قتل عام صوفیان اهل سنت مصر ثمره ی سکوت علمای جهادی و پشتوانه ی فکری علمای آل سعود و علمای سوء

قتل عام صوفیان اهل سنت مصر ثمره ی سکوت علمای جهادی و پشتوانه ی فکری علمای آل سعود و علمای سوء  

به قلم: ابوصلاح الدین الکردی

سالها قبل حنفیهای لشکر جنگهوی کشتار شیعیان در پاکستان و افغانستان را شروع کردند . به دنبال آن ابومصعب زرقاوی سلفی مسلک هم با پشتوانه ی کتابهای ابوبصیر (چون الروافض طائفة شرک و ردة) و فتواهای علمای آل سعود کشتار غیر نظامیان شیعه را در مکانهای عبادی آنها ادامه داد . این قتل عام و کشتار آنها علاوه بر آنکه مورد انتقاد علمی قرار نگرفت بلکه با سکوت کسانی چون ابومحمد مقدسی و ابوقتاده فلسطینی ، هانی و طارق و…. مورد تأیید هم واقع شد. در این میان تنها اسامه بن لادن رحمه الله بود که چندین بار از ابومصعب زرقاوی و گروه او در کشتار غیر نظامیان هشدار داد.مرگ اسامه بن لادن رحمه الله این تنها هشدار دهنده را از میان برداشت و جولانگاه برای عملی نمودن فتواهای ابوبصیر و مفتی های آل سعود باز شد .

این گروههای دلیل اصلی کشتار شیعیان را توسل، زیارت قبور اولیاء و بزرگان و مواردی می دانستند که این موارد در اکثریت قاطع اهل سنت، یعنی جمعیت بالای یک میلیارد و پانصد میلیون نفر، نیز وجود داشت. به همین دلیل ترور مشایخ آنها به تدریج شروع شد و به تدریج به منفجر کردن مساجد و مکانهای عبادی آنها در پاکستان و افغانستان و لیبی و صومالی و اخیرا هم مصر کشیده شد.

این غیر از کشتار دهها غیر نظامی نصرانی در مکانهای عبادی آنهاست در حالی که یکی از هدفهای جهاد محافظت از مکانهای عبادی آنها و تمام کسانی است که خدا را عبادت می کنند . و این کاری به انحرافات عقیدتی و کفریات آنها ندارد . خداوند می داند که این کفار در مکانهای عبادی خود دچار انواع کفریات می شوند اما باز یکی از هدفهای جهاد را حفظ این مکانها می داند و می فرماید: أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ عَلَىٰ نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ *  الَّذِينَ أُخْرِجُوا مِن دِيَارِهِم بِغَيْرِ حَقٍّ إِلَّا أَن يَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ ۗ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِيرًا ۗ وَلَيَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن يَنصُرُهُ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ (سوره حجآیه ۳۹-۴۰)

جازه ( دفاع از خود ) به کسانی داده می‌شود که به آنان جنگ ( تحمیل ) می‌گردد ، چرا که بدیشان ستم رفته است ( و آنان مدّتهای طولانی در برابر ظلم ظالمان شکیبائی ورزیده‌اند و خون دل خورده‌اند ) و خداوند توانا است بر این که ایشان را پیروز کند .‏ همان کسانی که به ناحق از خانه و کاشانه خود اخراج شده‌اند ( و از مکّه وادار به هجرت گشته‌اند ) و تنها گناهشان این بوده است که می‌گفته‌اند پروردگار ما خدا است ! اصلاً اگر خداوند بعضی از مردم را به وسیله بعضی دفع نکند ( و با دست مصلحان از مفسدان جلوگیری ننماید ، باطل همه‌جاگیر می‌گردد و صدای حق را در گلو خفه می‌کند ، و آن وقت ) دیرهای ( راهبان و تارکان دنیا ) و کلیساهای ( مسیحیان ) و کنشتهای ( یهودیان ) ، و مسجدهای ( مسلمانان ) که در آنها خدا بسیار یاد می‌شود ، تخریب و ویران می‌گردد .  ( امّا خداوند بندگان مصلح و مراکز پرستش خود را فراموش نمی‌کند ) و به طور مسلم خدا یاری می‌دهد کسانی را که ( با دفاع از آئین و معابد ) او را یاری دهند . خداوند نیرومند و چیره است ( و با قدرت نامحدودی که دارد یاران خود را پیروز می‌گرداند ، و چیزی نمی‌تواند او را درمانده کند و از تحقّق وعده‌هایش جلوگیری نماید ).‏

این اولین آیه ای است که الله متعال دستور قتال و جهاد می دهد و در همین آیات قبل از محافظت از مساجد مسلمین از هدفهای جهاد را محافظت از صوامع و بیع و جلوگیری از تخریب آنها می داند . حالا چه اتفاقی افتاده که یکی از هدفهای جهاد این گروهها تخریب این اماکن شده است؟ همه ی جهان بدانند که الله و رسولش از چنین کارهائی بری و بیزار هستند و مومنین هم باید بیزار باشند .

تخریب مساجد و مکانهای عبادی کار سکولاریستها و طاغوتهاست که ما با چشم خود در عراق و سوریه و افغانستان و یمن و غیره دیده ایم و وظیفه ی مسلمین محافظت از انها و جلوگیری از تخریب آنهاست .

11 دیدگاه دربارهٔ «قتل عام صوفیان اهل سنت مصر ثمره ی سکوت علمای جهادی و پشتوانه ی فکری علمای آل سعود و علمای سوء»

 1. به گزارش خبرگزاری های مصری (۳ آذر) مسجدی در استانِ سینای شمالی مصر مورد حمله ی افراد مسلح ناشناس قرار گرفت که طی آن ۲۳۵ نفر که برای نماز جمعه در این مسجد جمع شده بودند کشته و حدود ۱۳۰ نفر هم زخمی شدند.

  مهاجمان در انتهای نماز بمبی را در این مسجد (واقع در شهرک الروضه) منفجر کرده و در هنگام خروج نمازگزاران آنها را به رگبار بستند که سبب ۳۶۵ کشته و زخمی شد. با توجه به وخامت حالت برخی زخمی ها احتمال افزایش قربانیان بسیار بالاست.

  هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است اما دو گزینه ی زیر برجسته تر به نظر می رسد:

  ۱- با توجه به اینکه جماعت دوله (داعش) در استان سینا فعالیت قابل توجهی دارد امکان انجام این حمله توسط آنها دور از انتظار نیست.

  ۲- احتمال دارد که خود حکومت سیسی دست به این جنایت زده باشد.

  با توجه به اینکه جماعت دوله تاکنون مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته احتمال دوم بسیار قویتر است.

  انتخابات ریاست جمهوری پیشِ روی مصر (سال ۲۰۱۸) که عبدالفتاح سیسی خود را برای برنده شدن در آن حاضر می کند می تواند دلیل این حمله باشد چرا که دولت با دست آویز قرار دادن این نوع حملات و انتساب آن به گروه های مختلف و در نتیجه ایجاد شرایط اضطراری می تواند زمینه ی لازم را برای تشدید فضای امنیتی و نیز سرکوب های خشنِ دولتی مهیا نماید.

  پاسخ
 2. سلام بر مسلمين
  اولا شما طبق كدام مدرک میگید توسل به قبور و بزرگان در اکثریت قاطع اهل سنت وجود داره ؟؟؟ این حرف بزرگ و خطر ناکیه !
  دوما:هم در زمان شیخ بن لادن رحمة الله و هم در زمان بعد از ایشون شیخ ایمن الظواهری حفظه الله هم به ابو مصعب رحمة الله و هم به قادات بعد از ایشون تذکر در مورد عوام شیعه داده بودن برای اطلاع بیشتر به ویدیو موسسه سحاب به اسم (امتمان برای غیر الله رکوع نمیکند ) مراجعه کنید .
  سلام بر مسلمین

  پاسخ
 3. یعنی خدا رو شاهد میگیرم شماها نوکران ایرانید چون منهج تون دفاع از شیعه ست…خدا نابودتون کنه..منتظر باشید ان شالله به زودی ابروتون رو میبریم منتظر باشید

  پاسخ
  • جناب شیخ طریقت اینکه این دوستان گفتن منفجر کردن مراکز صوفیها غیر شرعیه با این سخن منهجشون شده دفاع از شیعه؟
   به نظر من شماها هیچی از شریعت نمی دونین. در هیچ جای شریعت نیومده مرکز عبادی مسیحی ها را با آمدهای داخلش تکه تکه کنی حالا چه رسد به صوفی و غیره .
   از خدا بترسید و کمی علم یاد بگیرید تا خدا به شما رحم کند . شما به بندگانش رحم نمی کنید . مطمئن باشید الله هم به شما رحم نمی کنه .

   پاسخ
 4. جنگ شیعه و سنی بسیار قدمت دارد از زمان پیدایش شیعه شروع شده و لیکن تمامی ندارد ما نمیتوانیم شیخ ابومصعب زرقاوی و یا شیخ ها جهادی سلفی و یا سپاه صحابه حنفی ها یا هرکس دیگری را محکوم کنیم چون گذشته اینچنین بوده و میان این دو دین هیچ صلحی برقرار نیست و انجا که صلح برقرار است هم صلح کاملی نیست بلکه تبعیض است و نفاق.. شما دوست عزیز کاملا مقاله بدون سند و متعصبانه نوشتید و حاکی از آن است که شیعیان را محکوم نمیدانی پس بقول یک بزرگوار: اعتدال میان شرک و توحید نفاق است

  پاسخ
 5. و آقای سنه ای اینجور سخنان سیاست طلبانه نزنید ما مسلمانان باید بیدار باشیم و متحد و دولت اسلامی را تنها نگذاریم او حداقل اعلان خلافت کرده (مجزا از اشتباهاتش) بیاییم با او متحد شویم

  پاسخ
 6. دوله پیش از حمله به مسجد الروضه در سینا هشدار داده بود

  روز جمعه گذشته در جریان حمله ‌به مسجد الروضه در شبه ‌جزیره سینا بیش از ۳۰۰ نفر از طرفداران صوفیه به قتل رسیدند.
  ساکنان الروضه، واقع در شبه جزیره سینا، ظاهرا یک هفته پیش از حمله تروریستی مرگبار به مسجد این شهر از سوی هواداران “دولت اسلامی” مورد تهدید قرار گرفته بودند. دوله به کدخدای الروضه هشدار داده بود که از برگزاری مراسم ویژه صوفیان خودداری کنند و همچنین با نیروی‌های امنیتی مصر همکاری نکنند.

  یکی از ساکنان الروضه نیز به خبرگزاریها گفته که روستاییان یک هفته پیش از حمله روز جمعه سه تن از اعضای احتمالی داعش را به نیروهای امنیتی مصر تحویل داده بودند.
  حمله کننده ها اونیفورم‌های سربازان مصری را بر تن کرده و در جریان حمله روز جمعه بر آن بودند که یکایک کسانی را که به مسجد الروضه رفته‌اند، به قتل رسانند.
  شواهد حاکی از آن است که قصد مهاجمین کشتن بیشترین تعداد ممکن از نمازگزارانی بوده که در مسجد الروضه حضور داشته‌اند.

  مهاجمان که در چند نقطه در اطراف مسجد مواد منفجره کار گذاشته بودند این مواد را هنگام خروج نمازگزاران از مسجد منفجر کردند. و از پنجره‌ها به سوی نمازگزاران شلیک کرده و در بیرون مسجد نیز جمعیت گریزان را به رگبار گلوله بستند.

  پاسخ
 7. گروه انصار بیت‌المقدس ادعا کرده که گروهی از اعضای آن با کار گذاشتن بمب و استفاده از انواع سلاح این عملیات را انجام دادند که بزودی نوار ویدئویی آن منتشر خواهد شد.

  پاسخ
 8. به نظر بنده باید تمرکز جهادی ها روی سکولار ها(نوچگان یهود) باشد بهتر است! و دوله در این زمینه تندروی میکند ولیکن تمرکز خود را اگر روی سکولار و ملحدین pkk بگذارد بهتر است؛ و مناصرین دوله باید اینو از امرای جهادشون بخواهند…مگر این بهتر نیست؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید