جهاد و دمکراسی، دو امر متضاد هستند که هیچگاه با هم جمع نمی­شوند ..

جهاد و دمکراسی، دو امر متضاد هستند که هیچگاه با هم جمع نمی­شوند ..

ارائه دهنده : معتصم هورامی

الحمد لله وحده والصلاة والسلام علی من لا نبی بعده، و بعد ..

بر هیچ مسلمانی پوشیده نیست که جهاد در راه خداوند متعال قله بلند اسلام است و آن فریضه­ای است ربانی که تا روز قیامت ادامه خواهد داشت. هیچ وجودی این توانایی را ندارد که آن را تعطیل کند یا لشکر مبارکش را متوقف سازد.

و از آنجا که جهاد، شمشیر برنده حق است که طواغیت و اشرار در هر زمان و مکانی از آن رعب و وحشت دارند، تلاش از سوی دشمنان دین برای از میان برداشتن آن، همیشگی و مستمر بوده است چه در زمان گذشته و چه در زمان حال و چه توسط کفاران اصلی و چه توسط مرتدین.

تنفر از آن و از اهل آن، صفت اهل باطل است؛ کسانی که در اذهان عموم مردم چنین القاء کرده­اند که مجاهدان راه خداوند، تروریست، افراطی، سخت­گیر، بدون عاطفه و دیگر الفاظ فرهنگ باطلشان، هستند.

دشمنان با تمام جدیت و توان خود تلاش دارند که مسلمانان را از این فریضه ربانی منصرف کنند و بر همین اساس برای این هدف خود انواع وسایل اختراع کرده ­اند و از جمله این وسایل که در میان عامه مردم آن را زینت داده­اند، دمکراسی است. این بازی­ای که ظاهر آن رحمت و باطن آن عذاب و شکنجه است و دسیسه­ ای است مکّارانه که چارچوب آن بر پایه شعار و عوام­ فریبی بنا شده است. برای آن ارزش و ابتدایی وجود ندارد .. قطعا آن برخواسته از ­تناقضات و خواسته­ هایی است که طناب­ آن را ارباب­های شر و کفر جهانی با هدف به کارگماردنش در جهت مصالح و منافع خود به حرکت درآورده و به آن سمت و سو می­دهند.

از جمله بزرگترین نیرنگ­هایی که دشمنان دین به کار گرفته­اند: راهی شدن با نام جهاد در میدان دمکراسی نجس، تحریف این فریضه و منصرف کردم مردم از آن می­باشد، به طوریکه ما از نوکران و دست­ نشاندگان آمریکا می­شنویم که حزب «جهاد دمکراسی» پایه گذاری می­کنند. شیطان­شان این باطل را برای آنها آراسته است که میان نور و تاریکی، و بین توحید و شرک جمع کنند، اما تلاش­شان ناکام گردیده و خواسته­ هایشان تباه شده است.

و از سخنگویانی به نام جهاد که هر روز در رسانه­های مختلف ظاهر می­شوند و اظهار نظر و پراکنده­گویی می­کنند، شنیده ­ایم. و حقیقت امر آن است که اینها با پا گذاشتن و راضی شدن به شیوه و مسلک دمکراسی به عنوان یک راه قابل پیمودن، از جهاد جدا شده­ و از آن فاصله گرفته­اند.

برخی از این افراد، در طول حیاتشان حتی یک بار هم به امور مربوط به جهاد نپرداخته­اند و شگفت آنکه در رسانه­ها به وی لقب “فرمانده جهادی” داده می­شود و هر شب در کانال­های ماهواره­ای نقل می­گردد. خود را به دکتر أیمن ظواهری مربوط می­کند و می­گوید: امیر و فرمانده ما ظواهری چنین و چنان گفت، و حال آنکه این افراد بسیار دورند از اینکه خود را به راه و شیوه برادرمان منتسب نمایند. برای خود راضی شده­اند که عروسک­هایی باشند در دست دیگران که هر طور که می­خواهند با آن بازی کنند. در زمانی که خواسته­ها و امیال­شان آنها را از حقیقت دور کرده است، عجیب و مضحک آن است که ما از حزب اسلامی می­شنویم که خود را بازوی سیاسی جماعت الجهاد می­خواند و حزب سلامت و توسعه خود را بازوی سیاسی جماعت الجهاد می­خواند و حزب جهاد دمکراسی نیز خود را بازوی سیاسی جماعت الجهاد می­داند.

عناوین باشکوهی که در غیر موضع و مکان خود به کار گرفته شده­اند .. مانند گربه­ای که به قدرت شیر افتخار و تکبر می­کند

و نمی­دانیم در کدام یک از سنگرهای مبارزه، این جناح نظامی به چنین بازوهای سیاسی­­ای پناه برده است.

ما از همه این افراد می­­خواهیم که توبه نصوح نمایند و اگر به دمکراسی روی ببرند همانا که به راستی سنت خداوند در خصوص امثال آنان این است که بر قلب­هایشان مهر گمراهی خواهد زد.

خداوند متعال می­فرماید: «‏أَفَرَأَيْتَ مَنِ اتَّخَذَ إِلَهَهُ هَوَاهُ وَأَضَلَّهُ اللَّهُ عَلَى عِلْمٍ وَخَتَمَ عَلَى سَمْعِهِ وَقَلْبِهِ وَجَعَلَ عَلَى بَصَرِهِ غِشَاوَةً فَمَن يَهْدِيهِ مِن بَعْدِ اللَّهِ أَفَلَا تَذَكَّرُونَ» جاثیه ۲۳
«هيچ ديده‌ای كسی را كه هوا و هوس خود را به خدایی خود گرفته است، و با وجود آگاهی (از حق و باطل، آرزوپرستی كرده است و) خدا او را گمراه ساخته است، و بر گوش و دل او مهر گذاشته است و بر چشمش پرده‌ای انداخته است‌؟! پس چه كسی جز خدا (و خدا هم از وی رويگردان است) می‌تواند او را راهنمائی كند؟ آيا پند نمی­گيريد و بيدار نمی‌شويد؟»

بر آنها لازم است که جهاد، این نماد عزت و کرامت و عنوان شرف و کرامت را به بازار نجس و کثیف دمکراسی وارد نکنند.

و نباید با نام جهاد سخنرانی کنند چرا که آنها استحقاق منتسب شدن به جهاد را ندارند مگر وقتی که به دمکراسی کافر شوند، چگونه شایسته است که آنها از داعیان جهاد باشند؟ و حال آنکه از داعیان به شرک دمکراسی شده­اند، و وارد باریکه راه­های عملی آن شده­اند. جهاد از دمکراسی بیزار و مبراء است و این دو هیچگاه با هم جمع نخواهد شد.

و در آخر … برای دور و نزدیک تأکید می­نماییم که تمام کسانی که در راه دمکراسی پا نهاده­اند به هیچ وجه امکان ندارد که تفسیرکننده جهاد یا وابسته به مجاهدان باشد .. والله المستعان

 

دیدگاهتان را بنویسید