گروههای تحت پوشش «دار العدل الحوران» و تلاش جهت تحکیم قانون سکولاریستی عربی موحد

گروههای تحت پوشش «دار العدل الحوران» و تلاش جهت تحکیم قانون سکولاریستی عربی موحد

به قلم : عبدالله مهاجر

اخیرا مشاهده نمودیم که گروههائی در بیانیه‌ای که دار العدل الحوران که بهتر است بگوییم دار الظلم الحوران، منتشر کرده است، بیان می‌کنند که دار العدل در الحوران به قانون عربی موحد به عنوان مرجعی عام اعتماد کرده و به آن حکم می‌کنند. سپس در بیانیه‌ای دیگر اعلام می‌دارند که هرگونه اعتراض و مخالفت با دار العدل الحوران یعنی اعلان جنگ با کسانی که به این قانون اعتماد کرده‌اند.

گروه‌های جیش الیرموک، احرار الشام، لواء المهاجرین و الأنصار، جیش الاسلام و الویة الفرقان که زیر این بیانیه را امضا و مهر نموده‌اند، همه‌ی نیروهای انسانی وسربازی خود را تحت تصرف دار العدل قرار داده‌اند.

کتاب القانون العربی الموحد که دار العدل حوران به آن تحکیم می‌کند کتابی مخالف شرع است و شرع اسلام را تغییر و تبدیل و تعطیل نموده و با قوانین سکولاریستی و کفری ترکیب کرده است که جالب است بدانید شخصی همچون  ابو بصیر الطرطوسی که یکی از مفتی های ساکن در دارالکفر انگلیس و مورد بعضی از دشمنان مجاهدین است  نیز در کتاب  دَفتر الثَّورة والثُّوار  جلد دوم درباره کتاب « القانون العربي الموحَّد » بر مخالف بودن این کتاب با شرع شهادت می‌دهد و چنین می‌گوید:

جهات خارجی در ائتلاف سعی در راضی نمودن  سیستم‌های عربی و غیر آنها دارند، با فرض گرداندن کتاب قانون عربی موحد در محاکم شرعی در سوریه و اعتماد نمودن به احکام و مراجع آن و فیصله نمودن مشکلات در بین مردم با این کتاب؛ به اعتبار اینکه این قانون برگرفته از شریعت اسلامی‌است!

و من (ابوبصیر) می‌گویم: بعد از مراجعه‌ای که از کتاب مذکور کردم مشاهده کردم که در بسیاری از مواد و قوانینش مخالف شریعت است و به قوانین ظالمانه متمایل است. و شریعت اسلامی‌‌در یک وادی و این کتاب نیز در وادی دیگر به سر می‌برد. و اگر بعضی مواد و اطلاقات و عبارات آن موافق شریعت است این‌ها بسیار کم بوده که باعث نمی‌شود که این کتاب را اینطور وصف کنیم که موافق شریعت یا برگفته از آن است. برای آوردن دلیل نیز همین کفایت می‌کند که کسانی که این قانون را تنظیم کرده‌اند، آنها وزیران ظالم «العدل» هستند که تابع سیستم عربی‌اند، بطوری که هر وزیری آنچه که در قانون کشورش از قوانین باطل و موافق هوای نفس وجود دارد را آورده است تا در مجموع آنها این قانون وضعی درست شده است… و ما اعتماد کردن به این کتاب «القانون العربی الموحد» به عنوان مرجع برای محاکم شرعی در سوریه را درست نمی‌دانیم…».

کسی نیست از اینها بپرسد : شماها که خواهان تحکیم قانون سکولاریستی هستید چرا بر علیه حکومت سکولاریستی بشار اسد شورش کردید و اینهمه کشتار و ویرانی  به بار آوردید؟  یا از ابوبصیر بپرسد شما که بر علیه قانون عربی موحد سخن می گوئید چرا خودت از سیاستها و ارتش سکولار ترکیه (ناتو) و گروههای مدافع سکولاریسم  در سوریه چون ارتش آزاد  حمایت می کنی؟

آیا به نظر شما این گونه مفتی ها در گفتار خود صادق هستند؟ آیا اهل سنت می تواند به این انسانهای رنگ عوض کن اعتماد داشته باشند؟

1 دیدگاه دربارهٔ «گروههای تحت پوشش «دار العدل الحوران» و تلاش جهت تحکیم قانون سکولاریستی عربی موحد»

  1. این مقاله برگرفته از کتاب «ردود کافی بر محیسنی باغی» نوشته اوربان موحد الکردی و مجاهد دین می باشد.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید