الله اکبر …. جلال طالبانی فاحشه ی سیاسی [۱]و یکی از طاغوتهای سکولار کوردستان به هلاکت رسید.

الله اکبر …. جلال طالبانی فاحشه ی سیاسی [۱]و یکی از طاغوتهای سکولار کوردستان به هلاکت رسید.

 به قلم: کوردو موکریانی

جلال طالبانی مرتد رهبر حزب سکولار سوسیالیست اتحادیه ی میهنی کوردستان عراق (یه کیه تی)  پس از تحمل چند سال رنج و بیماری و ذلیلی روز گذشته در سن ۸۳ سالگی در آلمان  به هلاکت رسید.

جلال طالبانی و بارزانی در ماه مه ۱۹۹۲، در کردستان عراق انتخاباتی سکولاریستی برگزار کردند که طی آن حزب طالبانی ۲/ ۴۲درصد آرا را کسب کرد و با توجه به اینکه هیچ‌کدام از دو حزب اکثریت آرا را به‌دست نیاوردند توافق شد که کردستان عراق به دو بخش مساوی تقسیم شده و هر کدام به اداره بخشی از آن بپردازند. تقسیم کردستان بین احزاب طالبانی و بارزانی و تفاوت استراتژی و عملکرد دو حزب، جنگ داخلی شدیدی را بین دو حزب در ۱۹۹۴ به‌دنبال داشت که طی آن ۳۶ هزارانسان کورد را به قتل رسانده یا مجروح و ناقص العضو نمودند وبه ناموس هزاران زن کورد تجاوز نمودند . این غیر از تلفات چند هزار نفره جنگ میان طالبانی با گروه اوجالان و بارزانی با گروه اوجالان و غیر از تلفات جنگ طالبانی با احزاب و جماعتهای اسلامی در کوردستان عراق می باشد.  تا اینکه آمریکا در راستای اهداف خود در سال ۱۹۹۸ و در واشنگتن توافق‌نامه صلحی را بر آنها تحمیل نمود و این توافق نامه  بین رهبران دو حزب – مسعود بارزانی و جلال طالبانی – به امضا رسید.

جلال طالبانی از ۷آوریل ۲۰۰۵ تا ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۴ رئیس‌جمهور عراق اشغال شده توسط آمریکا بود، گرچه در پی یک سکته مغزی شدید در سال ۲۰۱۲، عملا از همان سال از صحنه سیاسی عراق خارج شد و الله متعال جهت عبرت سایر طاغوتها زندگی ذلیلانه ای را همچون شارون تا دیروز بر وی تحمیل نمود . الی بئس المصیر اللهم لك الحمد

…………………….

[۱] زمانی که جلال طالبانی رهبری اتحادیه میهنی ، حزب دموکرات و ادریس بارزانی را به تیرباران ۱۰۰۰ نفر از پیش‌مرگ‌های حزب طالبانی در مرز ترکیه و عراق متهم کرد ، بارزانی ها نیز در جواب، جلال طالبانی را‌ فاحشه سیاسی نامیدند.

دیدگاهتان را بنویسید