیئة  جولانی اعلام کرد که  «ابوالقعقاع الجنوبی» والی دوله در شمال  سوریه و «ابوالسوداء المصری» مسئول شرعی دوله بعد از حمله به یکی از مقرهایشان در شهر «الدانا» واقع در شمال  ادلب دستگیر شده اند. گفته می شود ۷ مخفیگاه  دوله در شهر «الدانا» کشف و پاکسازی شده که تعدادی سلاح و مهمات از داخل آنها ضبط شده است.

البته به صورت وسیع نیز اقدام به دستگیری دهها عضو القاعده ی الظواهری نموده است که در میان آنها مهاجرین زیادی یافت می شوند. این افراد کسانی هستند که حاضر نشده اند به هیئت جولانی بیعت بدهند و هم اکنون به تهمت ارتباط با دوله دستگیر می شوند و منابعی ادعا کرده اند که قرار است این افراد به واسطه ی ترکیه به کشورهای  خود تحویل داده شوند .

هیئت تحریر جولانی جهت راضی نگه داشتن حکومت سکولار ترکیه در عدم حمله به ادلب اقدام به این امتیاز دهی نموده اند و خیال می کنند که با چنین اقداماتی ترکیه به همراه اربابان جهانی اش از پیاده نمودن طرحهایشان در مناطق تحت کنترل آنها باز خواهند ایستاد . اما قسم به الله « لا یحیق المکر السیئ الا باهله» این را تاریخ بارها نشان داده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید