هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا یک عروسی را در شرق افغانستان به خاک و خون کشیدند

هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا یک عروسی را در شرق افغانستان به خاک و خون کشیدند

 

علاوه بر حملات کور کورانه که طی آن هزاران زن و مرد و پیرو جوان مسلمان توسط هواپیماهای آمریکا و متحدینش قتل عام می شوند، بیشتر حملات هوایی آمریکا و متحدینش در سرزمینهای مسلمان نشین بر اساس اطلاعات جاسوسان آنها صورت می گیرد. بعضی اوقات اتفاق می افتد که جاسوسی از خانواده یا قومی متنفر می شود . همین کافی است که به اتهام حضور نیروهای جهادی گزارش آن را داده و باعث نابودی افراد مورد نظرش گردد .

دیروز در ولایت کنر در شرق افغانستان در ولسوالی ‘چوکی’ هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا و متحدینش یک عروسی را به خاک و خون کشیدند که در نتیجه این بمباران که حوالی ساعت سه و نیم بعد از ظهر به وقت محلی روز ۲۰ میزان/ مهر انجام شد، دست‌کم چهارده مسلمان قتل عام شدند .

نعمت‌الله کریاب خبرنگار بی‌بی‌سی در ولایت کنر می‌گوید مردم محل گفته‌اند تمام قربانیان این رویداد غیرنظامیان هستند.اهالی منطقه می‌گویند این افراد مسلح بودند اما در حال رفتن به محفل عروسی بودند. بعضی افغان‌ها رسم دارند که در مراسم شادمان، گلوله شلیک می‌کنند.

مردم همچنین گفته‌اند چهارده جسد که بیشترشان قابل شناسایی نیستند به روستای همجوار محل رویداد انتقال داده شدند و شماری از اجساد هنوز زیر آوار خانه‌های بمباران شده، باقی مانده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید