رد دو شبهه ی سکولاریستها در مورد زلزله ی کرمانشاه

رد دو شبهه ی سکولاریستها در مورد زلزله ی کرمانشاه

به قلم : م.ی

📘واقعا زلزله ی اخیر بسیار ناگوار بود و شوک بزرگی به غرب کشور وارد نمود.

ولی الحمدلله مردم ایران سنگ تمام گذاشتند، واقعا این چند روز با دل و جان بوی ناب انسانیت را در این میهن احساس نموده ام…

سبحان الله، حتی از روستاهای دور افتاده برای مردمِ مصیبت زده وسایل جمع نموده اند، خدایا شکرت که هنوز بنی آدم اعضای یک پیکرند و مردم رنج دیده ی این دیار، شرط انسانیت و برادری را بجای می آورند.

📕اما در این میان انسانهایی که می توان به آنها گفت «سنگدل» هم، کم نبودند…

ناباوران به محض گل آلود شدن آب، شروع می کنند به ماهی گیری، و با سوار شدن بر موج احساسات مردم پاک نهاد و نیکو سرشت ما؛ قصد دارند گوی در میدان برانند و آموزه های الحادی خود را منتشر نمایند.

▪️به عنوان مثال مسجد مشهوری در شهر خانقین عراق فرو ریخته است، یکی از ملحدان عکس آن را در کانالش گذاشته و با تمسخر نوشته بود:

“خدا خانه ی خود را خراب کرد!”

▪️همچنین در این چند روز چندین نفر متنی را برای بنده فرستاده اند، که محتوای آن چنین است:

“کشور کافران زلزله می شود ، به این نتیجه می رسند که باید خانه های ضد زلزله بسازند … کشور مسلمانان زلزله میشود ، به این نتیجه می رسند که خدایی از آسمانها آنها را تنبيه کرده است …!”

📗تا به حال چند بار خواسته ام جواب این اشخاص را در کانال بگذارم، ولی به احترام کشته شدگان و خانواده های داغدار گفتم چند روزی صبر نمایم…

واقعا یک «انسان» یا یک «طرز فکر» چقدر می تواند سطحی و کم ارزش باشد که از احساسات پاک مردم برای رسیدن به نیات نادرست خود سواستفاده می کند!

⬅️⬅️پاسخ به ادعای اول:

خداوند خانه ی خود را خراب کرد!

پاسخ🌻🌻:

از شخص ناباور می پرسیم، در تمام متون اسلام یک دلیل برای ما بیاورید که خداوند فرموده باشد، من در مقابل زلزله از مسجد ها محافظت می کنم!

تعجب می کنم، زمانی که ما چنین ادعایی نداشته ایم، شما طبق چه معیاری این ادعا را مطرح می کنید!

شما باید بدانید مسلمان ها هم مانند همه ی انسانهای دیگر موظف هستند  برای ساختن هر سازه ای نکات «ایمنی» را رعایت کنند. درست است که به مسجد می گویند خانه ی خدا، ولی این یک نماد است، به این معنا که این مکان برای عبادت کردن انسانها ساخته شده است و کسی حق ندارد بر آن ادعای مالکیت داشته باشد و جلوی مردم را بگیرد… و خدا ماده و محدود به مکان نیست که خانه داشته باشد! او بی نیاز است و نیازی به مسجد ندارد و این مکان برای ما انسان هاست و ما موظف هستیم که برای سلامتی خودمان آن را محکم بسازیم.

⬅️⬅️پاسخ به ادعای دوم:

“کشور کافران زلزله می شود ، به این نتیجه می رسند که باید خانه های ضد زلزله بسازند … کشور مسلمانان زلزله میشود ، به این نتیجه می رسند که خدایی از آسمانها آنها را تنبيه کرده است

پاسخ🌻🌻:

همان ادعای تکراری و همیشگی و سخن گفتن به جای ما!

و باز هم تحدی می کنیم شما یک سند از لابلای منابع ما پیدا کنید که گفته باشد، ایمنی را رعایت نکنید! یا گفته باشد بعد از خسارت سراغ ایمنی نروید!

عذاب الهی بودن می تواند فقط یکی از حکمت های حوادث طبیعی باشد…

حکمت های دیگری همچون آزمایش کردن، هشدار به مردم، دفع بلای بزرگتر و حتی انجام پروسه های کاملا عادی طبیعت هم وجود دارد.  در طبیعت این موارد به وفور یافت می شود و این انسانها هستند که باید طبیعت را مهار کنند و با رعایت نکات ایمنی ضررها را به حداقل برسانند.

در مورد عذاب الهی همین را بدانید که خداوند اگر بخواهد مردم را عذاب دهد با کسی تعارف ندارد و از کسی هم کسب اجازه نمی کند، اما زمانی که حکمت اصلی این گونه امور فقط در علم خداوند متعال می باشد ما نمی توانیم هیچ ادعایی داشته باشیم…

ظاهرا ناباوران ادعای عالم الغیب بودن دارند و صراحتا این نتیجه ی دلبخواه خودشان را به عنوان نظر ما ! و حکمت خداوندی معرفی نموده اند!

