پیام شیخ اسامه بن لادن رحمه الله درمورد ایجاد تغیرات آب و هوایی جهان و خطرات آن و وظیفه ما

 

پیام شیخ اسامه بن لادن رحمه الله درمورد ایجاد تغیرات آب و هوایی جهان و خطرات آن و وظیفه ما

 

ستایش وسپاس برای الله است،آن کس که کائنات را برای پرستش خالصانه خود خلق کرد و آنها را به اتباع خیر و اجتناب شر فرمان داد و آنان را از فساد وخرابکاری در خشکی ودریا نهی نمود. اما بعد…

این نامه سرگشاده ای است خطاب به تمامی مردم جهان درباره مسببین(عامدان یا غیر عامدان) ایجاد تغیرات آب و هوایی جهان و خطرات آن و وظیفه ما در این وضعیت.

سخن گفتن از تغییرات آب و هوایی سرگرمی فکری نیست بلکه حقیقتی واقعی می باشد و کوشش برخی صاحبان طمع کار ابرشرکت ها برای مشوش کردن این قضیه،مانع برزو حقیقت نخواهد شد.آثارگرم شدن زمین تمام قارات دنیا را در بر گرفته است، از سویی قحطی و بیایان افزایی روز به روز بیشتر می شود و از سوی دیگر طغیان آب رودخانه ها و سیل آبهای تند و تند بادهای مهیب که قبلا در هر چند دهه بیشتر از یک بار دیده نمی شد اما اکنون درهر چند سال تکرار می شود علاوه بر جزایری که با سکوت و آرامش در آب غرق شده و زیر اقیانوس ها مدفون می شوند و اوضاع طبیعت  با سرعت در همین مسیر پیش می رود. 

 

تحقیقات مراکز مختص به امور مهاجرین از یک میلیارد آواره ای سخن می گویند که در خلال چهار دهه آینده در نتیجه همین تغییرات آب وهوایی،از سرزمین های مادریشان فرار خواهند کرد.

سخن من درباره راه حل های جزئی برای تقلیل زیان های گرم شدن زمین نیست بلکه می خواهم از حل ریشه ای این بحران سخن بگویم.

پیش روی جهان، آمارهای حیرت آوری از اعداد بزرگ قربانیان تغییرات آب و هوایی جهانی وجود دارد ،برخی از آنها از گرسنگی و برخی با غرق شدن مرده اند.در همان سالی که هانسن بزرگترین دانشمند سازمان ناسا،خطر گرم شدن زمین را هشدار داد ، فقط در بنگلادش در اثر طغیان ها صد و چهل هزار نفر کشته و بیست وچهار میلیون نفر آواره شدند و از همان روز قربانیهای تغییرات آب و هوایی جهان ادامه دارد،پس باید مشخص شود که مسببین این واقعه چه کسانی هستند و تعامل با آنها چگونه باید باشد؟

 

تمام کشورهای صنعتی-بخصوص کشورهای پیشرفته تر-مسؤول بحران افزایش گرمای زمین هستند البته بسیاری ازاین کشورها پیمان کیوتو را امضاء و بر محدودیت گازهای گلخانه ای توافق کردند اما بوش و قبل از او سنا ،این پیمان را برای ارضاء ابر شرکتها نپذیرفتند،پس اینان جنایتکاران حقیقی  عامل تغییرات آب و هوایی جهانی هستند.

و این اولین جنایتشان در حق بشریت نیست ،همین ها  مسبب بحران اقتصادی جهانی فعلی هستند و خود اینان مسؤول مضاربه واحتکار و گرانی هستند و نیز خود اینان مسؤول جهانی شدن وتبعات خطرناک آن می باشند که موجب اضافه شدن ده ها میلیون یه لیست فقراء و بیکاران شده است.

سپس زمانی که جنایتکاران در شر اعمال شان گرفتارمی شوند رؤسای دول به سرعت برای نجات آنها با استفاده از بیت المال اقدام می کنند و به این ترتیب اموال مردم را دوبار به ناحق می گیرند،یک بار با کلاه برداری واحتکار شرکت های بزرگ اقتصادی و بار دیگر با کلاه برداری و سلطه حکومتها.بسیاری از سرمایه داران بزرگ دچار فجور و قسوت قلب و سنگ دلی وبی رحمی هستند برای همین به مصائب بشری که از فعالیتهای افتصادی آنان بوجود می آید، اهمیتی نمی دهند.

با اینان سخن گفتن و برگزاری کنفرانس ها و تظاهرات فایده ای در پی ندارد. هانسن سخن گفت و آمریکاییان را از خطر افزایش گرمای زمین در سال ۱۹۸۸میلادی هشدار داد ولی عکس العملی نشان ندادند ، در مورد کنفرانسها نیز ؛در پایان قرن گذشته کنفرانس کیوتو برگزار شد وبه آن هم عکسالعملی نشان ندادند و تظاهرات نیز؛حتی بزرگترین تظاهرات ها هیچ فایده ای نداشت و طمعکاری و ظلمشان را متوقف نکرد چه برسد به تظاهرات معمولی.

در سال ۲۰۰۳ و قبل از جنگ عراق، مردم در قاره های مختلف دنیا  تظاهرات های میلیونی به راه انداختند و همگیشان یک سخن واحد را تکرار کردند که :”به خاطر نفت سیاه،خون سرخ را به زمین نریزید”اما نتیجه این شد که سرکرده باند آنها را به مسخره گرفت و دستوراتش را برای حمله وحشیانه به بیگناهان در عراق صادرکرد که تنها گناهشان  این بود که در کشورشان طلای سیاه وجود داشت، بیش از ده میلیون عراقی را کشته و مجروح و یتیم و بیوه و آواره کردند و همچنان وحشیگری هایشان ادامه دارد، می کشند وغارت می کنند، و جنایتهای ابو غریب و گوانتانامو نیاز به یاد آوری ندارد.

بعد از این جنایتهای نفرت انگیز که وجدان بشریت را تکان داد و بعد از این سالهای بی حاصل که هیچ چیز قابل ذکری از امور مهم تغییر نیافته است، بعد از همه اینها،به سرکرده جدیدشان جایزه صلح نوبل داده می شود و او آن را تحویل میگید تا بشریت را تا آخرین درجه افراط فریب داده و ذلیل کنند. و به قول معروف”بزرگترین مصیبت آنست که انسان را به خنده اندازد”.(ضرب المثل)

و به این ترتیب حقیقت تلخ نمایان می شود و آن اینکه جهان از سوی مالکان ابر شرکتها ربوده شده است و آنها جهان را رو به سوی پرتگاه می برند.سیاست های جهان امروز نه با عقل و تدبیر و رو به سوی مصالح بشر اداره می شود، بلکه با انگیزه طمع کاری دزدان نفت و تجار جنگ و وحشیان متجاوز سرمایه داری.

نعوم تشو مسکی، حقیقت را به درستی دریافته بود وقتی که به شباهت بین سیاسات آمریکا و سیاستهای گروهک های مافیا اشاره کرده بود.اینان تروریستهای حقیقی هستند و باید راه حل های سر سختانه و قاطعی به کار بست تا جلوی گمرهای آنان گرفته و وحشیت آنان را مهارکند. و من چند راه حل پیش روی شما می گذارم که عبارتند از:

-:اولاً:فساد آب و هوا فرع فساد قلوب و اعمال است و ارتباط محکمی بین این دو فساد است، و معلوم است که الله تعالی اقوامی را با طوفان به خاطر فساد قلوب واعمال و نافرمانی شان ازالله تعالی عذاب داده است مانند فرعون و قومش،الله تعالی می فرماید:{ ‏ ظَهَرَ الْفَسَادُ فِي الْبَرِّ وَالْبَحْرِ بِمَا كَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ لِيُذِيقَهُم بَعْضَ الَّذِي عَمِلُوا لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ ‏: ‏ ( هميشه چنين بوده است كه ) تباهي و خرابي در دريا و خشكي به خاطر كارهائي پديدار گشته است كه مردمان انجام مي‌داده‌اند . بدين وسيله خدا سزاي برخي از كارهائي را كه انسانها انجام مي‌دهند بديشان مي‌چشاند تا اين كه آنان ( بيدار شوند و از دست يازيدن به معاصي ) برگردند . ‏}[روم/۴۱]. خوشبخت آن کس است که عبرت گرفته واستغفار کند و الله را خالصانه به روش آخرین پیامبرش که برای تمامی بشر فرستاده،پرستش کند.

ثانیاً:درتمام امورمان میانه روی وصرفه جویی کنیم و از خوشگذرانی واسراف کاری بخصوص در خوردن و نوشیدن و لباس و مسکن و انرژی اجتناب ورزیم.

ثالثاً:ضایعات کارخانه جات با توقف کارخانه ها ،متوقف می شود و راه آن بسیار آسان و در دست خود شماست؛چرخ اقتصاد آمریکا مانند چرخ دوچرخه است که اگر یک حلقه از حلقات زنجیرش مفقود شود از حرکتن باز می ایستد و مهمترین حلقات چرخ اقتصاد آمریکا عبارتند از:مواد خام،سرمایه، و حلقه  مصرف کنندگان،و ما می توانیم به این حلقات با نسبهای متفاوت تأثیر بگذاریم اما بر مورد آخری بیشتر از همه و چندین برابرشان می توانیم تأثیر گذار باشیم. اگر ملتهای جهان از مصرف کالاهای آمریکا خودداری کنند ضعف این حلقه افزایش می یابد و منجر به پایین امدن مقدار گازهای مضر و  گلخانه ای می شود.

رابعاً:باید مالکان ابر شرکت ها و وکیلان سیاست مدارشان را مورد محاکمه و مؤاخذه ومجازات قرار داد تا از زیان رسانی به بشریت دست بردارند و این امر برای ملت آمریکا آسان می باشد بخصوص برای متضررین طوفان کاترینا و بیکارانی که شغلشان را به خاطر بحران اقتصادی ازدست داده اند چون جنایتکاران بین خودشان زندگی می کنند بخصوص در واشنگتن و نیویورک و تگزاس. و دیدید موضع گیریشان در کنفرانس دانمارک را که حقه بازی و عدم جدیتشان درتحرک مطلوب برای حل مشکل تغییر آب و هوای جهان را آشکار می کند علاوه بر آن از پذیرفتن مسؤولیت فاجعه های سابق شانه خالی کردند و حاضر به پرداخت اموال متضررین آن فاجعه ها نشدند و آنان همچنان به بازیچه گرفتن آب و هوای جهانی برای به دست آوردن اموال بیشتر، مصرهستند حتی اگر به حساب ارواح کودکانمان باشد.

خامساً: ما باید از معامله با دولار امتناع کرده و  در سریع ترین زمان ممکن خود را از آن خلاص کنیم و من می دانم که این کار چه تبعات بزرگی به دنبال خواهد داشت اما این امر راه مهمی برای آزادی بشریت از بردگی وتبعیت امریکا و شرکتهایش می باشد و هر چقدر از تبعات این کار گفته شود باز هم باقی ماندن در بردگی آنان تبعات بزرگتر و خطرناکتری دارد و باید به افراد برای تخلص از دولار و ارزهای وابسته به آن، فرصت داد چون دولتهایی که سرمایه اندوخته زیادی از این ارز دارند بخصوص در شرق آیسا می توانند بسیاری از این تبعات را به دوش کشند.و پوشیده نیست که دولار بیشتر از ۸۰% از ارزشش را در برابر یورو از روز صدورش از دست داده است و وضعیت ارزهای مرتبط به آن هم چنین است و نیز طلا در برابر دولار از زمان حادثه یازده سپتامبر ۴۰۰% افزایش داشته است و به همین ترتیب سقوط ارزش دولار به فضل الله استمرار دارد.

و من انتظار دارم که خسارت دولار دربرابر یورو بسیار بیشتر از ۱۰۰%شود و بر آگاهان به مسائل نظامی وسیاسی واقتصادی واجتماعی پوشیده نیست که ستاره آمریکا رو به افول دارد و اقتصادش به سوی پژمردگی می رود و کشتی دولار درحال غرق شدن است و خوشبخت کسی است که از غیر خود عبرت بگیرد.

و در پایان اعلان می کنم که جلوی جهانیان فرصتی تاریخی برای آزادی از تبعیت آمریکا وجود دارد چون به فضل الله تعالی آمریکا در تنگنای سختی گرفتار شده است،غرق در باتلاق های عراق،سرگردان در دره های افغانستان،و مجاهدین قهرمان خسائر سنگین مادی ومعنوی به آنها وارد می آورند و آنها می خواهند که فرار کنند ولی نمی توانند و با نگاه حسرت و تأسف به رقیبان خود در شرق وغرب می نگرند که حالشان بهتر شده وامولشان بیشتر گردیده درحالی که آمریکا روزبه روز ضعیفتر شده و مشغول جنگ با مجاهدین است،فلله الحمد والمنة.

ای مردم دنیا،منصفانه و عادلانه نیست و از حکمت و عقل نیست که در قضیه ای که ضررش تمام جهانیان را در بر می گیرد، مسؤلیت فقط یر دوش مجاهدین رها شود ،از شما کارکوچکی خواسته می شود وآن اینست که آنها را محاصره اقتصادی کنید،برای تحریم کالاهای آنان اقدامی جدی کنید تا خود و اموالتان و کودکانتان را از تغییرات آب وهوای جهانی نجات دهید. و باعزت و آزادانه به دور از درگاه کنفرانسها و تمنای حیات،زندگی کنید،چرا که هیچ خیری در زندگی با ذلت نیست.

و دول ثروتمند باید قرض دادن به آمریکا را متوقف کنند چون با این کار هزینه جنگهای ظالمانه اش با مستضعفین و بخصوص در کشور همسایه تان افغانستان،تأمین می شود. و اما مجاهدین جنگشان را با ستمکاران در عراق وافغانستان به اذن الله  ادامه می دهند برای احقاق حق و ابطال باطل و کمک به مستضعفین و بخصوص درفلسطین و برای دفاع از مستضعفین و مصیبت زدگان در آسیا و آفریقا و آمریکای جنوبی که هیچ مدافع و پشتیبانی ندارند.

وآخر دعوانا ان الحمد لله رب العالیمن.

 

دیدگاهتان را بنویسید