چرا شیوخ و ملاهای اهل سنت به راحتی در مسیر نقشه های کفار قرار می گیرند؟

چرا شیوخ  و ملاهای اهل سنت به راحتی در مسیر نقشه های کفار قرار می گیرند؟

به قلم : ابوابراهیم هورامی

ما افراد زیادی را دیده ایم که ادعا داشته اند بر علیه آمریکا و نوکران او در حال جنگند، یا کسان زیادی چون ابوبصیر، ابومحمد مقدسی ، ابوقتاده، هانی، عبدالرزاق، علی باپیر، عبدالحمید عالی و…  را دیده ایم که ساعتها در مورد طاغوت و کفر به طاغوت صحبت کرده اند اما در نهایت خودشان درپناه طاغوتها حامی طاغوتها شده اند و…

علاوه بر اصل «انما الاعمال بخواتیمها»، نکته ی بسیار ظریفی که در این آشفتگی عده ای دیده می شود به این قاعده ی فقهی بر می گردد که «در چیزی که علم نداری وارد نشو» . مبارزه، قیام و جهاد هم علم است همچون علم پزشکی یا مهندسی بلکه بسیار مهمتر و دقیقتر از آنها.

چون اگر کسی در علم پزشکی تخصص نداشته باشد در نهایت جان و مال یک نفر را در معرض خطر قرار می دهد اما اگر کسی در علم مبارزه، قیام و جهاد تخصص نداشته باشد به آسانی دین، جان، ناموس و مال و کاشانه ی هزاران و بلکه میلیونها انسان را طی سالیان متمادی در معرض خطر و نابودی قرار می دهد . این همان چیزی است که ما بارها و بارها در سرزمینهای مختلف شاهدش بوده ایم و هم اکنون نیز در سوریه و عراق و افغانستان و یمن و… شاهدش هستیم .

دانستن چند کلمه ی صرف و نحو وبلاغه و تاریخ چند روائی، انسان را در حد ابوجهل هم قرار نمی دهد؛ حالا چه رسد به اینکه در جایگاه رهبر مسلمین قرار دهد. زمانی که الله متعال به بی سوادهائی چون بلا و سمیه و یاسر و غیره «عالم» می گوید و پیامبرش صلی الله علیه وسلم پروفسروهای آن زمان چون ابوالحکم را ابوجهل و پدر نفهمی می نامد، از علمی غیر از صرف و نحو وبلاغه صحبت می کند؛ به همین دلیل به صراحت در هنگام مقایسه این دو دسته می پرسد :« قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الَّذينَ يَعْلَمُونَ وَ الَّذينَ لا يَعْلَمُونَ» ؟

کسانی چون ابوبصیر،ابومحمد مقدسی ، ابوقتاده، علی باپیر و عبدالحمید عالی هنوز نمی دانند که چرا الله متعال دشمنان ما را دسته بندی نموده است و می فرماید: «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَداوَةً لِلَّذينَ آمَنُوا الْيَهُودَ وَ الَّذينَ أَشْرَکُوا وَ لَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَوَدَّةً لِلَّذينَ آمَنُوا الَّذينَ قالُوا إِنَّا نَصاري‏  …» (مائده/۸۲)

اینها نمی دانند که مشرکین اهل کتاب و غیر اهل کتاب چه جایگاهی در شریعت الله دارند؟. و نمی فهمند که در همین آیه منظور از «مشرکین» که ما بین یهود و نصارا قرار گرفته است همان مشرکین غیر اهل کتاب و به زبان امروزین همین سکولاریستها هستند. به همین دلیل به همین سادگی در دامان دشمنان شماره یک خود یعنی سکولاریستهای جهانی و سکولاریستهای مرتدی چون ترکیه قرار می گیرند و در عوض بر علیه سایر فرق اسلامی مخالف خود زبان درازی می کنند .! اینها دشمن اصلی را رها نموده و خواسته و ناخواسته در صف آن قرار گرفته اند .

اگر به آیات اولیه سوره ی روم و تفسیر علمائی چون امام شهید سید قطب – تقبله الله – نگاه کنیم متوجه می شویم که مسلمین «بی سواد» اما «عالم» عصر نبوت از دشمن شناسی بسیارعالی برخوردار بودند. و رهبریت نیز با پشتوانه ی وحی علاوه بر دشمن شناسی از دانش مبارزاتی والائی برخوردار بود؛ چیزی که این عالم نماها  و «باسوادهای جاهل» بوئی از آن نبرده اند. به همین دلیل اینهمه فاجعه می آفرینند.

اینها به چیزی که ندارند تظاهر می کنند و چنان در صف کفار و طاغوتها قرار گرفته اند که نمی توان میان آنها با منافقان و تاجران دین، جان، ناموس، مال و کاشانه ی مسلمین فرق گذاشت. اینها همگی در یک دسته بر علیه مسلمین می جنگند .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید