آنچه از گفتمان مجاهد دین با مناصرین خلافت در یافتم (۱)

آنچه از گفتمان مجاهد دین با مناصرین خلافت در یافتم (۱)

به قلم:  کاروان مهابادی

اخیرا مشاهده نمودیم که یکی از غلات تکفیری به نام «چی چو» از مناصرین خلافت توسط دوله دستگیر و روانه ی زندان شد. عده ای از برادران بیان داشتند که این شخص به دلیل باورهای غالی و تکفیری زندانی شده است . اما هم اکنون باز مشاهده می کنیم این شخص توسط دوله از زندان مرخص شده و باز همان عقاید سابقش را تکرار می کند! این شخص غالی به صراحت می گوید که من را استتابه نداده اند و اصلا به خاطر این عقایدم دستگیر نشده بود بلکه مسأله چیز دیگری بوده است.

علائم نشان می دهد که این اتفاق ناچیز و بی اهمیت نیست، بلکه نوعی تأئید دوله از عقاید این غالی را در پی دارد . اینها کسانی هستند که در داخل دوله هستند و داخل دوله و قاضی های شرعی و… چیزی را نشان می دهد و کتابهای آنها بیانگر چیز دیگریست. همین دوگانگی باعث نوعی سرگردانی در میان طرفداران دوله شده است.  حالا کسانی چون برادرمان «مجاهد دین» که از خارج به دوله نگاه می کند، انتظاراتش از دوله متناسب با نوشته های دوله است، اما آنچه می گذرد خلاف این را نشان می دهد، در نتیجه خواسته یا ناخواسته در برابر کسانی چون چیچو قرار می گیرد .

برادر «مجاهد دین» در مورد اینها می گوید:

” اینها به جای اینکه به سوالاتم پاسخ دهند راه فرار را انتخاب کرده و من را از گروه غالی شان اخراج کردند.اینها همان غلات سابق هستند …

جدید ترین اکتشاف این جریان تکفیری این است که هرکس در تکفیر کسانی که آنها را کافر می دانند توقف کند، هیچ عذری بخاطر توقفش وجود ندارد و به طور مباشر کافراست، هر چند که این شخص به حال آنان آگاهی نداشته باشد و اقامه ی حجت هم نشده باشد، باز کافر است.!!

اما در سلسله علمیه در بیان مسائل منهجی قسمت سوم چنین آمده:… وقال المرداوي –رحمه الله-: “من لم يكفر من كفرناه فسِق وهُجِر 👈وفي كفره وجهان👉: والذي ذكره هو وغيره من رواة المروذي وأبي طالب ويعقوب وغيرهم 👈أنه لا يكفر👉”.

ترجمه این قسمت:… و مرداوی رحمه الله می‌گوید: «…. و کسی که ما آن را تکفیر کرده‌ایم تکفیر نکند فاسق می‌باشد و هجر می‌شود، و در کفرش دو وجه می‌باشد، و آنچه که او و غیرش از راویان مروزی و ابوطالب و یعقوب و غیره ذکر کرده‌اند این است که 👈کافر نمی‌شود👉،…

بر این اساس، زمانی آن متوقف تکفیر می شودد، که اقامه حجت شود و عقیده ی تکفیر شده  برای او بیان شود.”

اما جریان مخالف وی در مناصرین خلافت چون چیچو بر این باورند:”  کسی که آنها را تکفیر نکند کافر است و اقامه حجت نمیخواهد چون قران حجت را رسانده و کسی که علم تکفیر این اشخاص را ندارد دچار کفر اعراض و جهل شده و همچنین مکذب قران می باشد. … بیان لجنه دوله هم متوقف در تکفیر مشرکین را مباشر تکفیر کرد ، ازعلما هم دلایل آورد. و بر این باورند که بیانیه ی دوله کلا مخالف کسانی چون «مجاهد دین» می باشد و…”

حالا برادرمان «مجاهد دین» آنها را به مناظره دعوت کرده است تا حقایق برای طرفین روشن شود . من بر این باورم که آنها در این زمینه ی خاص چیزی برای گفتن ندارند؛ چون هر چه بگویند به ضررشان است و بیشتر رسوا می گردند . دلیل این گفته ام این است که هر چه بگویند بر خلاف منهج اهل سنتی است که ادعایش را دارند و بیشتر  منهج غالی گری  آنها را نشان خواهد داد .

 

 

 

5 دیدگاه دربارهٔ «آنچه از گفتمان مجاهد دین با مناصرین خلافت در یافتم (۱)»

 1. السلام علیکم و رحمه الله

  خدمت کاربران سایت اعلام کنم که آقای مجاهد دین نقد و توضیحاتی در مورد این مقاله نوشته اند که به شرح زیر است:
  دوستان اخیرا سایت کتاب و سیف سه تا مقاله منتشر کرده به این شکل که حرف های من در این گروه بر ضد چی چو و اعوانش را جمع کرده و از آن نتیجه گرفته که دوله غلات است!!!!!!!!!
  در حالی که افترای بسیار زشتی به دوله بستند. چون شخصی مثل چی چو را نماینده عقیده دولت اسلامی معرفی کرده! و گفته که چون چی چو عقیده اش چنین است پس در نتیجه عقیده دوله نیز همین است!!!
  به نظرم حماقتی شدید تر و جهلی عمیق تر از این وجود ندارد که نویسنده آن مقاله به زور و بهتان برای بدنام کرده دوله آمده و گفته که چون چی چو چنین است پس دوله غلات است!!!!
  پس خطابم به آن نویسنده این است که تقوای الهی داشته باشید، شماها اگر واقعا طرفدار دوله و مناصر دوله بودید – که از کارهایتان مشخص می شود که نیستید – به جای اینکه چنین مقالاتی در راستای غالی نشان دادن دوله بنویسید، به جایش می آمدید و از دوله طبق آنچه که رسما اعلام کرده است دفاع می کردید و می گفتید حرف غلات ربطی به دوله ندارد.
  این حماقت و حسادت و دشمنی کورکورانه است که دوله را در چنین وضعیتی بخاطر یک سرباز احمق خیره سر، حزو غلات تکفیری حساب کنیم.
  والله حماقت است. مگر این نویسنده مقاله کور هست و ندیده که بیانیه دوله در رد غلات آمد؟ چرا پس از آب گلالود ماهی می گیرید؟؟؟
  والله العظیم که نیتتان شوم است.

  یا الله ما را از غلات تکفیری نجات بده و نیز از دست منافقان دو چهره که هر بار با چهره ای ظاهر می شوند نیز نجات بده
  دولت اسلامی وقتی به طور علنی و رسمی عقیده اش رو بیان کرده، دیگه شماها نخود کدام آشی هستید که عقیده دوله را به حساب یک جندی خیره سر بی هویت و مجهول می گذارید.

  پاسخ
 2. همچنین از جمله خیانت های آشکار آن نویسنده اینه که عمدا حرف های من را تغییر داده و یا مطالبی از آن را حذف کرده.
  برای نمونه من به صراحت به روافض در نقل قولی اشاره کردم، ولی آن شخص آن را حذف کرده و این حتما عمدی بوده.
  اینجا من صراحتا به روافض اشاره کردم که دوله کسی که در تکفیر روافض توقف کنه رو مباشر تکفیر نکرده بلکه گفته أنه لا یکفر

  من تنها چی چو خطابم بوده. ولی نویسنده نوشته جریان تکفیری.
  خلاصه گفتم در جریان باشید که اینها میخواهند دوله را همان غالی تکفیری حساب کنند آن هم به وسیله قیچی کردن سخنان ما و عدم رعایت در نقل قول ها و نیز نتیجه گیری های باطل و اشتباهشون.
  بالله علیکم دوله چه بگوید که بیانیه رسمی هم صادر کرده ولی یک خیره سری مثل چی چو مخالف آن عمل کند یا با جهل مفرطش از آن سوء برداشت کند؟
  چرا اشتباه این شخص را به پای دوله نوشته اید؟ ای نویسنده مقاله؟ جواب بده که چرا چنین کارهایی میکنید.
  بلکه باید به آن نتیجه ای که من رسیده ام می رسیدید اینکه چی چو اشتباه کرده و حرف او ربطی به دوله نداره. همین. نه اینکه حرف او را به پای دوله بنویسید.
  و قبلا نیز سه تا مقاله نشر کرده بودید که در واقع جمع آوری سخنان من در همین گروه بود منتها در ده درصد آخر مقاله، نتیجه گیری اشتباه خودتان را کرده بودید که دوله غلات تکفیری است!!!
  پس از الله بترسید و از عمد چنین کارهای زشتی نکنید.
  عقیده دوله الحمد لله ثم الحمد لله بسیار بسیار واضح است. بیانیه ای که صادر کرد روشن و واضح است.
  پس هر آنچه که مخالف آن باشد باطل است و عقیده دوله نیست.
  هرکسی بگوید چون فلان سربار چنین می کند پس این یعنی همان عقیده دوله است چنین کسی مریض است و باید حتما به دکتر برود.

  پاسخ
 3. اقا چی چو دیگه کیه
  هر وقت شخص مسلمانی دزدی کنه آیا کل اسلام زیر سوال میره طبیعتا نه!
  خوب در مورد دولت اسلامم همینطور

  پاسخ
  • السلام علیکم
   نه با دزدی یک نفر کل نظام و حکومت زیر سوال نمی ره ، به شرطی که این حکومت دزد را مجازات کند نه اینکه اجازه دهد دزد به راحتی در میان مردم بگردد و دزدی کند .
   اگر اینجوری باشد حکومت و دولت هم زیر سوال می رود .

   پاسخ
 4. خوشبختانه دولت اسلامی حوازم اهل غلات وتکفیری سلسلیه وار را مجازات کرده…

  البته اینم بگم خالی از لطف نیست: دولت اسلامی تمامی احکام ئسلامی را بدون ترس اجرا میکند الحمدالله

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید