متن پیام صوتی ماموستا ابوحمزه المهاجر هورامی : به یاری برادران و خواهران زلزله زده در غرب ایران بشتابید

متن پیام صوتی ماموستا ابوحمزه المهاجر هورامی :  به یاری برادران و خواهران زلزله زده در غرب ایران بشتابید

تایپ و ارائه دهنده: ابوعبدالله جاف جوانرو

بسم الله  و الحمدُلله, و الصلاةُ و السلام على نبينا محمدٍ و على آله و صحبه و من والاه, أما بعد:

برادران و خواهران مسلمانم؛ السلام عليكم و رحمة الله و بركاته

موضوع سخنانم در مورد زلزله ی جنوب هورامان و غرب کرماشان، و نجات جان هزاران مصیبت دیده، و دعوت به تعاون  جهت کاهش ضررها تا حد ممکن به اذن خداوند متعال است.

حجم حادثه زلزله با آنکه در حد مصیبت سایر برادران و خواهرانمان در عراق و سوریه و یمن و میانمار و غیره نیست با این وجود صدها و بلکه هزاران نفر در وضعیت بسیار سختی به سر می برند. لازم بود از همان شروع حادثه اقداماتی بزرگ و جدی و در حد و انداره این مصیبت صورت می گرفت، اما متاسفانه تاکنون تناسبی میان حجم این مصیبت و نحوه ی امدادرسانی در مورد آن وجود نداشته است. همچنین کوتاهی آشکاری از نظر رسانه ای و تبلیغاتی در مورد آن صورت گرفته و این تلاشها در حد و اندازه و بزرگی این حادثه و مصیبت نبوده است، به همین دلیل، مسلمین در همان یکی دو روز اولیه از درک این مصیبت عاجز ماندند. و درک کردن تنها بوسیله دیدن و شنیدن حاصل می گردد پس بر رسانه ها لازم است  تا حجم حقیقی حادثه را نشان دهند.  اما ساکنان ایران این را نیز بدانند  زلزله زده هائی که برادران ما دیده اند اینستاگرام و تلگرام و فیسبوک شما را چک نمی کنند….اینها هم اکنون  به کمک فوری شما نیازمندند …. نه فقط پیام تسلیت شما.
برادران و خواهران مسلمانم، حرمت جان یک مسلمان، چه زن باشد و چه مرد، کوچک باشد یا بزرگ نزد خداوند متعال بسیار عظیم است؛ و این عظمت، توجه به آن را می طلبد.

در این صورت نجات جان و ناموس مسلمین نیازمند وجود دسته ها و گروههائی داوطلب در حد و اندازه حادثه است که توانایی و غیرتِ نسبتِ به خون و ناموس مسلمانان داشته باشند. حديث رسول الله صلى الله عليه و سلم را مشوقی برای خود بدانید که می فرماید: « السَّاعِي عَلَى الأرْمَلَةِ وَالمِسْكِينِ، كَالمُجَاهِدِ فِي سَبِيلِ الله» (متفقٌ عليه). کسی که در جهت کمک به بیوه زنان و محتاجان تلاش می کند همانند مجاهد راه خداست.

 

به و خوشک و برایانه ش که توشی ئه و موصیبه ته بوون ئیژم : خوشک و براینی به ریزم، هیچ چتیک بو ئیمه ناقه ومی و رو نادات ئیلا ئه وه ی که الله گیان بومانی نوسیبیت. که ئه فه رمیت: قُل لَّن يُصِيبَنَا إِلَّا مَا كَتَبَ اللَّهُ لَنَا هُوَ مَوْلَانَا ۚ وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ (توبه/۵۱)

ئه مما له بیرمان نه چیت که چتهاییک وه کو هه و ره تریشقه و بومه له رزه و تفرق و چه ن ده سه یی ناو موسلمانان که موسلمان به ده ستی موسلمان  ئه کوژری و زره ر ئه گاته موسلمان، ئا ئه مانه نعمت نین به لکو غضب و عذابیکن له جنسی گوناحه کان . ته ربیت که ر و هوشیارکه روه ی خه لکن به ر له قیامه ت. الله تعالی می فرماید:  قُلْ هُوَ الْقَادِرُ عَلَىٰ أَن يَبْعَثَ عَلَيْكُمْ عَذَابًا مِّن فَوْقِكُمْ أَوْ مِن تَحْتِ أَرْجُلِكُمْ أَوْ يَلْبِسَكُمْ شِيَعًا وَيُذِيقَ بَعْضَكُم بَأْسَ بَعْضٍ ۗ انظُرْ كَيْفَ نُصَرِّفُ الْآيَاتِ لَعَلَّهُمْ يَفْقَهُونَ (انعام/۶۵)  به م بونه وه زورتر ئا له م مصیبته، زوربه ی پرسه و سه ره خوشی ئیمه بو گوناحه کانمانه  که بونه ته باعیث  ئه م بومه له رزه و تفرق و چه ن ده سه ئییک که موسلمان به موسلمان عذاب ئه بینی و ئه کوژریت.  له خوا داوا کارم که ئه م بومه له رزه و تفرقانه ببنه اسبابیک بو عیبرت وه رگرتن و به خه به ر بونه وه و هه لگرانه وه بو لای په روه ردگار و توبه له گوناحه کان .

هه ر به م بونه وه له بیرمان نه چیت که ئیسه و دوای ئه م روداوه ش ، له کاره کانی خومان ورد ببینه وه ، گوناحه کانمان ته رک که ین، خومان ئیصلاح که ین و وریای کاره کانی خومان بین .الله تعالی می فرماید: الَّذِي خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَيَاةَ لِيَبْلُوَكُمْ أَيُّكُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا (ملك/ ۲) ئیتر با عیبرت بگرین و کاره کانمان باشتر و احسن که ین . تا جاریکی تر کاره کانمان به روکمان پی نگرن .

بو ئیستا که ش که مصیبه ته روی تی کردوون ئه م فرمایشه ی رسول الله صلی الله علیه وسلم ببه ن به ریوه که  ئه فرمیت : مَا مِنْ مُسْلِمٍ تُصِيبُهُ مُصِيبَةٌ فَيَقُولُ مَا أَمَرَهُ اللَّهُ : إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ اللَّهُمَّ أْجُرْنِي فِي مُصِيبَتِي وَأَخْلِفْ لِي خَيْرًا مِنْهَا، إِلَّا أَخْلَفَ اللَّهُ لَهُ خَيْرًا مِنْهَ . بلین الله گیان به بونه ی ئه م  مصیبته وه اجر و پاداشتم بو بنوسه و شتی باشتر له وی له دستم داوه بنه جیگاکه ی . بیگومان بن که الله گیان شتی باشتر له وه ئه نیته جیگای بوتان.

ئه مه شتان له بیر نه چیت که ئه مروکه ش له سه ر قاعیده ی « إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ »  ته نیا براو خوشکه کانتان به ناراحتی ئیوه ناراحه ت بوون و به دلخوشی ئیوه ش دلخوش ئه بن  و ئه گه نه فریاتانه وه، نه کفار و سکولاریسته  مرتده کان  که مصیبتی ئیوه یان کردووه به سوژه ییک بو زور تر دورخستنه وه تان له الله گیان و شه ریعه ته پاکه که ی .  دلنیاش بن به فضلی الله و پاشان برایان و خوشکانی موسلمانتان ئه مه ش تی ئه په ری .
در پایان از خداوند متعال می خواهم که از درد و رنجهایی که مسلمانان زلزله زده به آنها دچار هستند، بکاهد، و بر ضعف پیرمردان و زنان و کودکانشان رحم فرماید و برادرانشان را در کمک به آنها موفق گرداند.

همچنین از خداوند عزوجل می خواهم که بر مردگانشان رحم فرماید و مجروحانشان را شفا بخشد و بی خانه هایشان را سکنی بخشد و به خانواده هایشان صبر عطا کند، و قلبهایشان را آرام کند  که او بر این کارها  قادر و تواناست.

پروردگارا ! در دنيا به ما نيكي رسان و در آخرت نيز به ما نيكي عطاء فرما و ما را از عذاب آتش  نگاهدار.
و آخر دعوانا أن الحمد لله رب العالمين.

 

دیدگاهتان را بنویسید