آل سعود در راستای سکولار سازی جامعه پخش انواع کنسرتها و مجالس رقص و آواز را آزاد نمود

آل سعود در راستای سکولار سازی جامعه پخش انواع کنسرتها و مجالس رقص و آواز را آزاد نمود

به قلم : محمد بیسارانی

ملک سلمان در پی اجراء نمودن سند۲۰۳۰ که توسط  یونسکو از نهادهای سازمان ملل سکولار به تصویب رسیده اقدامات زیادی را تغییر مفاد درسی مدارس و حتی دانشگاهها انجام داده است و علاوه بر ان جهت تثبیت دین سکولاریسم و قوانین سکولاریستی در سایر نهادهای حکومتی نیز تا کنون اقدامات زیادی را انجام داده است که حتی مخالف نظر علمای بزرگ درباری آن دیار چون بن باز، بن عثیمین ، فوزان و غیره بوده است.  با این وجود می بینیم که مفتی درباری و خائن آل سعود و سایر علمای درباری چون فوزان که روزانه حکم تکفیر، تبدیع و حتی کشتار سایر مسلمین را صادر می کنند، در برابر اجرائی شدن این احکام غیر شرعی و کاملا سکولاریستی لال شده اند .

ملک سلمان ابتدا با ایجاد جزایری در دریای سرخ به عنوان مناطق آزاد شروع کرد که در آن قانون کاملا سکولاریستی و غیر از قانون رایج در عربستان است . به دنبال آن به تدریج شروع به جایگزین نمودن قوانین سکولاریستی به جای قانون به ظاهر شرعی عربستان نمودو و ابتداء از زنان شروع کرد .چون:

  • زنان از این پس برای مسافرت، تحصیل یا …. نیاز به اجازه همسر و پدر ندارند.
  • به دنبال آن اولین کاباره را در رایض افتتاح کرد .
  • به زنان اجازه داد در جشن ملی به همراه مردها شرکت کرده و برقصند.
  • به زنان اجازه داد در هتل “الريتز كارلتون” در برابر مردهای مست ،در ریاض برقصند.
  • عروسیهای مختلط را آزاد نمود که در ان زن و مرد می توانند با هم برقصند

 

و هم اکنون نیز قانون ممنوعیت پخش انواع کنسرتها و مجالس رقص و آواز را از رسانه ها برداشت . روزنامه ی «الوطن» سعودی  اعلام نمود که از نیمه شب امشب پخش انواع مجالس و کنسرتها با ترانه های خانم موسیقی عرب ام کلثوم آغاز می شود.

مفتی خائن آل سعود هم که همیشه بر علیه مسلمین فتوای خارجی، مرتد، کافر، ضال، مضل و… صادر کرده و قتل آنها را واجب می داند، این اقدامات را روشنفکری و علمی دانسته که اشکالی ندارند و در مورد مجریان این طرح گفته : “الترفيه بالقنوات والوسائل الثقافية والعلمية لا بأس بها وهو طيب”. و علاوه بر ان برایشان دعای خیر نموده است :  “أن يوفق الله القائمين على هيئة الترفيه بأن يحولوها من سوء إلى حسن، وألا يفتحوا للشر أبوابا، وأن يحفظ بلادنا من كل سوء، وأن يوفقنا لكل ما يحبه ويرضاه”.

دیدگاهتان را بنویسید