سدیس قاری و خطیب مسجد الحرام تریبونی جهت توجیه خیانتها و جنایات آل سعود و تسهیل کننده ی اهداف آمریکا

سدیس قاری و خطیب مسجد الحرام تریبونی جهت توجیه خیانتها و جنایات آل سعود و تسهیل کننده ی اهداف آمریکا

به قلم: ابوصلاح الدین الکردی

اخیرا سدیس یکی از قاریان خطیبان درباری آل سعود در مورد نقش آمریکا و آل سعود نکاتی را بیان کرده که واکنشهای عجیبی در پی داشته است . عجیب از این بابت که از طرف علمائی نامدار چنان توقعی از این شخص درباری داشته اند که انگار با امام مالک یا احمد بن حنبل یا امام حنفی و شافعی طرف بوده اند!!

در توضیح این نکته لازم است گفته شود که سدیس تنها یک قاری قرآن بوده مثل سایر قاریان، نه عالم و دانشمندی اسلامی. این شخص در میان انهمه عالم و دانشمند در سن ۲۲ سالگی بدون داشتن کوچکترین علم شرعی و به دستور مستقیم شاه سعودی امام جمعه و خطیب مسجد الحرام می گردد !! و با حمایتهای آل سعود جهت جبران این نقص مدرک دکتري از دانشگاه ام القراي به وی داده می شود.

سدیس که به مدحِ دربار و تاییدِ همه تصمیماتِ حکومت آل سعود معروف است ، در حاشیه کنفرانسی که انجمن اسلامی در نیویورک برگزار کرده بود، گفته است: «عربستان و آمریکا در تاثیرگذاری دو قطب این جهان هستند و جهان و انسانیت را به ساحل امنیت، صلح، ثبات و شکوفایی هدایت می کنند.» سدیس که در حال گفتگو با تلویزیون الاخباریه عربستان سعودی است، برای رئیس جمهور آمریکا و پادشاه عربتسان به علت آنچه به جهان و انسانیت ارائه کرده اند، دعای خیر کرده است.

این شخص که آل سعود قصد دارد وی را تریبونی جهت توجیه خیانتها و جنایات خود و تسهیل کننده ی اهداف آمریکا قرار دهد، ضمن ایراد چنین سخنانی در مدح و ستایش از آمریکا، در مورد ایجاد فتنه ی جنگ مذهبی میان مسلمین، با وقاحت هر چه تمامتر اعلام می دارد:

عربستان باید  ابتدا با شیعه بجنگد. جنگ ما با شیعیان جنگ بین ایمان و کفر است.باید پیش از جنگ با مسیحیان و یهودیان با شیعیان جنگید. به خدا، جنگ ما فرقه ای است. فریب این تحلیلگران و نمایندگان رسانه ها را نخورید که می گویند این درگیری ها سیاسی است. . نه! این جنگ، جنگی بین شیعه و سنی است. اولویت ما اکنون مبارزه با شیعیان است، نه یهودیان. ای مسلمانان گوش فرا دهید، جنگ ما شیعه است. به خدا سوگند، ما این جنگ را تمام زمانیکه آنها روی زمین وجود داشته باشند ادامه می دهیم. به ما اعتماد کنید، اول با شیعیان بجنگید، بعد از آن نوبت یهودیان و مسیحیان خواهد رسید، به خدا، نوبت به آنها خواهد رسید.

اما این کذاب باز دروغ گفت و هرگز نوبت به جنگ با اربابانش نخواهد رسید بلکه جنگ را بر اهل سنت سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان، یمن، صومالی، مالی، الجزائر، لیبی و… تحمیل نموده اند و اسباب قتل عام مسلمین در سراسر دنیا گشته اند .و در برابر وزارت خارجه سعودی دیروز در توییتر رسمی خود به صراحت اعلام می دارند که : “دلیلی دیگر برای دشمنی با #اسرائیل وجود ندارد”

این سدیس واقعی است، حالا چگونه است کسانی چون دکتر سلمان حسینی ندوی بزرگ علمای شبه قاره هند بدون در نظر گرفتن این پیشینه در مورد سدیس می گوید: ”  نسبت به شما گمان نیک داشتیم و شما را از بهترین امامان صالح می پنداشتیم که سخن حق را بگویی، به درگاه الهی عاجزانه و فروتنانه دعا نمایی، شب های مبارک را زنده نگهداری؛ چون زبان فصیح داشته و بلاغت لازمه را دارا هستی، توقع می رفت که این نعمت الهی را در بندگی الله متعال استخدام نمایی!

اما متأسفانه بر منبر حرم مکی بلند می شوی و چاپلوسی فرمانروایان ستمگر و فاسق و مجرم را می کنی، آنانی که پلان های مخفیانه ی پلید شان بر امت اسلامی واضح و آشکار شده و امت از آنان نفرت داشته و نسبت به آن ها خشمگین اند؛ اما شما ازین حاکمان ستمگر دفاع نموده و از طرف آنها مجادله می کنید، متوجه باشید! چه کسی در روز قیامت نزد الله متعال از شما دفاع می نماید؟در سرزمین حرم به صورت علنی و آشکار دروغ دیگران را تکرار نموده و از قاتلان و ستمگران و سفاکان خون آشام دفاع می نمایی و ایمان داران صالح و بیگناه را مورد اتهام قرار می دهی!

به تاریخ ۱۶شوال سال ۱۴۳۴هجری قمری خطبه ترا شنیدم، بر منبر حرم بالا شدی، نه به خاطر اصلاح و تقوای خویش؛ بلکه به خاطر این که بوق رسای باشی کسانی که به طاغویان تمایل دارند و کسانی که زندان ها را از انسان های پاک و نیک و شایسته پر نموده و فحشا و منکران را به وسیله کانال های تلویزیونی خویش را نشر و پخش می کنند و شما این فجایع را در سرزمین حرمین شریفین نیز دیده می توانید، آنانی که با راه اندازی بانک های سودی و حمایت از آن ها با خدا و رسولش می جنگند؛ تو این جنایت کاران را می ستایی و از آنان دفاع می کنی و با بندگان رحمان و مؤمنانی که زیر تعذیب و شکنجه اند، هجوم می آوری!!

ملت های اسلامی از جمله هند و پاکستان، بنگلادیش و … ترا به خاطر خطبه های جمعه و امامت در تراویح و دیگر نمازها و دعا هایت دوست داشتند؛ اما حالا این ملت ها شما را دوست نداشته و نسبت به شما کینه و دشمنی دارند و این که در سرزمین حرم شریف این گونه جرئت نمودی و از باطل دفاع کردی، متحیر و شگفت زده شده اند.”

متحیر شدن از اعمال وعاظ السلاطینی چون سدیس و گمان نیک داشتن به علمای سوئی چون سدیس و آنها از بهترین امامان صالح پنداشتن و… نشان از عدم شناخت یا سهل انگاری در درجه بندی دشمنان دین الله و بندگان الله می باشد . آل سعود و اقمار آن  دست نشاندگان آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و حافظان منافع این کفار در میان مسلمین هستند. هر گونه حسن ظن به این دشمنان آشکار نوعی سرگردانی و عدم شناخت و ضربه زدن به قانون شریعت الله و مسلمین بوده است .

2 دیدگاه دربارهٔ «سدیس قاری و خطیب مسجد الحرام تریبونی جهت توجیه خیانتها و جنایات آل سعود و تسهیل کننده ی اهداف آمریکا»

  1. سلسله دستگیری علما و داعیان اسلامی در سعودی این بار به شیخ محمد صالح المنجد رسید. شیخ محمد صالح المنجد (۵۷ ساله) در نزد علمای بزرگی چون عبدالله ابن جبرین و محمد ابن عثیمین و ناصرالدین آلبانی – رحمهم الله- درس خوانده است.

    سلسله دستگیری هایی که از ماه گذشته توسط حکومت سعودی شروع شده است به ایشان مختصر نشده است بلکه چند روز قبل نایف الصحفی (داعی مشهور و جوان)، محمد صالح المقبل (رییس جمعیت حفظ قرآن کریم در استان مذنب)، محمد براک (عضو هیئت مدرسین در دانشگاه ام القری) و مناور النوب نیز دستگیر شده اند.

    پاسخ
  2. اگر شیعه یا سنی چی فرق داره یک خدا یک پیامبر یک قران پس جنگ بخاطر چی شما ها که خود را وارسانی پیامبر میدانید چرا همه مسلمانها را یک جا وبه با هم بودن نمیخانید اگر تمام قشر مسلمانان یکی شده چی آمریکا که چی همه دنیا نمیتانه کوچک ترین ضرری برسانه نه اسراییل بر فلسطین نه آمریکا بر افغانستان و پاکستان ایران ودیگر کشور های اسلامی ضلم کند اگر تمام کشور های اسلامی یک دست شوند فکر کنید گر چه بنده یک انسان دور از علم دانش هستم اما هیچ گاه کفر ویهود نصارا بر اسلام و مسلمانان کمکی نمیکند اگر کند هم مقصد بدتری دارد

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید