گروه جولانی در سوریه و استفاده ی ابزاری از ملاها و شیوخ وابسته به آن

گروه جولانی در سوریه و استفاده ی ابزاری از ملاها و شیوخ وابسته به آن

به قلم : ابوصلاح الدین الکوردی

همه می دانند که که جولانی استراتژی مشخصی در جنگ و مبارزه ندارد . این شخص از خیانت به امرای خود در دوله و القاعده کار خود را شروع کرده  و به  صورت نوبتی با گروههائی چون حزب کارگران اوجالان pkk ، ارتش آزاد ، جیش الاسلام ، گروه نورالدین زنکی، احرار الشام  و غیره توافقاتی موقتی داشته و سپس با همه ی اینها وارد جنگ شده است .

با درع فرات که خیلی از این متحدین سابق در آن بودند به فتوای مقدسی و ابوقتاده و طارق عبدالحلیم و محیسنی و دیگران وارد جنگ شد ، آنهم به این بهانه که از ارتش سکولار ترکیه حمایت کرده اند؛ اما هم اکنون خودش زره پوشها و چکمه پوشهای ارتش سکولار ترکیه را در دو نوبت به اطراف ادلب  اسکورت می کند.

زمانی که ارتش سکولار ترکیه قصد ورود به خاک سوریه را داشت مفتی گروه  جولانی (علی الدج) از ۹۰۰ نفر بیعت مرگ گرفته بود که اگر ترکیه وارد ادلب شد همگی تا لحظه مرگ با ارتش ترکیه خواهند جنگید ! حتی می گفت؛ ای ارتش ترکیه والله جئناکم بالذبح ! . این بیچار (چون محیسنی و امثالهم)  نمی دانست که  جولانی خائن در پشت پرده توافقاتی با حکومت سکولار ترکیه کرده است و فتواهای او همگی باد هواست.

بعد از گذرِ مسیری حافل از خیانت و انحراف و کجی و دروغ و غدر، گروه جولانی پیش به سوی اموراتی رفت که حتی اعضای جماعتش و بلکه شرعی هایش نیز به انحراف و گمراهی آن پی برده اند! هرکسی که احداث و اخبار این جماعت را پیگیری و متابعت کند می داند که اختلاف و شکاف عمیق و جوهری و ریشه ای در بین کبار و قادات و شرعی های این جماعت پیش آمده است.

البته این شکاف و اختلافات میان گروه جولانی تنها به جولانی و مفتی ختم نمی شود بلکه خطیبهای وابسته به این گروه و شرعی را نیز شامل شده است . تا جاییکه؛ ابوانس مصری یکی از شرعی های جماعت و یکی از خطیب های ادلب می گوید؛وقتی که آنها را (یعنی طرف مقابل خود) مطالبه به لوازم توحید می کنی و یا اصلا آنها را به سوی اصل توحید‼️ دعوت می کنی، تو را متهم می کنند!! ادریسی (یکی دیگر از شرعی های جولانی) هم پیام او را عکس گرفته و در مورد او گفته؛ ابوانس همچون  خوارج است‼

برای جولانی هیئت شرعی و مفتی  و خطیب و ملا و شیخ تنها جهت توجیه سیاستهایش برای مریدانش است. همچون رژیم فاسد آل سعود باید مفتی توجیه گر سیاستهای شاه باشد نه شاه تابع فتواهای مفتی و شریعت. جولانی کاریکاتوری از رژیم فاسد آل سعود است که اهل سنت سوریه را قربانی سیاستهای ماکیاولیستی خود کرده است.

دفاع از جولانی و گروههائی چون گروه جولانی دفاع از خیانت و غدر و جنایت به اسم اهل سنت و ضربه زدن به اهل سنت است .

دیدگاهتان را بنویسید