رهنمودهای منهجی اسامه بن لادن رحمه الله در جهاد با آمریکا و رژیم صهیونیستی  دشمنان شماره یک مسلمین (قسمت پایانی .۸ )

رهنمودهای منهجی اسامه بن لادن رحمه الله در جهاد با آمریکا و رژیم صهیونیستی  دشمنان شماره یک مسلمین (قسمت پایانی .۸ )

نویسنده : امام شهید ـ بأذن الله ـ اسامه بن لادن

و یکی دیگر از نکات مهم در این مسئله این است که جوانان باید از این افرادی که امانت را ضایع کرده و به امت در آنچه مورد اعتماد قرار گرفته اندخیانت نموده اند، دوری کنند.در حدیثی که حذیفه رضی الله هنه روایت می کند آمده که : {رسول الله صلی الله علیه وسلم از دو چیز برایمان سخن گفت، من یکی را دیده ام و منتظر دیگری هستم، برایمان فرمود: “که امانت[ایمان و عهد الهی بر طاعت]در عمق قلوب مردان نازل شد وسپس قرآن را آموختند وسپس سنت را آموختند”،  ودرباره رفع و از بین رفتن آن برایمان سخن گفت، فرمود: “مرد می خوابد و امانت از قلبش گرفته می شود و اثر بی نور ضعیفی از آن می ماند، سپس می خوابد و امانت برگرفته می شود و اثر آن مانند لکه سیاهی چون تاول می ماند، شبیه اثر ریگی که بر پایت تاول ایجاد کرده و باد کرده و آن را بزرگ می بینی اما داخلش چیزی نیست”.{متفق علیه}.

و این وضعیت بسیاری از مردم است، گمان می کنی که امانت دار و با ایمان است و طبق رضایت الله به تو فتوا خواهد داد اما چیزی داخلش نیست مانند تاول باد کرده ای روی پایت که چیز بزرگی به نظر می آید اما داخلش چیزی نیست. و در ادامه حدیث حذیفه رضی الله عنه به نقل از پیامبر صلی الله علیه وسلم می گوید: « و کار به جایی می رسد که مردم با هم معامله می کنند و تقریباً هیچ کس ادای امانت نمی کند به طوری که گفته می شود در فلان قبیله مردی امینی وجود دارد!. و درباره برخی انسانها گفته میشود که: چقدر عاقل است! و چقدر ادیب و خوش سخن است!چقدر نیرومند و زیرک است! در حالی که در قلبش به اندازه دانه خردلی ایمان وجود ندارد».

بنابراین باید میان امانت دارانی که امانتی را که از میراث نبوت به دوش گرفته اند ادا می کننند، و کسانی که مدارک علمی گرفته و دین را دکان کرده و با فروش دین دنیا می خرند- ولا حول و لا قوة الا بالله- فرق گذاشته شود.

خلاصه مسئله در این باب این است که ثوابت عظیمی در اصل ولاء و براء وجود دارد و  باید توجه نمود که رژیمهای طاغوتی تلاش می کنند که عقیده  ولاء و براء را کمرنگ کرده و مردم را در این مورد دچار مغالطه کنند.

و یکی دیگر از ثوابت این است که یهود و نصاری هرگز از ما راضی نخواهند شد همانطور که الله تعالی در قرآن می فرماید: { وَلَن تَرْضَى عَنكَ الْيَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ:  يهوديان و مسيحيان هرگز از تو خوشنود نخواهند شد ،  مگر اين كه از آئين ( تحريف شده و خواستهاي نادرست ) ايشان پيروي كني .}{بقره: ۱۲۰}.

و یکی دیگر از ثوابت این است که کشور[بلاد حرمین]اشغال شده است و وقتی سرزمین مسلمین اشغال می شود واجبترین واجبات -بعد از ایمان-بیرون کردن دشمن متجاوز است.و این مسئله از سخنان و تصریحات مسئولین حکومتی نیز واضح است و واقعیت موجود گواه است.به عنوان مثال امیر طلال بن عبدالعزیز در دیداری که با برخی هیئتهای جهانی داشت گفته بود: «اگر ما به نیروهای آمریکایی بگوییم که از کشور ما خارج شوید آنها بیرون نمی روند» و این اعترافی بسیار واضح است.

و نیز وزیر امور خارجه قطر می گوید: «اگر ما به حکومت آمریکا و نیروهای آمریکایی بگوییم از قطر بیرون روید، ما از روی نقشه خط می خوریم».می بینیم که بلاد اسلامی به معنای واقعی کلمه اشغال شده است اما مردم همچنان مشغول عبادات و نوافل و طاعات به دور از فرض عین کنونی هستند!

پس باید بر این امور تمرکز کرد:

۱٫راه حل؛جهاد فی سبیل الله است.

۲٫هشداردرباره خانه نشینان

۳٫هجرت و جهاد فی سبیل الله-در این وضعیت امروزی-برای برپایی حق و از بین بردن باطل، لازم و ملزوم هم هستند.

 

و الله اعلم.

 

 

1 دیدگاه دربارهٔ «رهنمودهای منهجی اسامه بن لادن رحمه الله در جهاد با آمریکا و رژیم صهیونیستی  دشمنان شماره یک مسلمین (قسمت پایانی .۸ )»

  1. برادري كه اين گفته های شیخ اسامه رو ترجمه کردی تا جایی که من خوندم و فهمیدم خیلی مفید بود (والله اعلم) و جزاک الله .

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید