خفه شو یانکی کثیف/ عوامل گسترش فساد و قاچاق زنان و دختران در عراق

خفه شو یانکی کثیف/ عوامل گسترش فساد و قاچاق زنان و دختران در عراق

ارائه دهنده :  ع . خسروی هورامی[دانشجوی فیزیک]

فاجعه جنايت و فحشا امريكا تجاوز آمریکا به عراق اگرچه یکی از بزرگترین فجایع قرن جدید را رقم زد اما تجاوزی بزرگتر پس از اشغال این کشور درحال وقوع است…

 

دولت آمریکا و هم پیمانان اروپایی آن در مارس سال ۲۰۰۳ میلادی به بهانه وجود سلاح*های کشتار جمعی در عراق به این کشور لشکرکشی کردند که این حمله گرچه باعث نابودی حکومت صدام، دیکتاتور رژیم سکولاریستی بعث عراق شد اما در عمل، عراق را در مصیبتی بسیار فراتر از دوران حاکمیت صدام فرو برد.

یکی از مصیبت*های غیر قابل تحمل مردم عراق در این نکته بود که نظامیان آمریکایی مستقر در عراق اجازه هر کاری را به خود می دادند و ارزشی برای مردم این کشور قایل نبودند. همین موضوع باعث رقم خوردن جنایات فراوانی علیه شهروندان عراقی شد.

یکی از مصیبت*بارترین و ننگ*آور ترین جنایات آمریکایی*ها در عراق که به یک اپیدمی تبدیل شد، تجاوز آمریکایی*ها به زنان و دختران عراقی و فراتر از آن، تشکیل باندهای سازمان یافته قاچاق آنان و انتقال شان به پایگاه های اشغالگران بود که بارها در این کشور اشغال شده اتفاق افتاد.

بسیاری از زنان و دختران عراقی که در زندانهای آمریکایی*ها مانند زندان ابوغریب محبوس شده بودند، از انواع مختلف تجاوزهای جنسی سخن می*گفتند که علیه آنها روا داشته می*شد؛ این البته علاوه بر موارد متعدد تجاوز به عنف بود که توسط آمریکایی*ها در عراق صورت می*گرفت و هر از چند گاهی اخبار برخی از آنها در رسانه*های مختلف پخش می*شد.

در همین راستا دیده بان حقوق بشر در سال ۲۰۰۵ میلادی گزارشی را منتشر کرد که از تجاوز به زنان و دختران عراقی در زندان*های اشغالگران خبر داد. سازمان عفو بین*المللی نیز به عنوان مثال از تجاوز به دختری ۱۶ ساله در برابر چشمان پدرش خبر داد. این گزارش همچنین از تجاوز نیروهای آمریکایی به تعداد زیادی از دختران یک روستا خبر داد.

این در حالی است که بر اساس آمارهای بین*المللی که شبکه المرأة العربیة آن را در می همان سال منتشر کرده است، بیش از ۵۲ درصد از زنان عراقی در معرض تهدید و خشونت از سوی نظامیان اشغالگر قرار دارند.

فساد در آمریکا

نگاهی به فساد داخلی در آمریکا می*تواند نشانگر عمق جنایتی باشد که نظامیان آمریکا در عراق به راه انداخته*اند؛ آنها که به خوی وحشی گری و درندگی خود در فضای منحط غرب عادت کرده*اند، مردم مسلمان عراق را نیز مانند برخی شهروندان خود تصور می*کنند و این در حالی است که بسیاری از این نظامیان به علت تنفر از عراقی*ها، دور بودن از شرایط کشورشان و فشارهای روانی ناشی از جنگ و ترس و اضطراب مستمر، بسیاری از حالت*های عادی خود را از دست داده و به بیمارانی روانی تبدیل شده*اند.

“دیوید بارتون” نویسنده آمریکایی در زمینه گسترش فساد در آمریکا کتابی را به چاپ رسانده و در آن اعلام کرده که بیش از ۸۰ درصد زنان آمریکایی دست کم یک بار در طول عمر خود مورد تجاوز به عنف واقع شده*اند. از این میان بیش از ۲۰ درصد از آنان نیز به دست پدران خود این حادثه تلخ را تجربه کرده*اند و از سوی دیگر، معدل تجاوز به عنف در آمریکا روزانه هزار و ۹۰۰ مورد است و دست کم ۳۰ درصد از دختران نوجوان آمریکایی نیز بارداری و سقط جنین را تجربه کرده*اند.

این در حالی است که مرکز ملی قربانیان تجاوزهای جنسی آمریکا، تعداد زنانی که مورد تجاوز قرار می*گیرند را ۳/۱ (یک و سه دهم ) نفر در دقیقه می*داند که این رقم در سال بالغ بر ۶۸۳ هزار مورد است. از سوی دیگر بیش از ۶۱ درصد از اولین تجاوزها به دختران آمریکایی در سنین کمتر از ۱۸ سالگی اتفاق می*افتد و ۲۹ درصد از دختران آمریکایی در سن کمتر از ۱۱ سالگی مورد تجاوز قرار می*گیرند.

حضور نظامی آمریکا همه جا منشأ فساد است

عادت کردن نظامیان آمریکایی به شرایط کثیف محل زندگی خود در آمریکا، این تصور را برای آنان به همراه می*آورد که در کشورهای اشغال شده که فاتحانه در آن راه می*روند نیز می توانند مانند کشور خود رفتار کنند و علاوه بر اینکه بسیاری از آنها هویتی برای مردم مناطق اشغال شده قائل نیستند و تصور می*کنند که هر طور که خواستند می*توانند رفتار کنند و کسی نمی*تواند آنها را مؤاخذه نماید. بر اساس قانون شماره ۱۷ که “پل برمر” حاکم نظامی آمریکایی در عراق ایجاد کرد، تمام نظامیان و شهروندان و عناصر وابسته به آمریکا در عراق از مصونیت برخوردارند و دادگاه*های عراق نمی*توانند آنها را به هر علتی محاکمه کنند و این همان قانونی است که در افغانستان، ژاپن و دیگر کشورها نیز اجرا می*شود.

عراق تنها کشوری نیست که قربانی شهوت*رانی نیروهای آمریکایی در زمان اشغال آن شده است؛ تاریخ نشان داده که آمریکا هر گاه به کشوری حمله کرده یا نظامیان خود را در آن مستقر کرده است، انبوهی از این جنایات را علیه شهروندان این کشورها مرتکب شده، به عنوان مثال نیروهای آمریکایی در فیلیپین به بیش از پنج هزار زن تجاوز کردند و هیچ کدام از این جنایات وحشیانه مورد محاکمه و بازخواست قرار نگرفت. تجاوز یک نظامی آمریکایی به دختر نوجوان ۱۴ساله ژاپنی مورد دیگری از این جنایات است که در شهر اوکیانو انجام شد و در سال ۱۹۹۵ میلادی نیز سه نظامی آمریکایی به یک دختر ۱۲ ساله ژاپنی تجاوز کردند.

هیفاء زنگنه، تحلیلگر عراقی در مقاله*ای می*نویسد: تجربه نشان داده که نیروهای آمریکایی و پایگاه*های این کشور در هر کشوری وارد شده، فحشا و فساد و تجارت مواد مخدر در آن کشور افزایش یافته است؛ تاریخ نمونه*های زیادی از این موارد را در کره جنوبی، فیلیپین، ژاپن و تایلند به یاد دارد، “کاترین مون” نویسنده آمریکایی از دانشگاه کلمبیا می*نویسد که آمریکا برای بالا بردن روحیه نظامیان خود که از شدت جنگ*ها خسته و فرسوده شده*اند، اقدام به افزایش و رونق تجارت فحشا در مناطقی می*کنند که خود در آنها مستقر هستند.

عراق نیز به عنوان کشوری که نیروهای اشغالگر حضور طولانی مدت خود را در آن حفظ کرده*اند از این قاعده مستثنی نبود و* بلافاصله بعد از اشغال عراق، بخش حفاظت شده شهر بغداد که سفارت آمریکا نیز در آن قرار دارد، با حضور گسترده مراکز فساد مواجه شد، این مراکز در پوشش قهوه خانه، آسایشگاه*ها و پانسیون های زنانه و رستوران*ها فعالیت می*کردند، اما در نهان به گسترش و رواج فساد و فحشا می*پرداختند.

راهبرد آمریکا در زمینه گسترش فساد در عراق

نکته قابل توجه در اینجاست که آمریکا گسترش فساد در جامعه عراق را به عنوان یکی از استراتژی*های بلند مدت خود در این کشور تعریف کرده است که این راهبرد، از ابعاد مختلف قابل بررسی است. یکی از مهم*ترین دلایل گسترش فحشا در عراق آزادی به مفهوم بی قید و بندی است که مدعیان آزادی برای این کشور آورده*اند، غافل از اینکه در کشوری که هرج و مرج در آن موج می*زند، با اضافه شدن بی*بند و باری معجونی تلخ و مصیبت*بار برای مردم آن ایجاد خواهد کرد که تا سالها خلاصی از آن ممکن نخواهد بود.

مسأله دومی که در گرایش آمریکایی*ها به گسترش فساد در مناطق تحت مأموریت خود مهم است، موضوع ارضای جنسی نظامیان این کشور است که در کشورهای دیگر به عملیات نظامی گمارده شده*اند، این در حالی است که در مدتی حتی تا بیش از ۱۵۰ هزار نظامی آمریکایی دور از خانه و کاشانه و زن و همسر در عراق مشغول خدمت بودند که همین موضوع می*طلبید تا با افزایش قاچاق زنان و دختران جوان برای مقاصد پلید جنسی اندکی روحیه از دست رفته آنها را در عراق تسلی دهند.

نکته مهمی که در این زمینه قابل بررسی است این است که آمریکایی*ها از همان ابتدا سعی کردند تا زیر ساخت*های رشد و توسعه علمی را در این کشور بخشکانند و یکی از مهم*ترین ابزارهای آنان در این زمینه علاوه بر ترور و مهاجرت اجباری دانشمندان و نخبگان این کشور ایجاد فضایی مسموم و آلوده بود که بتواند جوان*ها را در دام خود گرفتار کند و آنها را از پرداختن به مسایل اساسی کشور و سرسپردگی آن به قدرت*های خارجی بازدارد.

به همین منظور نظامیان آمریکایی از همان آغاز ورود به عراق و تسلط بر بغداد راهکارهای مختلف در زمینه گسترش خانه*های فساد، علنی کردن مظاهر بی بند و باری و ایجاد فقر به عنوان یکی از مهم*ترین بسترهای رشد فشاد را در دستور کار خود قرار دادند.

به عنوان مثال “ماندانا هندسی” یک مشاور انگلیسی است که در سال ۲۰۰۳ میلادی به دست این کشور وارد عراق شد، وی در ابتدا خود را فعال در زمینه حقوق بشر زنان عراق معرفی کرد و تلاش زیادی کرد تا زنانی را که به اعتقاد وی تحت خشونت*های خانوادگی و قبیله*ای قرار داشتند، از زیر این استبداد رها کند،* وی با سوء*استفاده از فضای موجود در برخی خانواده*های عراقی نظیر ضرب و شتم زنان به دست مردان، آنها را علیه خانواده*های خود شوراند و در راستای همین اهداف خیرخواهانه! محل اقامتی را برای آنان در نظر گرفت تا در آنجا به راحتی و به دور از فشارهای روانی زندگی کنند، البته مدتی نگذشت که این مکان*ها که در ابتدا آسایشگاه زنان نام داشت، به محلی برای عیش و نوش و شهوترانی*های آمریکایی*ها تبدیل شد و زنانی که برای فرار از گودال زندگی به این آسایشگاه*ها پناه برده بودند، در چاهی فرو افتادند که بیرون آمدن از آن ناممکن می*نمود. آنها با این حیله کثیف به بردگی جنسی کشیده شدند، بطوریکه “پاتریک کوکبرن” تحلیلگر و نویسنده که از محل زندگی آنها دیدن کرده، می*گوید که دیوارهای این محل مملو از شعارهایی بود که این زنان علیه اشغالگران نوشته بودند. به این ترتیب یکی از اولین خانه*های فساد با مدیریت آمریکایی و انگلیسی در منطقه حفاظت شده سبز بغداد تشکیل شد.

“بیگرد قاسم ” یک فعال حقوق زنان در عراق است، وی در گفتگو با خبرگزاری فارس با اشاره به این تجاوزات و جنایات آمریکایی*ها در عراق اظهار داشت: پس از اینکه* ما نسبت به* تجاوز سربازان آمریکایی به زنان در عراق اعتراض کردیم، ژنرال آمریکایی در کمال خونسردی به ما گفت که به* سربازان ما حق بدهید، آنها چندین ماه* است که* از زنان آمریکایی دور هستند و این گونه* رفتار نیز کاملاً طبیعی است و اصلاً اشکالی ندارد.

این فعال حقوق زنان درباره* نقش آمریکا در این موضوع تصریح کرد: آمریکایی*ها خود عامل اصلی تجاوز به* زنان عراقی هستند، آنها زنان جوان را که* از تنگدستی می*نالند، اغفال کرده* و از صحنه*های تجاوز به آنها در سربازخانه*ها فیلم تهیه* می*کنند.

بر اساس گزارشی که* مجله* “تایم ” آمریکایی در آخرین شماره* خود منتشر کرد، بسیاری از دختران عراقی که به* باندهای قاچاق فروخته* می*شوند، باکره* بوده* و سن آنها زیر ۱۶ سال است.

آمار وحشتناک بهره*کشی*های جنسی از زنان عراق

آمارهای منتشر شده در رسانه*های مختلف در زمینه بهره*کشی جنسی نظامیان آمریکا از زنان عراقی به شدت تکان دهنده است، این در حالی است که طبیعتا بخش مهمی از اتفاقاتی که روزانه در عراق روی می*دهد، به دلیل ماهیت این تجاوزات مخفی می*ماند و بسیاری از قربانیان این حوادث، آن را مانند کابوسی در ذهن خود دفن می*کنند.

گزارش*های بین*المللی مرتبط با سازمان ملل حکایت از آن دارد که سالانه بیش از ۴۰۰۰ زن عراقی ربوده می*شوند که به صورت تقریبی در هفته بالغ بر ۵ تا ۱۰ نفر می*شود، بیشتر این افراد نیز در معرض تجاوز به عنف قرار می*گیرند، کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد، نیروهای آمریکایی و انگلیسی را مسئول تجاوز به دهها زن عراقی دانسته و سازمان عربی حقوق بشر این آمار را ۵۷ نفر از میان زنان بالغ و ۲۷ مورد علیه کودکان اعلام کرده است.

این در حالی است که دکتر “شذی جعفر از اعضای موسس هیئت زنان عراقی معتقد است که زنانی که بازداشت می*شوند، یا مورد تجاوز به عنف واقع شده و یا به کشورهای همسایه فروخته می*شوند.

“محمد ادهم” رئیس کمیته اسرا و زندانیان عراق نیز با این موضوع هم عقیده است، وی اعلام کرده که می*تواند اسناد دهها حالت تجاوز به عنف در زندان ابوغریب را ارائه کند.

“ایمان خمیس” مدیر مرکز بین*المللی رصد رفتارهای اشغالگران در عراق نیز با تایید این اظهارات به ذکر یک نمونه وحشتناک از این تجاوزات اشاره کرده و می**گوید که به عنوان نمونه به یک زن عراقی بیش از ۱۷ مرتبه در مقابل چشمان آمریکایی ها تجاوز شده بود.

در عراق بیش از ۳۶ زندان وجود دارد که به اذعان کارشناسان عراقی زندان ابوغریب یکی از بهترین و خوش رفتارترین زندان*ها با زندانیان به شمار می*رود، کمیته بین*المللی مبارزه با انزوا با همکاری دانشگاه بروکسل آمار وحشتناک دیگری را ارئه کرده و اعلام نمود که در عراق بیش از ۱۰ هزار زن در زندان و بازداشت هستند که به ۹۵ درصد آنان تجاوز شده است، بقیه نیز در معرض تهدید به تجاوز قرار گرفته*اند.

علت این موضوع هم این است که با توجه به عقاید اسلامی مردم عراق، نیروهای آمریکایی تجاوز به زنان را یکی از سخت*ترین شکنجه*ها برای گرفتن اعتراف از آن*ها می*دانند.

اینها تنها بخش*هایی از جنایات نظامیان *آمریکایی در عراق است. اتهام یک نظامی به تجاوز به چند دختر نوجوان در عراق، اتهام پنج نظامی به تجاوز به یک زن عراقی از بصره، اقدام چهار نظامی به تجاوز به یک زن شوهر دار در منزلش و تجاوز به ۲۴ زن عراقی از سوی نظامیان آمریکایی تنها بخش*هایی از این جنایات است.

رسانه*های مختلف در حالی تعداد زنان مورد تجاوز قرار گرفته را ده ها هزار نفر اعلام می*کنند که بسیاری از این اقدامات به علل مختلف افشا نمی*شود. ترس از آبرو ریزی، تعصبات قبیله*ای، تهدید از سوی نظامیان آمریکایی بعد از اقدام، خودکشی تعدادی از افراد سوءقصد شده و یا فرار آنها به مکان*های نامعلوم و همچنین کشته شدن قربانیان به دست نظامیان آمریکایی و معدوم کردن اجساد آنها مانع از افشای بسیاری دیگر از این جنایات می*شود و دستیابی به آمار دقیق از این پدیده شوم را غیرممکن می*سازد.

نقش شرکت*های امنیتی آمریکا در تجارت فحشا

“دبرا مک*نات” نویسنده و تحلیلگر مسایل منطقه در مقاله*ای در سایت کانترپانچ به بررسی نقش شرکت*های امنیتی در قاچاق زنان و دختران عراقی برای فعالیت*های جنسی پرداخته است.

نویسنده این مقاله می*نویسد که یکی از تغییرات کلیدی به وجود آمده در نیروهای نظامی آمریکا در سال*های اخیر، به حضور گسترده پیمانکاران بخش خصوصی باز می*گردد. تعداد افراد تحت پوشش این پیمانکاران از تعداد سربازان آمریکایی حاضر در خاک عراق فراتر رفته است. لذا توجه عمومی به نقش این پیمانکاران در مناطق جنگی متحده معطوف گردیده است. اما نکته*ای که در این میان به آن توجهی نشده این حقیقت است که این شرکت*های پیمانکاری، چگونه در زمینه فعالیت*های قاچاق زنان انجام وظیفه می*کنند؟

به عنوان مثال کارکنان شرکت “دین کورپ” به قاچاق زنان در جنگ بوسنی مشهور بودند و گفته می*شود که این شرکت در عراق نیز فعالیت*های مشابهی دارد.

شرکت دین کورپ، یک شرکت امنیتی است که مأموریت اعلام شده آن آموزش پلیس جدید عراق و اداره زندان*ها و ساماندهی به دستگاه قضایی در عراق بوده است و البته تخصص اصلی این شرکت پیش از این در جذب دختران نوجوان بوسنی و هرزه*گوین به فعالیت*های جنسی برای نیروهای ناتو و تجارت مواد مخدر در کلمبیا و شکنجه زندانیان در ابوغریب بوده است.

“کاترین بولکوفاک” افسر بازنشسته پلیس آمریکا یکی از اعضای این شرکت بوده که هنگامی که فعالیت این شرکت در زمینه اداره فاحشه خانه*ها و مراکز قاچاق زنان و دختران را فاش کرد، از کار خود اخراج شد؛ “بن جانسون” کارمند دیگر همین شرکت نیز سرنوشتی مشابه بولکوفاک پیدا کرد و البته به علت بالا نگرفتن موضوع در آستانه پذیرفتن مأموریت*های جدید در عراق قبل از آغاز هیاهو و خارج از دادگاه این سازمان موفق شد تا او را ساکت کند.

در یکی از رسوایی*های این شرکت “باری هالی” یکی از کارمندان آن به کمیسیون سیاسی و دموکراسی کنگره آمریکا شکایت کرده و گفت که یکی از همکاران وی به علت استفاده نکردن از خودروی ضد گلوله در مأموریتی که نیاز به این خودرو داشت، کشته شد، این در حالی است که در آن زمان خودروی ضدگلوله شرکت توسط مدیر این شرکت مأمور انتقال چند فاحشه از کویت به هتل*هایی شده بود که تحت اختیار این شرکت امنیتی در بغداد فعالیت می*کرد.

پایگاه خبری داربابل در مقاله*ای که در سال ۲۰۰۹ میلادی روی خروجی خود منتشر کرده، نقش آمریکا را در تشویق به تجارت زنان و دختران در این ابعاد بررسی می*کند:

– توسعه گروهک*های مختلف متخصص ربودن دختران و کودکان در ازای مبالغ مالی.

– انتشار بیکاری در کشور و عدم وجود فرصت*های شغلی به علت پیامدهای ناشی از اشغال.

– شرکت دادن مسؤولان ارشد احزاب حاکم در تجارت زنان و دختران.

– تشویق به تجارت انسان با تخریب ارزش*های اخلاقی و از هم پاشیدن خانواده و جامعه عراق.

– سرمایه گذاری بر روی دخترهای مهاجر خارجی و به کارگیری آنها برای سازمان*های جاسوسی خود.

– تهیه آلبوم عکس از دختران جوان برای انتخاب آسان تر سوژه هدف

در شهر بغداد و در منطقه*ای که سفارت آمریکا در آن واقع گردیده و به منطقه سبز شهرت یافته است، از همان آغاز اشغال عراق چندین فاحشه خانه افتتاح شد. ارتش ایالت متحده ادعا می*کرد که بصورت رسمی اعلام کرده است که ورود نیروهای این کشور به حوزه فعالیت*های روسپی*گری ممنوع است، البته حوزه اجرای این قانون که در ژانویه سال ۲۰۰۶ میلادی از سوی جرج بوش رئیس*جمهور وقت آمریکا امضا شد، شرکت*های پیمانکار خصوصی را شامل نمی*شد.

به همین علت این شرکت*ها در وب*سایت*های مخصوص فحشا، امکان دسترسی همگان به زنان عراقی و خارجی را در شهر بغداد و یا مناطق پیرامونی پایگاه*های نظامیان آمریکایی فراهم می*نمایند.

یکی از پیمانکاران استخدام نیروی انسانی که در منطقه سبز فعالیت می*کند، در این زمینه می*گوید: ما عوامل میانجی عراقی زیادی داشتیم که دختران زیبای عراقی را برای ما فراهم می*کردند. از سوی دیگر، در نامه الکترونیکی یکی از مدیران شرکت*های پیمانکاری خصوصی اذعان گردیده است که تعدادی از زنان چینی، فیلیپینی و اروپایی شرقی، برای نیروهای آمریکایی و غربی به این کشور آورده شده اند. به گفته خانم “سارا مندلسون”، مقامات نظامی عموما چشمان خود را بر روی سوء استفادهای جنسی نظامیان از زنان می*بندند، چرا که آنان خواهان ارتقای روحیه پرسنل خویش هستند. موثرترین راه جهت مخفی نگاه داشتن این سوء استفاده*ها، نادیده گرفتن آن است، کاری که به خوبی از سوی مقامات نظامی انجام می*گردد.

در اوایل اشغال عراق به دست نیروهای آمریکایی نامه نگاری میان کمیساریای امنیت و تعاون اروپا درآمریکا با وزارت خارجه این کشور انجام شد، در این نامه از اقدامات این وزارت در زمینه جلوگیری از گسترش فحشا در عراق سوال شده بود، چرا که تجربه نشان می*داد که هر جا که نظامیان آمریکایی وارد می*شدند، قاچاق انسان به علت مسایل جنسی و فساد و فحشا افزایش قابل توجهی به خود می*گرفت. این اتفاق نشان می*دهد که توجه به این پدیده در میان مقامات آمریکایی از همان آغاز مطرح بوده است، اما از همان زمان هیچ تلاشی برای عدم گسترش این فعالیت*ها صورت نگرفت و دولت آمریکا در گزارش*های سالیانه خود با توجه به آمارهای فزاینده قاچاق انسان در عراق تنها سعی کرد تا دولت این کشور را در این زمینه متهم کند.

به این ترتیب بود که با تلاش و توطئه*های پشت پرده آمریکا فروش فیلم*ها و تصاویر و مجلات مستهجن به صورت کاملا عادی در کوچه*های بغداد رواج یافت و تجاوز به کودکان که در تمامی ادیان و قوانین کشورهای مختلف ممنوع و محکوم است، با وجود اشغالگری و هرج و مرج درعراق به صورت کاملا عادی رواج پیدا کرد. چرا که در کشور اشغال شده هیچ چیز برای اشغالگران ممنوع نیست.

فقر ناشی از اشغال و گسترش تن**فروشی

همان گونه که دیدید بخشی از عوامل گسترش فساد و قاچاق زنان و دختران در عراق ناشی از خواست و اراده مستقیم آمریکایی*ها بوده است، اما بخشی دیگر از این عوامل به صورت غیرمستقیم به اشغال عراق توسط آمریکا مرتبط می*شود.

حمله نیروهای ائتلاف به سرکردگی آمریکا و انگلیس به عراق به بهانه مبارزه با تروریسم و توسعه دموکراسی در یک کشور تحت حکومت دیکتاتوری که تا دیروز متحد تمام عیار آنان بود، وضع اقتصادی مردم قحطی زده عراق را که تا پیش از آن به لطف سیاست*های جهانی نان شب نیزبرای خوردن نداشتند، بدتر و بغرنج تر کرد. بطوریکه زنان بی*سرپرست عراق را به هشت میلیون افزایش داد.

زنان بی*سرپرست و خانواده*های فقیر در یک کشور جنگ زده تحت اشغال که هیچ امیدی برای زنده بودن تا ساعتی دیگر ندارند، بایستی از چه منبعی کسب درآمد کنند؟ اینچنین بود که توسعه دموکراسی آمریکایی، با گسترش آمار فزاینده روسپی*گری در عراق رابطه تنگاتنگ یافت. بسیاری از زنان و دختران جوان عراق، در این گیرودار به امید زندگی بهتر به خارج از عراق و کشورهای همجوار (سوریه، امارات متحده عربی، اردن و …) رفته و بسیاری از آنان نیز قربانی تجارت مقاطعه کاران و دلالان جـنسـی شده یا در خود عراق به عنوان تأمین کننده جنسـی نیروهای اشغالگر به صنعت فحشا سپرده شدند.

از سوی دیگر با وجود بیش از ۱۵۰ هزار نظامی آمریکایی در عراق درخواست برای به کارگیری این افراد در راستای ارضای این نظامیان نیز افزایش چشم*گیری یافته بود، علاوه بر آن به علت*هایی که در بالا به آن اشاره شد، انحطاط گسترده*ای در زمینه فرهنگ و اخلاق اجتماعی در دوره بعد از اشغال عراق به وجود آمد که خود پشتوانه*ای محکم برای گسترش فحشا و قاچاق زنان و دختران در این کشور می*شد.

کودکان عراق، قربانیان جنایت*های جنسی آمریکایی*ها

تجاوز به کودکان و نوجوانان یکی دیگر از ابعاد جنایات نیروهای آمریکایی در کشور اشغالی عراق است.

زندان و بازداشت کردن نوجوانان و کودکان به بهانه*های واهی و قرار دادن آنها در شرایطی بسیار سخت و همراه با تهدیدات مختلف و تجاوزات جنسی از هدیه*هایی بود که آمریکا و هم پیمانانش که همواره مدعی دموکراسی و آزادی هستد، برای عراقی*ها آوردند.

افزایش میزان این جنایات به حدی بود که حتی محافل آمریکایی نیز دیگر تاب سکوت در برابر آن را نداشته و نظامیان خود را به علت این جنایات مورد بازخواست قرار دادند، در همین راستا نشریه اینترنتی “دیلی*کاس” به نقل از “سیمورهرش” روزنامه*نگار معروف آمریکایی نوشت که زنان عراقی زندانی در ابوغریب برای اقوام خود پیغام فرستاده بودند که «بیایید به خاطر اتفاقی که افتاده، مرا بکشید و راحت کنید» که منظور آنان تجاوز به فرزندانشان بود که هنگام اسارت همراهشان بوده*اند.

برپایه همین گزارش، زندانبانان در مقابل دیدگان این مادران عراقی و دوربین*های خود به بچه*های آنان تجاوز کرده*اند و بدتر از همه در آن فیلم ها که در معرض دید عموم قرار نگرفته، صدای جیغ کودکانی شنیده می*شود که از درد به خود می*پیچند.

“لینزی گراهام” سناتور آمریکایی در جلسه استماع کنگره نسبت به شکنجه و تجاوز به عنف به کودکان عراقی در زندان*های اشغالگران به شدت انتقاد کرد. روزنامه انگلیسی گاردین نیز از افزایش تجارت کودکان در عراق و قاچاق آنها به کشورهای خارجی برای مقاصد پلید جنسی خبر داد.

خبرنگار این روزنامه در این زمینه می*افزاید که سالانه بیش از ۱۵۰ کودک عراقی با قیمت*های متفاوتی بین ۲۸۶ دلار و ۵۷۲۰ دلار در بازارهای سیاه به فروش می*رسند. البته این روزنامه تصریح کرد که دستیابی به آمار واقعی در این زمینه بسیار مشکل است، اما چیزی که می*توان گفت این است که تجارت کودکان از سال ۲۰۰۵ میلادی به میزان بیش از۳۰ درصد افزایش یافته است.

علاوه بر قاچاق به علت مسائل جنسی برخی از کودکان نیز به علت*های دیگری نظیر فروش اعضای بدن به خارج قاچاق می*شوند. سوداگران این بازار هم افرادی هستند که غالبا یا کودکان را از راه خریداری از پدر و مادر و یا ربایش آنها به دست می*آورند و در شبکه*های مخوف قاچاق آنها را به خارج از کشور منتقل می*کنند. در گزارش دیگری که شبکه رسانه*های منطقه*ای از اوضاع کودکان در عراق منتشر کرده، آمده است که این کودکان از سوءاستفاده*های جنسی رنج می*برند.

بر اساس گزارش گاردین زندان* کودکان در عراق گنجایش بیش از ۲۵۰ نفر را ندارد و این در حالی است که در مقطعی زندانیان آن به بیش از ۳۱۵ نفر رسیده و این افراد بصورت فشرده و بدون تهویه زندگی می کنند و حتی اجازه رفتن به حمام را هم ندارند. به همین علت بود که دیده بان حقوق بشر در گزارشی از رفتار اشغالگران در زندان*های کودکان عراقی انتقاد کرده و نوشت که آمریکایی*ها باید با کودکان بازداشت شده بر اساس قوانین مربوط به خود آنها رفتار کنند.

با وجود تمام این تجاوزات باز هم اشغالگران سکولار و سازمان*های بین*المللی سکولاریستی که در زمینه این جنایات علیه بشریت سکوت کرده و دم بر نمی*آورند در کمال بی شرمی، روزی را به عنوان “روز جهانی کودک” نامگذاری کرده و مدعی حمایت از کودکان در تمام دنیا هستند!

 

2 دیدگاه دربارهٔ «خفه شو یانکی کثیف/ عوامل گسترش فساد و قاچاق زنان و دختران در عراق»

  1. یا الله
    بردران و خواهران مسلمان ما را از سجون طواغیت آزاد بفرما .
    و عذابت را از زمین و آسمان بر کفار نازل بفرما .
    آمیین

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید