هدف جهاد ما در کردستانات و هورامان در برابر جاهلیت موجود دیکتاتوری مهاجم سکولاریستی و مرتدین محلی

بسم الله الرحمن الرحیم

 

 

هدف جهاد ما در کردستانات و  هورامان در برابر جاهلیت موجود دیکتاتوری مهاجم  سکولاریستی و مرتدین محلی

/ به بهانه عملیات استشهادی برادر سقزی مان کاک …  حسنی علیه نیروهای ناتو در افغانستان  /

 

ارائه دهنده : ابواسامه مهابادی

یکی از برادران مجاهدم که عملیات استشهادی و شهادت کاک  …..  حسنی تقبله الله  از مجاهدین سقزی در  افغانستان اندوهناکش کرده بود مرا وا داشت که نوشته هایی را به رشته تحریر در آورم که از اندوه دل مسلمین و قطرات خون مجاهدین سر چشمه گرفته است.

میدانم که با شهادت امثال کاک  …..  حسنی عده ای از پیشکسوتان مجاهد در  کردستانات و  هورامان هم از زنده بودنشان ناراضی هستند و روزانه آرزوی شهادت دارند و میدانم مجاهدین نیز عزمشان جزم تر شد تا با کفار به قتال بپردازند و شهادت امثال کاک  …..  حسنی نیرویی  است برای تقویت ارداه مجاهدان و آبیاری درخت اسلام و جهاد فی سبیل الله.

اما چرا برادرنم اینگونه افسرده شده اند؟ چرا از تصمیماتی صحبت می شود که بوی ناپختگی و عجولی می دهند ؟مگر شما برای چه درحال اعداد و آمادگی  جهت تشکیل امت و  جماعتی پیشتاز و انقلابی برای جنگ و مقابله با جاهلیت موجود و دیکتاتوری مهاجم  سکولاریسم و مرتدین محلی  به  سر می برید ! ؟ مگر شما برای چه در هورامان غربی علیه مرتدین سکولار محلی می جنگیده اید ؟  مگر شما برای چه…….

 

جالب است از برادرم شنیدم که گفت بسیاری از دوستانش شهید شدند و با شهادت کاک ….. حسنی زندگی بر او سخت شده است! و اینگونه به خاطردوستی خلق الله غم و غصه ی غیر شرعی را بر خودش تحمیل می کرد . غافل از این امر که امثال کاک ….. حسنی (رحمه الله) دوستان و آشنایان و زنان و فرزندانشان را رها ساخته و پا بر لذائذ و خواسته های نفس خویش گذاشته و دعوت خدایشان را لبیک گفته و با جان و دل در راه تحقق هدف مشترکشان تلاش کرده تا در آخر به شهادت رسیدند و هرگز هم ناشکری خدا را نکردند که مثلا من لحظه ای نمیخواهم زنده باشم.

ای مجاهد! هم اکنون که زنده ای بدان خدا تو را دوست داشته که در راهش تا آخر عمرت مجاهدت کنی و در نهایت شهید شوی و بدان افضل اعمال و بهترین کار پس از ایمان ،مجاهدت در راه اوست. ای مجاهد! نام تو در لیست مجاهدان است و خداوند تلاشت را در راهش دوست دارد و خواسته است که تو زنده بمانی که شهادت دوستانت را ببینی تا هدفت را بهتر بشناسی و برای هدفت تلاش کنی و هدف مجاهد چیزی جز اعلای کلمة الله نیست:

ابوموسي مي گويد: مردي نزد نبي اكرم آمد و گفت: يكي بخاطر غنيمت، ديگري بخاطر نام و نشان و فردي بخاطر ريا مي جنگد. كدام يك، مجاهد راه خدا، بشمار
مي رود؟ رسول الله فرمود: «كسي كه براي اعلاي كلمة الله بجنگد، او مجاهد راه خدا است».

آرزوی شهادت آروزیی خوبی است اما ببین تعریف رسول الله از مجاهد واقعی چه بود؛ اول هدفت را بشناس و برای آن تلاش کن و سپس آرزو کن که خداوند در راه رسیدن به این هدف شهادت را نصیبت گرداند و نه اینکه بگویی من مجاهدم پس اگر کشته شوم شهید میشوم و بدان تشکیلات جهادی به نیرو های آماده و هدف شناس نیازمند است نه مردانی نا امید از دنیا و گوشه نشین(مانند …..) و بدان کسی حلال خدا را بر تو حرام نکرده و اگر خود حرام کنی گنهکاری(اعراف ۳۲) و در حدیثی از رسول الله در مورد وابستگی هدف شناسی و جهاد به زیبایی و لطافت خاصی سخن رفته:

براء مي گويد: مردي زره پوش نزد نبي اكرم آمد و گفت: يا رسول الله! به جهاد بروم يا مسلمان شوم؟ آنحضرت فرمود: مسلمان شو. آنگاه جهاد كن». لذا، آن مرد، مسلمان شد. سپس جهاد كرد و كشته شد. رسول خدا فرمود: «عملي اندك انجام داد ولي پاداشي بزرگ، دريافت كرد».(بخارى:۲۸۰۸)

پس میبینی رسول خدا اول به توحید و سپس به جهاد دعوت میکند و توحید چیزی نیست جز هدف شناسی برای جهاد فی سبیل الله که هدفت اعلای کلمة الله باشد و تا این هدف در تو بجود نیامده باشد رسیدن به مقام شهادت هم امکان ناپذیر است، حال میخواهم برایت مثالی بزنم. آیا این مجاهد که بزودی بشهادت رسید مقامش بیشتر است یا رسول الله؟ و یا مقام مجاهدی که تازه وارد صفوف مجاهدان شده مقامش بیشتر است یا امثال کاک ….. حسنی که همچون سابقون الاولون در زمان غربت در کردستانات و هورامان بعد از چندین سال دعوت ،هجرت و قتال بشهادت رسیدند؟

جواب ساده و روشن است. میدانم در سوال اول به صراحت میگویی رسول الله و در جواب دوم نیز به امثال کاک ….. حسنی اشاره میکنی. پس میبینی که کسانی نزد خداوند عزیز ترند که همچون سابقون الاولون در زمان غربت تلاش بیشتر کنند و زودتر از دیگران مجاهدت بیشتری انجام دهند .زیرا که برای…..

 

  • مگر هنوز به این درجه از درک انقلابی و جهاد اسلامی پی نبرده ایم که دشمن شماره یک ما در کردستانات و هورامان دین سکولاریسم و احزاب سکولاریست و مرتد هستند؟
  • مگر هنوز به این فهم شرعیت الله نرسیده ایم که جهت مبارزه با این دشمن مشترک باید با تمام تفاسیر و فرق اسلامی متحد شویم ؟
  • مگر نمی دانیم که سکولاریستهای مرتد تا سر سفره های اکثر خانواده های ما نفوذ کرده و خیلی ها را مرتد کرده اند؟
  • مگر جهاد با این مرتدین مزدور آمریکا و اسرائیل واجب تر است یا جنگ با فرقه های اسلامی مخالف با ما ؟
  • مگر نمی دانیم هر گونه جنگ مسلحانه در کردستان و هورامان ایران غیر شرعی و غیر عقلی است که تمام سود آن به جیب سکولاریستهای مرتد و بخصوص اربابان آنها چون آمریکا و اسرائیل و ناتو می رود؟
  • مگرکردستانات و هورامان ما در برابر جاهلیت موجود و دیکتاتوری مهاجم سکولاریسم و مرتدین محلی نیاز مند ترمیم جایگاه امثال ……و عمر بازیانی ، هیمن بان شاری ، ابوعبدالله شافعی و ….. نیست؟
  • مگرکردستانات و هورامان ما نیاز مند آمادگی در برابر جاهلیت موجود و دیکتاتوری مهاجم سکولاریسم و مرتدین محلی نیست ؟
  • مگر کاک ….. در جمع شورای داوطلبان قتال در ………….

من می توانم سوالات زیادی را مطرح کنم که پاسخ آنها به این امر مهم ختم می شود که اولا هر گونه جنگ مسلحانه ی مذهبی در کردستان ایران غیر شرعی و ضد اهل سنت بوده و ثانیا هر گونه عجله و انجام دادن کارهای نسنجیده ی احساساتی می تواند ضربات مهلکی را به اهل سنت در کردستان و هورامان ایران وارد کند که ممکن است نتواند در برابر تهاجمات گرگهای وطن فروش و دین فروشی چون احزاب سکولاریست مرتد کمر راست کند و سرانجامی چون اندلس نصیب ملت مظلوم ما شود .

 

ما باید آگاهانه وضع هر منطقه ای را درک کنیم و متناسب با آن وضع عمل کنیم . وضع منطقه ی ما با مناطق دیگر بسیار متفاوت است . در نتیجه باید متناسب با این وضع عمل نمود .اما ناگفته نماند که خلوص نیت از همه چیز مهم تر است چنانچه پیامبر خدا صلی الله علیه وسلم می فرمایند:

« اعمال به نيت ها بستگي دارند و با هر كس، مطابق نيتش رفتار مي شود. پس هر كس، به خاطر مقاصد دنيوي يا ازدواج با زني، هجرت نمايد، به دنيا دست مي يابد و با آن زن، ازدواج مي كند. در نتيجه، دستاورد هجرت هر كس، همان چيزي است كه به خاطر آن، هجرت نموده است».(بخاری ۱)

و البته نیت همان هدف است که اگر در هدف یا نیتت ثابت قدم باشی و برای آن تلاش(جهاد) کنی به آن میرسی و این کلام از منظر علم روان شناسی و متافیزیکی نیز صادق است که هرکس به هرآنچه که دوست داشته باشد می رسد اگر که در نیتش ثابت قدم باشد و در راه هدفش بکوشد و نیت مجاهد رضای الله تعالی است و هدفش چیزی جر اعلای کلمة الله نیست.

 

 

 

[بسیاری از مطالب امنیتی این برادر مجاهدمان از طرف شورای مدیریت سایت ویرایش گردید / ]

 

دیدگاهتان را بنویسید