یاری رسول الله صلی الله علیه وسلم به معنای یاری و نصرت پیروانش است و یاری هرکس که از دین خدا دفاع می­کند

یاری رسول الله صلی الله علیه وسلم به معنای یاری و نصرت پیروانش است و یاری هرکس که از دین خدا دفاع می­کند

مؤلف: شیخ أبو سعد العاملی (حفظه الله)
بسم الله الرحمن الرحيم

الحمد لله رب العالمين، رب الأولين والآخرين، خالق الإنس والجن أجمعين، باعث الرسل والنبيين، وعلى رأسهم سيد المرسلين وخاتم النبيين، ليكون رحمة للعالمين، وعلى آله وصحبه أجمعين ومن اهتدى بهديه إلى يوم الدين، وبعد:

با این نداء نبوی، خود و همه مسلمانی را که به خداوند متعال و روز آخر ایمان دارند آگاه می­سازم. من با این کلماتی که از پیامبر شریفمان صادر شده و خداوند روحش را در بدن پاکش دمیده است، همه پیروانش را ندا می­دهد که اگر زندیقی یا یکی از دشمنان الله با زبانش به پیامبرمان صلی الله علیه وسلم توهین کند یا یکی از سنت­های جاودنه­اش را تحریف کند هیچ تفاوتی ندارد چون پیامبر صلی الله علیه وسلم به این دین مربوط است و او به خاطر اینکه رسول الله و خاتم نبیین است دارای چنین جایگاه والا و مقام بلندمرتبه نزد خداوند متعال است.

و به همین دلیل دفاع از پیامبر صلی الله علیه وسلم همان دفاع از دین خداوند سبحانه و تعالی است، و نام ایشان همواره قرین و همراه با خداوند متعال است. و رسالتی که پیامبر صلی الله علیه وسلم آن را حمل نموده، خدواند متعال مسئولیتش را برعهده گرفته است:

«وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ وَاللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ» مائده ۶۷
«هر آنچه از سوی پروردگارت بر تو نازل شده است (به مردم) برسان (و آنان را بدان دعوت كن)، و اگر چنين نكنی، رسالت خدا را نرسانده‌ای. و خداوند تو را از (خطرات و اذيّت و آزار) مردمان محفوظ می‌دارد.»

پس خداوند، پیامبر صلی الله علیه وسلم را در زندگی­اش محفوظ نگه داشت تا دشمنانش به او دسترسی نداشته باشند و دشمنانش به دست شیرمردان حق به درستی به جزای اعمال­شان می­رسیدند اما او را مورد دشنام، اهانت و استهزاء قرار دادند و حتی باعث آزار جسمی او شدند که باعث مرگش نشد و این حتما بخشی از هزینه ایمان و ثبات در راه است. 

اما در برابر آنچه که امروز به رسولمان صلی الله علیه وسلم از آزار معنوی و دست درازی به شخصیت مبارک و اهل­بیت ایشان می­رسد مسلمانان باید علیه دشمن­های دشمنان الله به پا خیزند و اگر چنین نکنند خداوند متعال قوم دیگری را خواهد آورد که این کار واجب را به بهترین وجه انجام خواهند داد.

براستی تعرضی که به دین حنیف و پیامبر عزیزمان با زبان آن نادان و زندیقان و بوسیله مرتدین داخلی و خارجی صورت می­گیرد به یک سنت جاری و یک روال عادی مبدل شده است که هرگز متوقف نمی­شود. و این در حالی است که اسلام دارای شوکت و سرشتی قوی و شکست ناپذیر می­باشد. پس تو را چه شده است در حالی­که مسلمانان پراکنده و فراری شده­اند بلکه از جانب دشمنان مورد تجاوز قرار گرفته­اند مگر در بعضی مواقع که خداوند متعال خواسته است که شوکت اسلام را در آن حفظ کند و مسلمانان صادق برای بازگرداندن بنای اولیه برای خلافت راشده به پا خواسته­اند.

و این سنتی است که تا آسمان و زمین پابرجاست تغییر نمی­کند و دشمنان از این آزارشان دست نمی­کشند، زیر این جزءی از جنگ کنونی­شان و یکی از ابزارهایشان علیه اهل حق است. تا زمانی که شرایط اینگونه است بر اصحاب حق لازم است که قدرت لازم را برای جلوگیری از این ابزار شیطانی را بدست آورند تا تأثیر آن محدود شود و ما را از جنگ جهانی با دشمنان­مان باز ندارد یا به خاطر اینکه به هدفمان نرسیم، ذهن­مان را منحرف کنند.

رسول الله صلی الله علیه وسلم رمز و نماد این نبرد است .. ایشان رأس و فرمانده آن است و ما را فرا می­خواند: ـ همانطور که دیروز در مکه و اطرافش ندا می­داد ـ

«من يؤوينی؟ من ينصرنی؟ حتى أبلغ رسالة ربی»
«چه کسی از من حمایت می­کند؟ چه کسی مرا یاری می­دهد؟ تا رسالت پروردگارم را برسانم.»

و این ندایی است که باز هم تکرار می­شود و رسول الله صلی الله علیه وسلم نیاز به حمایت و یاری دارد، نه برای خودش بلکه از برای حمایت از سنت و منهاجی که با آن آمده است.

ما امروز به شدت نیازمند این سنت و منهاج هستیم تا خود را از هرآنچه که در آن عبودیت و تاریکی و ظلم است، رها سازیم و هر کس که در اطراف­مان است را آزاد کنیم و آن­ها را از نجاست بت­ها و تاریکی جاهلیت پاک سازیم وآن­ها را از تاریکی جاهلیت خاج و به نور اسلام وارد کنیم.
و از راه­های نصرت و یاری پیامبر صلی الله علیه وسلم دفاع از ناموس و آبروی ایشان و قطع زبان­ و گردن­ متجاوزان است. همانطور که سلف صالح­مان انجام داده­اند .. و این سنتی است که در حال از بین رفتن و محو شدن از قاموس مسلمین است و لازم است دوباره زنده کنیم.

اما فریاد زدن و شعار دادن و محکوم کردن بدون عمل، هیچ نصرتی در آن نمی­بینم بلکه فقط هدر دادن وقت و انرژی است و شاید باعث از بین رفتن جرأتی است که در زمان نصر حقیقی به آن نیازمندیم:

«حَتَّى إِذَا أَثْخَنْتُمُوهُمْ فَشُدُّوا الْوَثَاقَ فَإِمَّا مَنًّا بَعْدُ وَإِمَّا فِدَاءً حَتَّى تَضَعَ الْحَرْبُ أَوْزَارَهَا» محمد ۴
«همچنان ادامه دهيد تا به اندازه‌ی كافی دشمن را (با كشتن و زخمي‌كردن) ضعيف و درهم مي‌كوبيد. در اين هنگام (اسيران را) محكم ببنديد، بعدها يا بر آنان منّت مي‌گذاريد (و بدون عوض آزادشان مي‌كنيد) و يا (در برابر آزادی از آنان) فديه مي‌گيريد (خواه با معاوضه‌ی اسراء و خواه با دريافت اموال. اين وضع همچنان ادامه خواهد داشت) تا جنگ بارهای سنگين خود را بر زمين مي‌نهد و نبرد پايان مي‌گيرد.»

• چه کسی مرا یاری می­دهد؟ چه کسی از من حمایت می­کند؟
براستی اسلام نیازمند نصرتی واقعی است که دربرگیرنده کارهای عملی مختلفی است و صرفاً حرف زدن نیست حتی اگر سخنی صادق و گرم و حتی سوزناک باشد.

نصرت و یاری پیامبر صلی الله علیه وسلم لازم است بار دیگر جامه عمل به خود بپوشد ـ همانند گذشته ـ در بیعت بر مرگ و مفاد شناخته شده و معلوم آن، از جمله: همانطور که از خود و فرزندان­تان دفاع می­کنید از من نیز دفاع کنید، و برای هرکس از شما که بیعت داد و یاری رساند، بهشت جای اوست. [سخن پیامبر به أنصار]

یاری پیامبر صلی الله علیه وسلم امروز در یاری سنت و زنده کردن سیرت و همچنین دفاع از آبرو و ناموس ایشان است و اگر این کار را نکنیم ایشان را یاری نداده­ایم.

و آیا راضی می­شویم که ببینیم و بشنویم کسی به رسول الله صلی الله علیه وسلم و امهات المومنین ، توهین کنند و در روز روشن جرأت آتش زدن قرآن را داشته باشند و یا در برابر چشمانمان مساجد را تخریب ویا آتش بزنند ویا بی­حرمت کنند سپس شادمان و خوشحال به زندگی ادامه می­دهیم، انگار که اینها اصلاً به ما مربوط نیست.

یاری رسول الله صلی الله علیه وسلم به معنای یاری و نصرت پیروانش است و یاری هرکس که از دین خدا و سنتش دفاع می­کند. علی الخصوص مجاهدین، بهترین کسانی که امت را را سربلند کرده­اند و بینی دشمنان را به خاک مالیده­اند.

یاریشان می­دهیم و حمایتشان می­کنیم و هرچیز با ارزش و کم بهایی را تقدیم­شان خواهیم کرد، همانطور که صحابه ش، جان و مالشان را برای رسول الله صلی الله علیه وسلم اهدا کردند و رستگار شدند با رضای خداوند متعال و خداوند سبحانه و تعالی افتخار نصرت دینش و اعلاء کلمه­اش به آنان بخشید.

همانطور که أنصار، مهاجرین را هنگامی که از مکه که با دین­شان فرار کرده­ بودند و به سمت رب العالمین شتافتند، یاری دادند و اموال و خانه­ها و همه املاکشان را با مهاجرین تقسیم کردند. پس آیا به حدی از ایثار و جان فدایی که آن­ها رسیدند، رسیده­ایم و آماده­ی تکرار این صفحات نورانی از تاریخ سرافرازمان هستیم.

براستی که قدرتمان در پایبندی به اسلام و خود را ملبس کردن با قول و عمل به سنت پیامبرش ، نهفته است و این زندگی حقیقی است.

«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ» انفال ۲۴
‏«ای مؤمنان ! فرمان خدا را بپذيريد، و دستور پيغمبر او را قبول كنيد هنگامی كه شما را به چيزی دعوت كند كه به شما زندگی (مادی و معنوی و دنيوی و اخروي) بخشد»

برای ما در قصاص، حیات و زندگی است .. زندگی حقیقی و استوار بر مبنای حق و برئ از هر باطلی .. زنده کردن وجود، اراده و کرامت­مان .. زیرا در برابر تاثیر زبان جاهلان و منافقین یا دست کفار و مشرکین به دینمان قدرت و شوکت می­بخشد.

پس دشنام به دین خدا و رسولش ، کاری است که باعث خارج شدن از دین می­شود و جزای آن قتل بدون درخواست توبه است و برای همه مسلمین اقامه این حد بدون رجوع به ولی امر مسلمین جایز است ـ حتی اگر وجود داشته باشد و شرع خداوند متعال را در زمین اجرا کند ـ پس چگونه است، هنگامی که اصلا ولی شرعی پیدا نشود، پس این یکی از واجب­ترین واجبات و برترین اولیت­هاست.

همانطور که یاری پیامبر صلی الله علیه وسلم و دین حنیف­مان، شامل دفاع از مردان و زنان مؤمن نیز هست. بخصوص زنانی که در حق غفلت شده است برای آنان یاوری پیدا نمی­شود. مخصوصا از خواهران مسلمان­مان در مصر که بر دین نصرانیت بودند و به اسلام گرویدند، یادی می­کنم و بویژه خواهرانمان وفاء کنستانتین و کامیلیا شحاذه که از جهنم کلیسا فرار کردند و از مسلمانان خواستند آن­ها را از ظلم کلیسا در مصر حفظ کنند. و با حبس آنان در سرداب­های کلیسا، جایی که  انواع شکنجه­ها جسمی و روحی را به آن­ دو چشاندن و طولی نکشید تا از دینمان بازگردند و دوباره به دین مسیحیت برگردند.

اسارت خواهرانمان به دست طواغیت کلیسا در مصر ابعاد بسیار خطرناکی دارد و دارای پیامی قوی در مقابل مسلمانان است، بعضی از آن­ها را در زیر توضیح خواهم داد:

اول: نصاری مصر خود را فراتر از شرع و قانون می­دانند و به آن­ اصلاً باور ندارند و اصلاً اصطلاح اهل ذمه در قاموس آن­ها وجود ندارد. حتی گمان آن می­رود که بگویند مسلمانان در سرزمینشان، که از جانب نصاری و حاکمان حامی­شان اشغال شده است، اهل ذمه هستند.

دوم: مانند این است که مسیحیان مصر به مفاد صلح حدیبه عمل کنند به طوری که از نصاری کسانی که مسلمان می­شوند، باید به آن­ها برگردانده شوند، در حالی که مسیحی شدن مسلمانان به طور علنی هیچ مشکلی ندارد و مطابق قانون رایج مصر است، پس این چه اهانت و ذلتی است؟

سوم: در واقع مسلمانان در مصر اهل ذمه شده­اند، به طوری که مسیحیان قدرت نمایی می­کنند و پرسه می­زنند و از شریعت و حتی از قوانین وضعی و قانون اساسی سرپیچی می­کنند و در همه جوانب آن را به طور علنی آشکار می­کنند و این کار از جانب نظام مصری مقبول است. من در اینجا برای احترام گذاشتن به قانون اساسی دعوت نمی­­کنم، بلکه فقط کفر و سرکشی مسیحیان و استهزاءشان به قوانین طاغوت را آشکار می­کنم، علی رغم اینکه خود آن­ها اقرار می­کنند که اکثریت شهروندان مصر، مسلمین هستند.

چهارم: اسیر کردن زنان تازه مسلمان شده، پیام تهدیدی از جانب کلسیا برای همه مسیحیان است که از فکر گرویدن به اسلام دوری کنند و به زندان بزرگ دین تحریف شده­ی نصرانی راضی باشند و در غیر این صورت به زندان­های کوچک تاریک داخل کلیساها منتقل می­شوند.
این نکته در نوع خودش خلاف قوانین وضعی و قانون اساسی است که بیانگر نیاز به آزادی دین است.

• غرب سکولار ، خانه خود را با زبان حماقت نابود می­کند.
دین خداوند پیروز است و حتی اگر در مقاطعی مختلف زمانی به علت غفلت و ضعف دینداران، برای مردم عکس این مطلب آشکار شده باشد. به خاطر اینکه دین­مان همیشه از پروردگار جهانیان، جبار زمین و آسمان قدرتش را می­گیرد که همه امور بدست اوست و همه امور به او باز می­گردد.

در درگیری شدیدی که امت مسلمان در آن با دیگر امت­ها کافر ظالم به سر می­برد یا به اصطلاح جنگ تمدن­ها، هرز چند گاهی فریادهای ناامید کننده­ای از جانب دشمنان آشکار می­شود. این بیانگر ناتوانیشان برای متوقف کردن گسترش روند اسلامی مبارک است، و این گسترش فقط مختص به سرزمین­مان نیست بلکه در قلب سرزمین­هایشان این روند رو به گسترش می­باشد زیرا اسلام با کمترین هزینه مادی و بدون کمترین تحریک ویا ترساندنی، برای بدست آوردن یـاران و پیروانی جدید به آن سرزمین­ها رسیده است.

پس دشمنان­مان آرزو می­کنند که از دین­مان دست برداریم و سرگردان بمانیم حتی اگر بدین آن­ها وارد نشویم:

«وَلَا يَزَالُونَ يُقَاتِلُونَكُمْ حَتَّى يَرُدُّوكُمْ عَنْ دِينِكُمْ إِنِ اسْتَطَاعُوا» بقره ۲۱۷
(مشركان) پيوسته با شما خواهند جنگيد تا اگر بتوانند شما را از آئينتان برگردانند.»

و این یک حقیقت قرآنی، تاریخی و واقعی است که جای هیچ بحث و جدلی در آن نیست. به همین خاطر از مدتها قبل سرزمینهایمان را اشغال کردند و آن­ را به دولتهای کوچک تقسیم کرده­اند تا به راحتی بر منابع­مان تسلط داشته باشند و همیشه ما تحت سیطره سیاسی آن­ها بمانیم. اما هنگامی که دیدند که پروژه­ی آنها و نقشه­هایشان در حال شکست است و به نتیجه دلخواهشان نرسیده­اند، و بلکه خطرناکتر از این، دیدند که به اسلام ضرری نرسیده و از دایره­ی مورد نظر آنها که در واقع مرزهایی تنگی بود که برای آن ایجاد کردند پا را فراتر نهاده و در حال عبور از دریاها و اقیانوس­هاست و از تمام موانع و مرزها گذشته و به قلب سرزمین آن­ها رسیده و ارزش­ها و دین تحریف شده آن­ها را تهدید می­کند و سحرهای آنها را از بین می­برد.

هنگامی که همه این­ها را دیدند و احساس خطر و انقلاب کردند، از هیچ چیزی کوتاهی نمی­کنند .. بی­هدف و کورکورانه هرکاری می­کنند. تفکر و استدلال می­کنند و سپس می­نگرند و اخم می­کنند و پشت می­کنند و تکبر می­ورزند و می­گویند این تروریسم است و اینان تروریستند. آنها را به زندگی امینت و آسایش دعوت نمی­کنند، بلکه آن­ها را محاصره، زندانی و به قتل می­رسانند.

آن­ها را از دیارتان بیرون کنید .. آنان کسانی هستند که خود را از آنچه شما بر آن هستید، پاک می­کنند و از آنچه که شما برآن هستید، دوری جویند. آنان به پروردگارتان کافر شده­اند و آرزوها، سنت­ها و برنامه زندگیتان را به باد سخره می­گیرند، جای برای آن­ها در بین شما نیست.
پس جنگ دشنام، توهین و استهزاء کردن به ارزش­های اسلام و اصولش شروع شده است. مخصوصا در مورد پیامبر گرامی­مان، از آن جهت که دشمنان معتقدند که از این طریق از ارزش دین­مان کم می­کنند و از کسانی که طرفدار نوگرایی هستند دفاع می­کنند تا از دین­شان برگردند یا مانع از اسلام آوردن­شان می­شوند.

براستی که خداوند متعال مکرشان را به خودشان باز می­گرداند و مکر و حیله­شان را بر علیه خودشان کرده است. پس مؤمنین ایمانشان به حق قویتر گشته و مردم و همکیشانشان فوج فوج به دین اسلام گرایش پیدا می­کنند و این هنگامی است که و سیرت پیامبر صلی الله علیه وسلم را مطالعه می­کنند و آنچه را که راهبان­شان از حسادت از آن­ها مخفی کرده بودند را متوجه می­شوند.

مسلمانان نیز با آنچه که از امکانات و قدرت در اختیار دارند، از ناموس و مقام پیامبرشان صلی الله علیه وسلم دفاع می­کنند، پس نتیجه آن مانند فتنه­هایی که در کشور صلیبی پست دانمارک اتفاق افتاد، به عنوان نشانه­ای از آنچه که اتفاق خواهد افتاد.

پس ای بندگان سکولاریسم، جنگ هنوز شروع نشده است .. ای دشمنان الله به زودی نتیجه زبان­ احمق­ها و بزرگانتان را خواهید دید، منتظر فتنه­ای باشید که فقط شامل کسانی از شما که ظلم کرده است نمی­شود بلکه هرکس که خوشحال، موافق و یا راضی به این جنگ صلیبی کینه توزانه بر علیه دین­ و پیامبرمان صلی الله علیه وسلم هستند، می­شود.

به زودی ­می­دانید سرانجام کارها دست کیست و پیروزی برای چه کسی است حتی در قلب سرزمینتان .. به زودی مسلمانان با چنان وحشتی با شما می­جنگند که از آن­ها امان بخواهید و هیچ امنیتی نخواهید داشت، حتی اگر در مستحکم­ترین قلعه­ها باشید.
نگاه کنید به آن مرد فرومایه­ی سازنده فیلم توهین­آمیز که در آن به مقام و ناموس پیامبر گرامیمان و اهل بیتش ایشان در ملأ عام توهین کرده­ است. حالا او کجاست؟ جایی برای در امان ماندن از غضب مسلمانان، پیدا نمی­کند، حتی بین خانواده و بردارانش و حتی آمریکای صلیبی قادر نیست از او در مقابل غضب پروردگار و خشم فرزندان این امت از او حمایت کند، کسانی که به خونش تشنه هستند و خون او برایشان کافی نیست.

حتی هنگامی کـه مقامات آمریکایی خطـر و ابعاد این عمـل شینع را ببینند و نتیجه آن اعمـال تلافی جویانه کـه روی می­دهد و در داخل ویا خـارج از مرزهایشان روی خواهد داد و عواقب بـدی خواهد داشت را محاسبه کنند، وی را ترک خواهند کرد.

سپس دست به برخی اقدامات احتیاطی برای راضی کردن مسلمانان خواهند زد و تلاش خواهند کرد این خشم و انزجار گسترده و پیامدهای ناشی از آن در دراز مدت ساکت کنند. اما این اقدامات کافی نیست و قادر به خاموش کردن شعله انتقام و کینه در دل مسلمانان نخواهد بود و این آتش شعله­ور خواهد ماند تا آنچه را کـه می­خواهد محقق کند و حکم خداوند متعال را در مورد این آدم کودن و هرکس که قبل از او به پیامبرمان صلی الله علیه وسلم یا کتاب پروردگارمان توهین کرد­­ه است، عملی کند.

این جنایاتی است که با گذشت زمان و به اذن خداوند متعال فراموش نمی­شود بلکه در قلب و ذهنمان نفوذ کرده است و دستان حق در هر زمان و مکانی آماده هستند .. منتظر فرصتی مناسب برای مجازاتی عادلانه هستند. اغلب آنچه که بر سر این مجرمین می­آید، به طور آنی و در حالی است که از آن غافل هستند. مانند عذاب خداوند متعال که به صورت آنی بر سر کفار می­آید. پس خداوند مقتدر آن­ها را در وقتی که به قدرت و امکانات و تجهیزات خود مغرور هستند مورد عذاب قرار می­دهد.

هزاران و شاید میلیون­ها دلار هزینه­ای است که برای حمایت از این آدم کودن و احمق و هرکس دنباله­رو اوست صرف می­شود و به همین اندازه آمریکا برای سفارت­خانه­ها و کنسولگرهایش در نقاط مختلف جهان، که گمان می­کند حملات جدیدی علیه کارمندان و جاسوسانش صورت می­گیرد، هزینه کرده است.

اما صرف میلیونها و میلیاردها دلار مال، بی­فایده است و این موج جهادی مبارک که دوباره در قلب فرزندان این امت نفوذ کرده است را متوقف نخواهد کرد. شاید ضرری نافع باشد و شاید از چیزی بدتان بیاید و خداوند متعال در آن نفع بسیاری قرار داده باشد.

پس آنها خانه­هایشان را به دست خود خراب می­کنند و اموال­شان را برای مقابل با راه خداوند خرج می­کنند، سپس جز حسرت و پشیمانی برای آن­ها نمی­ماند، همانطور که پروردگار صاحب  عزت و جبروت وصف کرده است:

«‏إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا يُنْفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ لِيَصُدُّوا عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ فَسَيُنْفِقُونَهَا ثُمَّ تَكُونُ عَلَيْهِمْ حَسْرَةً ثُمَّ يُغْلَبُونَ وَالَّذِينَ كَفَرُوا إِلَى جَهَنَّمَ يُحْشَرُونَ‏» انفال ۳۶
«كافران اموال خود را خرج مي‌كنند تا (مردمان را) از راه خدا (و ايمان به الله) بازدارند. آنان اموالشان را خرج خواهند كرد، امّا بعداً مايه‌ی حسرت و ندامت ايشان خواهد گشت و شكست هم خواهند خورد. بيگمان كافران همگی به سوی دوزخ رانده مي‌گردند و در آن گرد آورده مي‌شوند.»

اگر عذاب خداوند متعال سراغ­تان بیاید، چه کسی از شما حمایت می­کند؟ پس ای بندگان صلیب هرگز گروهی را غیر از خدا پیدا نخواهید کرد که شما را یاری بدهد. این قدرت، عظمت و راز این دین است که هرگز درک نخواهید کرد و رفاه و آسایشتان را از بین خواهد برد و وجودتان را تهدید می­کند تا اینکه با حقارت با دست خود جزیه بدهید یا اینکه دسته دسته وارد دین اسلام بشوید، غیر از این دو مورد چیز دیگری رخ نمی­دهد: جنگ آشکار یا صلح شرم آور ..

«وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ» حج ۴۰
«و به طور مسلّم خدا ياری مي‌دهد كسانی را كه او را ياری دهند. خداوند نيرومند و چيره است.»

و این فقط آغاز است و آینده سخت­تر و تلخ­تر است، پس منتظر باشید، من هم با شما منتظر می­مانم.

«وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ» شعراء ۲۲۷
«و كسانی كه ستم مي‌كنند خواهند دانست كه بازگشت­شان به كجا و سرنوشت­شان چگونه است.»

 

 

دیدگاهتان را بنویسید