‌ طارق عبدالحلیم و دیگر مفتی های صحوات شام درکجا ایستاده اند؟

طارق عبدالحلیم و دیگر مفتی های صحوات شام درکجا ایستاده اند؟

به قلم : ابوخالد کردستانی

ائتلافات موقت شیوخ صحوات در دوره هایی خاص بر علیه یکی از گروههای مسلح سوریه یا بر علیه حکومت بشار اسد و سایر طرفهای درگیر در ساحه ی شام بیانگر واقعیت تلخی است که ممکن است برای عده ای از برادران آگاه قابل لمس باشد .

ما در دوره ای ابومحمد مقدسی و ابوبصیر و ابوقتاده و طارق و هانی را دریک جبهه بر علیه نیروهای دوله می بینیم، سپس ابوبصیر و عبدالرزاق مهدی را در برابر ابومحمد مقدسی و هانی و طارق ، و در مرحله ای ابوبصیر را در برابر همه و به همین ترتیب طارق را در برار همه و…

زمانی که واکنشهای متضاد و رنگارنگ این افراد را می بینیم بیشتر آن را شبیه به اعمال متغییر سیاستمداران سکولار شبیه است تا اعمال مسلمانی که از منهجی ثابت پیروی می کند. و این یعنی اینکه این مفتی ها تابع سیاستهای دولتهائی هستند که در آن ساکنند و مطابق میل سیاستمداران سکولار فتواهای خود را تنظیم می کنند و هر روز در حال تغییر و تحول می باشند . در نتیجه می توان دید اینها در همان جایی ایستاده اند که حاکمان سکولار و در نهایت اربابان این حکام چون آمریکا و ناتو از آنها می خواهند و عملا در صف آنها و بر علیه اهل سنت شام و تمام مسلمین جهان ایستاده اند .

در آخرین پیام طارق عبدالحلیم آمده است که ابومحمد مقدسی و اتباع وی چون گروه جولانی را نادان و از فلول فکری حروریه به حساب آورده است که سخنان ترکیه را حجت می دانند که کار آنها تنفیذ بندهای آستانه است. و ادامه می دهد: مثل اینکه این افراد نمی دانند که سیاستمدارها حقیقت را نمی گویند. و در پایان ابومحمد مقدسی و ابوبکر بغدادی را در یک صنف قرار داده و جزو خوارج به حساب اورده است .

حالا ممکن است عده ای تعجب کنند که این شخص در کجا ایستاده است ؟  در واقع امر افرادی همچون طارق درهمه جا ایستاده و در هیچ جا نایستاده اند. اینها تابع سیاستهای اربابان خود هستند، این اربابها هستند که به آنها می گویدند که در کجا قرار بگیرند و خودشان منهج ثابتی ندارند. تا دیروز با مقدسی بودند و… بر علیه دوله، حالا که نوبت مقدسی و اتباعش رسیده بر علیه او شده اند ..

این واقعیت علمای منتسب به اهل سنت است که یا در شبکه های ماهواره ای چون نور و کلمه و وصال و غیره فعالیت دارند و غیر مستقیم در جنگی روانی و نرم در نابودی اهل سنت مشارکت دارند، یا اینکه چون مفتی های صحوات مستقیما در کشتار و ویرانی مناطق اهل سنت مشغول انجام وظیفه هستند . اما واقعیت تلخ این است که هر دو طیف برای یک ارباب خدمت می کنند، حالا یا از کانال ترکیه باشد یا رژیم فاسد آل سعود و اردن و قطر و غیره؛ که در نهایت نوکری و خدمت رسانی آنها به آمریکا و سایر متحدین جهانی اش چون اسرائیل ختم می گردد .

دیدگاهتان را بنویسید