در پایان لازم است بدانیم، در هر حال ما مسلمانها به تلاش امر شده ایم ( لیس للانسان الا ما سعی *سوره ی  نجم /۳۹ *انسان بهره ای جز حاصل کوشش خویش ندارد.)

 

________

 

م.ی

۲۵ آبان ۱۳۹۶

5 دیدگاه دربارهٔ «رد دو شبهه ی سکولاریستها در مورد زلزله ی کرمانشاه»

 1. با این ادله ما هم میتانیم به نفع خود استدلال کنیم سه سال قبل دولة اسلام به چهل کیلومتری این مناطق اومد تا جلولا نزدیکی قصر شیرین این سکولارا چیکار کردن مثه کوبانی و شنگال قهرمان بازی در آوردن به لطف ارباب های آمریکایی درومد گفت ما جلوی اینارو گرفتیم … هیچ کار الله بی حکمت نیست اگر معتقدند دولة اسلام بلا بود و جهاد نکردند علیه حاکمانشون پس درس بگیرند وبفهمند که اگر جهاد نمیکنند مگر اینکه کشته بشند ممکنه الله بلا برشون نازل کنه ودر خونشون کشته بشند…. اما بافت جمعیتی مناطق جوریه که به اهل سنت هرچند سکولار ضرر کمتری رسیده حداقل از نظر جانی و مسکن مهر ها هم کم کشته ندادن بشناسشون که اینا بدادشون نمیرسن و آخرش یک حکومت اسلامی لازمه

  پاسخ
 2. با سلام
  پیشنهاد می شود از واژه “آتئیست” به جای واژه “سکولار” در متن استفاده کنید.
  ضمن اینکه یک اتفاق ناگوار برای همه ناگوار است. الا برای یک تفکر ایدئولوگ که موضوع امتحان الهی و تقدیر خداوند و آماده شدن برای آزمون بزرگتر و امثالهم برای آن مطرح می شود
  و موضوع مهمتر اینکه نتیجه یک حکومت با زمینه مذهبی یا به بیان بهتر “حکومت الهی” سالهاست قابل مشاهده است. کشوری که علاوه بر فساد اقتصادی، با انواع فساد اجتماعی و فرهنگی درگیر است و نتیجه اعتراض به آن مساوی با اعتراض به خواست خداوند و جانشینان اوست و حکمی جز محاربه برای آنان در بر نخواهد داشت.
  افغانستان، عراق، یمن، عربستان، ایران، آلبانی، چچن، میانمار، تبت، صربستان، لهستان، پاکستان، سوره، لبنان و … همگی نمونه های حکومتی با تفکر مذهبی است. و نتیجه آن کاملا قابل تامل …

  پاسخ
  • السلام علیکم برادر ظهیر
   فرموده اید :
   پیشنهاد می شود از واژه “آتئیست” به جای واژه “سکولار” در متن استفاده کنید.
   .
   باور کن برادر هیچ درسخوانده ی غربی هم چنین کار غیر علمی و بر خلاف واقع را انجام نمی دهد .
   برادر گرامی آتئیست همان دهری های قدیم هستند که امروزه تحت عنوان ماتریالیست و بین مردم به کمونیست هم مشهور شده اند . اینها بخشی و شاخه ای از سکولاریستها هستند . در واقع یکی از مذاهب دین سکولاریسم هستند .

   فرموده اید: افغانستان، عراق، یمن، عربستان، ایران، آلبانی، چچن، میانمار، تبت، صربستان، لهستان، پاکستان، سوره، لبنان و … همگی نمونه های حکومتی با تفکر مذهبی است.”

   من به خودم اجازه نمی دهم که بگویم دروغ می گوئید اما می توانم به شما بگویم که معلومات بسیار ناقصی در مورد سیستم اداری این کشورها دارید .
   همه می دانند که افغانستان، عراق، یمن، عربستان، آلبانی، چچن، میانمار، تبت، صربستان، لهستان، پاکستان، سوره، لبنان همگی بر اساس یکی از شعبه ها و مذاهب دین سکولاریسم اداره می شوند . تعجب می کنم چه جوری تا این اندازه معلومات شما ضعیف است ؟؟!!!!
   .
   .
   تنها کشور مذهبی که ذکر کرده اید ایران است .

   اگر دوست دارید در مورد سکولاریسم و حکومت سکولاریستی صحبت کنید و نقدی بر حکومت اسلامی دارید ما در خدمتیم . فقط علمی و با دلیل و مدرک صحبت فرمائید و سعی کنید از دروغ و سخن ناروا و تهمت زنی و… پرهیز کنید.
   با تشکر و احترام

   پاسخ
 3. حقا که حکومت اسلامی لازم است ان برادر راست فرمودند اما با این جنگ روانی علیه خلافت اسلامی چند مسلمان خانه نشین امکان ایجاد چنین حکومتی را دارند؟

  پاسخ
 4. آقای ظهیر نمونه حکومت اسلامی های اسلامی زیادی هستند که هیچ لادینی نتوانسته مانند آن را تشکیل دهد و نمونه آن خلافت عمرین و یا حکومت عثمانی اولیه.. شما کافیست بیشتر تحقیق کنید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید