پیام شورای مدیریت سایت به کاربران محترم

پیام شورای مدیریت سایت به کاربران محترم

 

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته:

برادران گرامی لطفا در مطالب خود کانال را مورد هدف قرار ندهید، بلکه نوشته هائی که به نظر شما اشکال دارند را  مورد نقد و بازخوانی  قرار دهید. در این کانال دیدگاههای مختلفی وجود دارند که ممکن است ما در بسیاری موارد با آنها مخالف باشیم؛ بهترین راه  نقد علمی و پرهیز از هرگونه برچسب زنی و اتهام پراکنی است.

هر مبارز آزادیخواه و هر مجاهد دلسوزی که  با نام مستعاری مطلبی برای ما می فرستد دلیل بر موافقت ما با او نیست، بلکه تنها بازگو کننده ی دیدگاه بخشی از میدان داران جهاد و نزدیک کردن دیدگاهها به هم و برداشتن سوء برداشتها و  شناخت بیشتر مجاهدین از عقاید و منهج همدیگر است.

خیلی از برادران و خواهران ما بر اثر جنگ روانی دنیای کفر جهانی و ارتداد محلی دیدگاه درستی در مورد منهج و اهداف ما ندارند . علاوه بر آن عده ای نیز وجود دارند که تفسیر و تأویل آنها از دیدگاههای ما اشتباه و نادرست است. در این مسیر چه باید کرد؟  ما اگر اجازه ندهیم آنها دیدگاههای خود را بیان کنند و جواب درست را بیابند پس به کدام مرجع مراجعه کنند؟ به شیوخ صحوات؟ یا علمای سوء یا الرویبضه ؟

لطفا سعه ی صدر داشته باشیم و در برابر شبهات و کج فهمی های آنها، بهتر آن است که ما راه درست را حکیمانه و بدور از هر گونه سوء برداشتی ارائه دهیم .

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

شورای مدیریت «بنیان جهاد علیه دین سکولاریسم در کوردستان و هورامان» / ۵/۷/۹۶

16 دیدگاه دربارهٔ «پیام شورای مدیریت سایت به کاربران محترم»

 1. السلام علیکم و رحمه الله

  برادر مجاهد دین من انتظار داشتم که شما ابتدا با فحش دادن به سبک خودتان ( ضال، مضل، گمراه، گمراه گر، جاهل، دسیسه باز، بی مغز، رسوا، مفتضح ، سوتی ده، تهمت زننده، افترا زن، شبه انداز، فاسد کننده ی قلبها، مقاله مضحک و بی اساس و سطح پایین ) وارد بحث با بنده نشوید، به همین دلیل در انتهای مقاله ام امیدوار بودم که : در جواب دادن به آن با مراجعه به قرآن و سنت، انصاف و عدالت را رعایت فرمائید.
  اما انگار سبک شما با طارق عبدالحلیم، ابوبصیر طرطوسی، هانی السباعی و هم مسیران آنها تفاوتی ندارد .
  بنده خدا : من از تو و مدیران این سایت چند تا سوال پرسیدم تو غیر از من به سایت خودتان هم رحم نکردی و هر چه از دهنت درآمد به آنها هم گفتی . این ادبی است که دوله به شما یاد داده ؟!!! پس چرا ما از طارق و ابوبصیر و هانی و… گله داشته باشیم؟

  پاسخ
 2. برادر گرامی شما به هیچ یک از مطالبی که من مطرح کرده بودم جواب ندادی

  http://ketabwasaif.com/2017/09/26/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%b9%d9%82%d8%a7%db%8c%d8%af-%da%af%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%86%d8%af%da%af%d8%a7%d9%86-%d9%87%db%8c%d8%a6%d8%aa-%d8%b4%d8%b1%d8%b9%db%8c-%d8%af%d9%88%d9%84%d9%87-%d8%aa%d9%88/

  و فقط چسبیدی به اصل و اصول .
  من از شما خوانندگان محترم می خواهم با بررسی مطالب این برادرمان به من بگوئید این چهار مورد :
  ۱- اقرار به الله. ۲- عبادت کردن او به تنهایی ۳- ترک کردن عبادت هر آنچه غیر اوست ۴- برائت کردن از کسی که به الله سبحانه وتعالی شرک آورد.

  اصل هستند یا اصول؟!!
  همین برادرمان نیز فقط اصل اول را توضیح می دهد و سه مورد بعدی را رها می کند. آیا این انصاف است؟
  بعد در هر چهار اصل عذر به جهل برای کسی قائل نیست و اقامه حجت رسولی را نیز لازم نمی داند و مستقیما می رود سراغ تکفیر. و بدتر اینکه این را عقیده ی اهل سنت و جماعت می داند!!!!!
  قبلا در مقاله ام عرض کرده بودم که : شما و تمام طرفداران این بیانیه، بدون توهین و برچسب زدنهای رایج، جواب من را دهید.
  الان هم همین درخواست را دارم ، لطفا مودبانه و در جواب دادن با مراجعه به قرآن و سنت، انصاف و عدالت را رعایت فرمائید.

  پاسخ
 3. فحش و ناسزا گوئی کار کسانی چون ابوبصیر و هانی و طارق است که دلیلی برای گفته های خود ندارند .

  پاسخ
 4. الله أكبر .. الله أكبر .. الله أكبر
  ویلایەتی ڕەقـە :
  لەناوچوونی نزیكەی ۱۲۰ ئەندام لە pkk موڕتەدەكان لە هێرشێكی فراوان لە ڕۆژهەڵاتی شاری ڕەقـە

  پاسخ
 5. ئەمەش ئەنجامی کۆتایی ڕیفراندۆمە قەشمەریاتە پڕ تەزویرەکەی کوردستان 😁
  (% ٩٢.٧٣) ده‌نگی به‌ڵێ
  (% ٧.٢٧) ده‌نگی نه‌خێر
  وابزانم لەم هەفتەیە دەوڵەت ڕادەگەینن 😂

  لە هەمووی خۆشتر مەسعود و نێچیر لە کۆتا وتاریان وتیان ئەم ڕیفراندۆمە بۆ فەرز کردنی ئەمری واقع و سنور دیاری کردن و اعلان کردنی دەوڵەت نیە!!!

  پاسخ
 6. با عرض سلام و ادب

  خدا با آن عظمتش در رابطه با نبوت پيامبر به آن عزيزيش خطاب به اعراب به آن جاهلي مي‌فرمايد: تک تک و يا دو به دو بنشينيد و به جاي لعن و نفرين و تکفير و چسباندن مارک جنون و جادوگري و شاعري، فکر کنيد و ببينيد آيا سخنان اين شخص درست است و منطقي يا دروغ است و غير عقلي. يعني حتي پيرامون وجود خدا بايد فکر کرد و کورکورانه اطاعت نکرد حتي اگر دعوت کننده محمد امين و راستگو باشد.

  برادران لطفا رعایت کنید. این شیوه ی گفتمانی شما اصلا صحیح نیست. چرا الکی بددهنی را اختیار کرده اید؟
  سوالی پرسیده می شود ، یا جوابش را بلدید یا نه ؛ دیگر چه نیازی به فحاشی و بد دهنی هست؟

  پاسخ
 7. سلام
  فحش دادن و ناسزا گفتن نشانه ی تنفر از طرف مقابل است . همان کاری که طارق و هانی و دیگران می کنند . اما ما برادر هم هستیم با آراء جداگانه ؛ و باید صفت «اخوه»، «رحماء» و «اذله» را در مورد هم رعایت کنیم .

  پاسخ
 8. السلام علیکم
  به نظر بنده اينکه داري به کجا می‌ري مهمتر است از اينکه با چه چيز می‌ري.
  آدمهای بی ادب و بی تربیت فحاش تو را با نقاب زيباي دفاع از قانون شریعت الله به پرتگاه بی‌بازگشت شکست و بدنامی می‌کشاند
  درست مانند کسي که به تو مي‌گويد آقا مسافرت بيا همراه من، من بنز دارم بنز آخرين مدل. از مقصدش جويا می‌شوي مي‌فهمي گيج و منگ و احساساتي و لاقيد است و مقصد او جايي نيست جز ته دره. يک نفر ديگر مي‌گويد آقا وسيله مسافرتي من الاغ است ولي مي‌بيني عاقل است و راهدان و هشيار. تحقيق مي‌کني می‌بيني مقصدش مکاني خوش آب و هواست. هر انسان عاقلي دنبال اين نفر دوم می‌رود ولي آدم احساساتي که عقلش داخل چشمش است: دنبال نفر اول مي‌رود.

  برادران من را هر چه می خواهید صدا بزنید ، اما به نظرم با الاغ رفتن و سالم رسیدن بهتر از با بنز رفتن و ته دره افتادن است.
  با آدمهای بد دهن و فحاش که هیچ ارزشی برای برادر مسلمان خود قائل نیستند سفر کردن، نتیجه اش تنها ته دره است .

  پاسخ
 9. السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

  لا يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفْساً إِلاَّ وُسْعَها لَها ما كَسَبَتْ وَ عَلَيْها مَا اكْتَسَبَتْ رَبَّنا لا تُؤاخِذْنا إِنْ نَسينا أَوْ أَخْطَأْنا رَبَّنا وَ لا تَحْمِلْ عَلَيْنا إِصْراً كَما حَمَلْتَهُ عَلَي الَّذينَ مِنْ قَبْلِنا رَبَّنا وَ لا تُحَمِّلْنا ما لا طاقَةَ لَنا بِهِ وَ اعْفُ عَنَّا وَ اغْفِرْ لَنا وَ ارْحَمْنا أَنْتَ مَوْلانا فَانْصُرْنا عَلَي الْقَوْمِ الْكافِرينَ

  لطفا در این زمینه نوشته ای که بوی توهین به برادرم مجاهد دین در آن به مشام بخورد نشر ندهید . این درخواست برادرانه ی یکی از اعضای شورای مدیریت سایت است .

  فَبِما رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَ لَوْ كُنْتَ فَظًّا غَليظَ الْقَلْبِ لاَنْفَضُّوا مِنْ حَوْلِكَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَ اسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَ شاوِرْهُمْ فِي الْأَمْرِ فَإِذا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَي اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلينَ.
  .
  .
  .
  بارک الله فیکم و جزاکم الله خیرا.
  .

  پاسخ
 10. سلام علیکم ورحمه الله
  لطفااین برادر(ابوبکر الخراسانی) اگر واژه جاهل بکاربردن فحش به حساب میاد یا گمراه لطفا کنید دررده بنده فحش ثبت نمایند تا دیگر کسی این واژه رو به استفاده نکن خوب اگر کسی درمسئله ای اطلاعات غلت واشتباهی داشته باشه نسبت به اون جاهل یا نادان به حساب میاد .

  پاسخ
 11. السلام عليكم و رحمه الله

  خواستم بدونم مقالاتى كه در نقد جماعت دوله و تصديق جماعت هاى كه شما صحوات مي خوانيد (القاعده ، أنصار، انصارالشريعه ووو) رو منتشر مي كنيد در سايت اگر بريتان ارسال كنيم ؟ بارك الله فيكم

  پاسخ
  • علیکم السلام و رحمه الله و برکاته
   برادر گرامی ، به شرطی که توهین نکنید و دروغپراکنی نکنید ،نقد و خود انتقادی آزاد است . فقط توهین نکن و دروغ نگو.
   به نظر بنده اگه این شروط رو رعایت کنی مدیران سایت مطالبت رو نشر می دن .
   این شناخت من از این سایت تو این چن سال گذشته س .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید