اخوان الشیاطین تونس ازدواج زن مسلمان با مرد کافر را قانونی کرد

اخوان الشیاطین تونس ازدواج زن مسلمان با مرد کافر را قانونی کرد

به قلم: ابوخالد کردستانی
پس از آنکه اخوان الشیااطین ترکیه حقوق هم جنس بازها را به رسمیت شناخت اینبار اخوان الشیاطین تونس نیز در اقدامی مشابه و بر خلاف صریح شریعت الله، اقدام به قانونی نمودن ازدواج زن مسلمان با مرد کافر نمود و علاوه بر آن در صدد برابر نمودن ارث زن و مرد است. اقداماتی که اخوان الشیاطین در حال انجام دادن آن است هیچ کافری در سرزمینهای مسلمان نشین جرئت گفتنش را نیز نداشته است چه رسد به اینکه آن را قانونی و با زور اسلحه اجراء نماید.
سخنگوی ریاست جمهوری تونس روز پنجشنبه ۱۵ سپتامبر ضمن اعلام این خبر به زنان تونس به خاطر دستیابی به حق انتخاب همسر تبریک گفت. پیش از این طبق قوانین حکومتهای غیر اخوانی تونس مرد غیر مسلمان برای ازدواج با زن مسلمان ناچار به تغییر دین خود بود. قانون جدید پس از آن به تصویب رسید که محمد باجی قائد سبسی، رئیس جمهوری رسما از پارلمان این کشور خواست که قوانین مربوط به ممنوعیت ازدواج زن مسلمان با مرد غیر مسلمان را لغو کند. قائد سبسی در استدلال خود گفت که قانون ممنوعیت ازدواج با مرد غیر مسلمان که از ۱۹۷۳ اجرا شده، ناقض قانون اساسی جدید تونس است که از ۲۰۱۴ و پس از بهار عربی به تصویب رسید.
گروه‌های سکولار به اصطلاح مدافع حقوق بشر در تونس نیز برای لغو قانون ممنوعیت ازدواج زن مسلمان با غیر مسلمان فعالیت‌های زیادی کردند و آن را مغایر با حقوق اولیه بشر از جمله حق انتخاب همسر می دانستند.این قانون فورا به اجرا گذاشته می شود و زوج ها می توانند در دفاتر دولتی ازدواج خود را به ثبت برسانند. رئیس جمهوری تونس اخیرا از ضرورت برابری ارث زن و مرد نیز سخن گفته بود که مورد استقبال گروه‌های سکولار فعال در زمینه حقوق بشر قرار گرفت، اما پارلمان این کشور هنوز قوانین ارث را بازنگری نکرده است.

1 دیدگاه دربارهٔ «اخوان الشیاطین تونس ازدواج زن مسلمان با مرد کافر را قانونی کرد»

  1. اخوان المفسدین همینه دیگه حقوق همجنس باز ها رو به رسمیت میشناسه (به گفته سگ صلیبی ها اردوغان ) و انواع قوانین کفری رو اجرا میکنند و بر ضد مجاهدین انواع اعمال رو انجام میدن تا غرب ازشون راضی بشه٬ ﴿ ﻭَﺇِﺫَﺍ ﻗِﻴﻞَ ﻟَﻬُﻢْ ﻟَﺎ ﺗُﻔْﺴِﺪُﻭﺍ ﻓِﻲ ﺍﻟْﺄَﺭْﺽِ ﻗَﺎﻟُﻮﺍ ﺇِﻧَّﻤَﺎ ﻧَﺤْﻦُ ﻣُﺼْﻠِﺤُﻮﻥَ ﴾

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید