حزب کارگران اوجالان pkk بازوهای آمریکا و اسرائیل در منطقه

حزب کارگران اوجالان pkk  بازوهای آمریکا و اسرائیل در منطقه

گردآوری: سلیم بوکانی
“پاتریک سیل”، روزنامه نگار سرشناس انگلیسی طی گزارشی در پایگاه خبری_تحلیلی “میدل ایست فورم” نوشت: “پ.ک.ک” در سال ۱۹۸۴ با هدف ضربه زدن به دولت ترکیه شکل گرفت. پایگاه این گروه در شمال عراق می باشد و عوامل اطلاعاتی موساد و بازنشستگان ارتش اسراییل این گروه را یاری می رسانند.
“سیل” در ادامه نوشت: اسراییل تاریخچه ای طولانی از مداخله در منطقه را دارد و به هدف تضعیف دولت های ترکیه، عراق و ایران به شورشیان سکولارکرد یاری رسانی می کند و البته با توجه به اختلافاتی که به ویژه با ایران و ترکیه دارد جای تعجبی هم ندارد.

پایگاه خبری آسیا تایمز نیز راجع به گروهک پژاک نوشت: این گروه کار خود را از سال ۲۰۰۴ شروع کرد. منابع اطلاعاتی منطقه ای و فرامنطقه ای نقش آمریکا در حمایت از پژاک را تایید نموده اند. یک مقام نظامی امریکایی که مایل به افشای نامش نبود تایید کرد که کماندو های ویژه آمریکایی موسوم به “SF” در بین این گروه قرار دارند وآن ها را یاری می کنند. این مقام نظامی از عملیات یگان ویژه ای از نیرو های سیا موسوم به “SAD” در کردستان عراق خبر داد. این نیروی ویژه برای اجرای عملیات ویژه در سال ۲۰۰۱ شکل گرفت.
پایگاه خبری “ترکیش فوریم” در گزارشی پرده از ارتباط پنهان موساد با “پ .ک.ک” برداشت.این پایگاه خبری نوشت: كارشناسان حزب كارگر كردستان موسوم به”پ .ک.ک” آموزش های ويژه ای را توسط عوامل موساد ديده اند. بر اساس این گزارش ،در سال ۲۰۰۹ بصير آتالای، وزير كشور تركيه فاش نمود که برخی از عوامل موساد در شمال عراق به نيروهای “پ.ک.ک” آموزش انفجار از راه دور می دهند.

” ترکیش فوریم” در ادامه عنوان می دارد: “پ .ک.ک” علاوه بر اسراییل از آمریکا، اسپانیا، ایتالیا و پرتغال نیز تسلیحات دریافت می دارد و البته اسراییل مسیر ورودی این مهمات می باشد. در بین این مهمات توپخانه های سنگین و دوربرد،مین و نارنجک به چشم می خورند.
در این بین یافته های وزارت اطلاعات ترکیه به نکته جالب توجهی دیگر اشاره دارد و آن وجود ۱۷۰۰۰۰ هزار قبضه سلاح عراقی است که ناتو در جریان اشغال عراق به “پ.ک. ک” واگذار نموده است. این در حالی است که آمريكا پس از انتشار اين خبر تنها به وعده “تحقيق” راجع اين موضوع اكتفا كرد.
در همین زمینه سیمور هرش، روزنامه نگار مشهور آمریکایی در گفتگو با تکویم، دیگر روزنامه ترکیه ای گفت،(رژیم) اسرایيل از طريق كوهستان های “قنديل” سلاح و مهمات را از با بالگرد به “پ. ک.ک” انتقال می دهد و حمايت های زيادی را از این گروه و نیز “پژاک” می نماید.

“هرش” افزود: موساد در اين منطقه فعاليت زيادی دارد که نشان دهنده تلاش های آشكار تل آویو برای ایجاد نا امنی در تركيه است.

این روزنامه نگار آمریکایی و برنده جایزه پولیتزر در ادامه اظهار داشت: موساد کردهای یهودی که پنجاه سال پیش در این منطقه سکنی داشته و سپس منطقه را ترک نموده بودند را بعد از اشغال این کشور توسط آمریکا، مجددا به کردستان باز گردانده است و البته این بار آن ها برای موساد فعالیت می کنند.
به نوشته هفته نامه اردنی “المجد” رژيم اسراییل در تلاش است از طريق “پ.ک.ک” خشونت های داخلی و نا امنی را در تركيه رواج دهد .

پایگاه خبری کردنت از تلاش های گسترده صهیونیست ها برای نفوذ در کردستان عراق خبرداد. بر اساس این گزارش، پایگاه کردنت در این زمینه نوشت: فردی به نام “داود باغستانی” به دستور موساد و سرمایه گذاری اسراییل به انتشار یک “دو هفته نامه” به زبان عربی و انگلیسی به نفع (ژیم) اسراییل پرداخته است.این منبع خبری از حضور فردی به نام “لانا”، از ماموران اطلاعاتی موساد در منطقه کردستان عراق و اربیل خبر داد که مشغول آموزش سکولاریستهای کورد می باشد. مسعود بارزانی نیز حمایت رژیم صهیونیستی از “پ.ک.ک” را تایید نمود.

دیدگاهتان را بنویسید