آیا عقاید گردانندگان هیئت شرعی دوله تولید کننده غلات تکفیری نیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم

آیا عقاید گردانندگان هیئت شرعی دوله تولید کننده غلات تکفیری نیست؟

 

کاتب: ابوبکر الخراسانی

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اخیرا سایت شما در رد حوازم موجود در دوله مطالبی نشر کرد، با آنکه من با شما در مخالفت با حوازم موافقم، اما دیدگاههای مخالف با شما نیز دارم و امیدوارم، چنانچه ادعا دارید، این دیدگاه بنده را نیز نشر دهید .

بنده بر این باورم که  اساسا عقاید گردانندگان هیئت شرعی دوله تولید کننده غلات تکفیری است . توضیح آنکه دوله بیانیه ای در رد غلات تکفیری و حوازم منتشر نمود که  امید می رفت رهگشائی در پرهیز از زیاده روی در تکفیر مسلمین باشد، اما به نظر بنده نکاتی در آن وجود داشت که این حداقل امید را نیز بر باد می داد که سعی می شود به آن اشاره شود:

در این بیانیه اصل دین را به چهار بخش تقسیم می کند:

۱- اقرار به الله. ۲- عبادت کردن او به تنهایی ۳- ترک کردن عبادت هر آنچه غیر اوست ۴- برائت کردن از کسی که به الله سبحانه وتعالی شرک آورد.

اولا کدامیک از ائمه ی اهل سنت گفته اند که اصول دین تنها این موارد هستند؟ دوما وقتی دقت می شود تمام این موارد در کلمه ی «توحید» خلاصه می شود ، پس سایر مواردی که اسلام بر آن بنا شده اند چه؟ مواردی که در اوایل سوره ی بقره در وصف مفلحون و رستگاران آورده شده چه ؟ و…

جالبتر اینکه در ادامه ی بیانیه آورده است که :«و این اندازه از اصل دین احتیاجی به حجت رسولانه یا اقامه حجت ندارد. و جهل در آن عذر نیست…. در اصل دین عذر نیست چون در فطرت همه وجود دارد. و هرکس اصل دین نداشته باشد مشرک و کافر است و در آن عذر وجود ندارد و چه قبل از حجت رسالیه چه بعد از آن هرکس اصل دین نداشته باشد کافر است. منتها در دقیقه ۹:۱۰ می گوید که عذاب او در دنیا و آخرت متوقف است بر بلوغ حجت رسالیه بر او.»

حالا شما و تمام طرفداران این بیانیه، بدون توهین و برچسب زدنهای رایج، جواب من را دهید:  فرق این بیانیه با عقاید حوازم در چیست؟ این بیانیه با بیانیه ی قبلی که اینهمه برایش سرو صدا کردید چه فرقی دارد؟

اگر عذر به جهل را از مسلمین بردارید، اقامه حجت رسالیه را از این موارد حذف کنید و شروط و موانع تکفیر را رعایت نکنید، چند نفر از جمعیت بالای یک میلیارد و ششصد میلیون نفری که خود را مسلمان می نامند باقی می ماند؟

ممکن است در جواب بگوئید که اینها نه مسلمانند نه کافر بلکه مشرک هستند.!!! این در واقع عذر بدتر از گناه است. در کجای قرآن یا سنت گفته شده که مشرک کافر نیست؟ این کلمه ی بدعی را از کجا گیر آورده اید؟؟

نسبت به امت رسول الله صلی الله علیه وسلم رحم داشته باشید تا الله جل جلاله به شما رحم کند .شیخ الاسلام ابن تیمیه رحمه الله می گوید :”و اهل سنت و جماعت کتاب و سنت را متابعت می کنند و الله و رسولش را اطاعت می کنند پس حق را پیروی کرده و به مخلوق رحم می کنند .”

شما هرگز اطراف خود را به دقت نگاه کرده اید تا ببینید اهل سنت چند نفرشان مثل شما فکر می کنند؟ اندیشیده اید که اگر این مسیر را ادامه دهید شما هم در نهایت به همان سرنوشت حوازم و غلات تکفیری گرفتار می شوید؟ یا این را می دانید و تقیه می کنید؟!! یا خدای ناکرده، عمدا  از باطل دفاع می کنید؟!!

چون شما از یک طرف کتاب عذر به جهل ابوحمزه المهاجر هورامی را نشر می دهید که در آن به درستی و روشنی عقاید اهل سنت بیان شده است و از سوی دیگر مطالبی از دوله نشر می دهید که غیر از یک خط فکری موجود در حجاز هیچ سابقه ای در قرآن و سنت و آرای اهل سنت ندارد.!!

در پایان امیدوارم دیدگاهم را نشر دهید و در جواب دادن  به آن با مراجعه به قرآن و سنت، انصاف و عدالت را رعایت فرمائید.

والسلام علیکم و رحمه الله

 

8 دیدگاه دربارهٔ «آیا عقاید گردانندگان هیئت شرعی دوله تولید کننده غلات تکفیری نیست؟»

 1. السلام علیکم
  من در یک جایی خواندم که یکی از مناصرین دوله به نام مجاهد دین در انتهای بحثی تحت عنوان ((( حکم رأی دهندگان اهل سنت از نظر ابومعصب الزرقاوی و ابو عمر البغدادی ))) در مورد عقیده ی امرای دوله می نویسد:
  “عقیده‌ی امرا و علما و رهبران دولت اسلامی بر این است که دموکراسی کفر است و کسانی که به آن رأی می‌دهند نیز کافر اند، ولی عوام اهل سنتی که بخاطر تلبیس علمای سوء، حقیقت امر بر آنان پوشیده شده است و از حقیقت دموکراسی و انتخابات خبر ندارند، بخاطر جهل به حال انتخابات تکفیر نمی‌شوند و اسم شرک بر آنان برده نمی‌شود و از دایره‌ی اسلام و اهل سنت خارج نمی‌شوند. برای اینکه آنان «خطای غیر عمد» داشته و «قصد فعل کفر» را نکرده‌اند. ولی بدون شک هرکسی که حقیقت انتخابات و دموکراسی را بداند سپس به آنان رأی بدهد و آنان را انتخاب بکند، چنین کسی اربابی من دون الله برای خود قرار داده و حکم او حکم کفر و شرک است. ”
  .
  .
  حالا من از شما می پرسم : آیا این تضاد نیست؟ این حرف مجاهد دین را باور کنیم یا حرف بیانیه ی جدید را که هیچ عذر به جهلی و اقامه ی حجت و… را در اصولی که بیان کرده جایز نمی داند ؟
  به نظر بنده یا امرای دوله با هم اختلاف داشتن یا اونا چیزی هستن و مناصرین اونا چیز دیگه ای میگن.

  پاسخ
 2. ﯾﺎﺭﯼ ﺷﺪﻩ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺍﮔﺮ ﭼﻪ ﯾﮏ ﺳﺮﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﺍﻧﻬﺎ ﺑﺎﻗﯽ ﺑﻤﺎﻧﺪ
  ﯾﺎﺭﯼ ﺷﺪﻩ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯿﮑﻪ ﺑﻪ ﻧﺼﺮﺕ ﺍﻟﻠﻪ ﺑﺮﺍﯾﺸﺎﻥ ﯾﻘﯿﻦ ﺩﺍﺭﻧﺪ
  ﭘﺲ ﺍﯼ ﺍﻣﺖ ﺍﺳﻼﻡ ﺑﺸﺎﺭﺕ دهید ﻭ ﺑﻪ ﺧﯿﺮ ﺍﻣﯿﺪﻭﺍﺭ ﺑﺎشید
  ﭼﺮﺍﮐﻪ ﻓﺮﺯﻧﺪﺍنتان ﺍﺯ ﺳﺮﺑﺎﺯﺍﻥ ﺩﻭﻟﺖ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﻣﺤﮑﻢ ﺗﺮ ﻭ ﺍﺳﺘﻮﺍﺭﺗﺮ ﻭ ﻣﺼﻤﻢ ﺗﺮ
  ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺑﺎ ﻓﻀﻞ ﺍﻟﻠﻪ ﺗﻌﺎﻟﯽ.

  ((باقیه به کوری چشم دشمنان ))

  پاسخ
 3. از خدا بترسید ،از خدای مجاهدین بترسید!کدام دلیلتان است که ما را متهم می کنید،
  پس قطعا شما بدون دلیل ما را متهم می کنید ونزد الله بخاطر ریختن خون مجاهدین از انصار و مهاجر مسئولید.

  پاسخ
 4. ای مسلمان
  مواظب باش که در دام وسوسه های شیطان گیر نکنی
  ای مسلمان
  توبه کن و خالص باش قطعا که الله بندگان مخلص خود را دوست دارد واو را از شر شیطان پناه میدهد

  پاسخ
 5. اللهم عليك بكل مَن شقّ صف المجاهدين، وفرّق كلمة المسلمين، وأفرح الكفار، وأغاظ المؤمنين، وأخّر الجهاد سنين.

  اللهم افضح سريرته، واكشف خبيئته، وأنزل عليه غضبك ولعنتك، وأرنا فيه عجائب قدرتك، قولوا: “آمين” يا أيها المسلمون.

  پاسخ
 6. چرا برای مسلمانان لشکر می کِشند اما برای بودائیان نه؟!

  امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه که برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می برد، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی “تی ام سی” حملات ارتش میانمار علیه مسلمانان آراکان را “نسل‌کشی که همچنان ادامه دارد” توصیف کرد.
  مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا هم طی سخنانی در نشست شورای امنیت، خطاب به ارتش میانمار، خواستار توقف اقدامات خشونت‌بارِ این نیروها علیه مردم آراکان شد.
  ✍️این اظهارات توسط مقاماتِ ارشدِ فرانسه، آمریکا و دیگر کشورها نشان می دهد که آنها جنایت های بودائیان را در حق میلیون ها مسلمانان دیده و به آن اعتراف می کنند. اما سوال اینجاست که چرا هیچ اقدامی عملی برای توقف آن انجام نمی دهند؟!

  چرا فرانسه برای سرکوب مسلمانان کشور دور افتاده ای “مالی” در قاره آفریقا که در کشور خود قصد تطبیق شریعت داشتند ارتشِ خود را روانه کرد؟
  چرا آمریکا برای کشتن مجاهدانِ الشباب سومالی از شمال قاره ی آمریکا به کشوری در شاخ آفریقا لشکر کشید؟
  چرا اعضای ناتو همگی در افغانستان حضور دارند و حتی یک روز پروازِ پهبادهای آنان بر فراز پاکستان متوقف نمی شود؟!
  چرا ارتش های جهان به سوریه و یمن نیرو و یا برای مزدورانشان با هواپیما و کشتی، تجهیزات جنگی و لجستیکی می فرستند اما نسل کشی میلیون ها مسلمان که همگی به حقیقتِ آن اعتراف دارند نادیده انگاشته می شود؟!

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید