ابوقتاده فلسطینی از فتوای استحلال خون زن و بچه های اهل سنت الجزایری تا فجایع اخیر سوریه

ابوقتاده فلسطینی از فتوای استحلال خون زن و بچه های اهل سنت الجزایری تا فجایع اخیر سوریه

به قلم: ابوخالد کردستانی

ابوقتاده فلسطینی شخصیت نامتعادل و نامیزانیست که پشت بعضی از نوشته ها مخفی شده و تنها با بررسی دقیق این نوشته ها و بخصوص از طریق اعمال اوست که می توان واقعیت او را تشخیص داد .

این شخص نامتعادل و نامیزان که در میان بعضی از برادران ناآگاه سلفی جهادی ما برای خودش جایگاهی پیدا کرده و حتی خودش را در چنان موقعیتی می بیند و به چنان توهمی دست پیدا کرده است که از چنان علمی برخوردار است که می تواند میان علمای قدیم جرح و تعدیل کند و علما را دسته بندی کند .

این شخص با انکه اخیرا تفکر محمد ابن عبدالوهاب رحمه الله و نجدی ها را اسبابی برای تخریب بین مسلمین معرفی می کند، اما ثمره ی عملی اقدامات و نوشته های این شخص نامتعادل به شیوه ای مرموزانه تنها کشتار میان اهل قبله و ضربه زدن به قیامهای مسلمین و خدمت به طاغوتها بوده است .

کارنامه ی این شخص نامیزان ساکن در دارالکفر اردن، که حیات خلوت اسرائیل و از مراکز مهم جاسوسی و اطلاعاتی آمریکاست، نشان می دهد که فتواهای این شخص نامتعادل در مسیری مشخص و در راستای اهداف دشمنان اهل قبله و مجاهدین شریعت گرا صادر شده اند، بخصوص زمانی که مجاهدین شریعت گرا در حال پیروزی باشند و یا به پیروزیهائی رسیده باشند.

به عنوان مثال دقیقا زمانی که می رفت نهضت اسلامی مجاهدین شریعت گرا در الجزائر مردمی شود و به پیروزی نهائی برسد فتوای استحلال خون زن و بچه های اهل سنت الجزائری را صادر کرد و عده ای فریب خورده با عملی کردن این فتوای غیر شرعی عملا مردم را از نهضت مجاهدین جدا کردند و خودشات تنها و بی کس شدند و در نهایت به راحتی سرکوب شدند . به این شکل کفار به راحتی و در یک توطئه ی حساب شده نهضت مجاهدین شریعت گرا را به نابودی کشاندند .

ابومحمود فلسطینی شاگرد مکتب ابوقتاده درجواب به خالد الحایک می‌نالد: ابوقتاده هنوز هم از فتوای مشهور خود به الجزائر تراجع نکرده و این راعلنا گفته است!!

شيخ أبي عزير عبدالإله الحسني الجزائري یکی از علمای الجزائر و شاهد بر اتفاقات الجزائر و نیز یکی از مفتیان منبر التوحید و الجهاد در كتاب خود[۱] در مورد فتواهای  ابوقتاده الفلسطینی چنین شهادت می دهد:

وقتی مقالات ابوقتاده را خواندم، موهای سرم سفید شد!! بخاطر جرات زیاد ابوقتاده در فتوا دادن!! آن هم فتواهایی که اگر به صحابه‌های بیعت رضوان عرضه می‌شد، در موردش می‌ترسیدند بحث کنند!!

ابوقتاده در سلسله بین المنهجین فتاوای بسیاری از این قبیل دارد که از خطر و هول آنها کودکان پیر می‌شوند!! خون های معصومی ریخته شد!! و ابوقتاده نیز گناه همه‌ی این ها را نزد پروردگار جهانیان به گردن خواهد کشید !!. چیزی نخواهد ماند الا اینکه خداوند در موردش قضاوت خواهد کرد!! و کسی از آن نجات پیدا نخواهد کرد مگر سالم!! و سالم هم کسی است که الله او را از وارد شدن به تنگنا نجات دهد!!

رسول الله صلی الله علیه و سلم می فرماید: انسان پیوسته در گشایشی از دین خود قرار دارد تا اینکه خون حرامی را بریزد!![۲]

ریختن خون حرام یا مستقیما با دست رخ می دهد یا غیر مستقیم بصورت مشارکتی با فتوا و زبان رخ می دهد و همگی نیز در گناه یکسان هستند!!! و مگر چیزی جز زبان مردم، مردم را هلاک می سازد؟!

من در طول زندگی و دوران علمی خودم هیچ انسانی را با جرات تر از ابوقتاده در فتوا دادن در ابواب “تکفیر” و “خون مردم” ندیدم!! اصلا و ابدا ندیدم!!  سبب اینکه چرا چنین کارهایی می کند را نیز نمی دانم!! آیا منافسه و اظهار شخصیتش است؟! آیا می خواهد جلب توجه کند؟! یا حب ظهور دارد؟؟ آن هم حب ظهوری که کمر خیلی ها را شکسته است!!!! یا اینکه ساحه ها خالی از علما هستند برای همین چنین اشخاصی بروز می کنند؟!! علت چیست خدا بداند!!! (انتهای کلام شیخ عبدالاله الجزائری.)

شیخ ابوحفص سفیان الجزائری (یکی از علمای الجزائر واز مفتیان منبر التوحید و الجهاد) خطاب به ابوقتاده می گوید: تو تجربه الجزائر را در شام نیز تکرار می کنی .

شیخ ابوحفص الجزائری خطاب به ابوقتاده می گوید:به خطای خودت اعتراف کرده و معذرت بخواه! تو منهج را در الجزائر تحریف کردی! امروز هم نه تنهادر شام بلکه درفکر همه جوانان منهج راتحریف می کنی‼

علاوه بر فتواهای خیانت بار این شخص در میان اهل سنت شام اخیرا هم فتوای مضحکش که سراسر از آن خون می چکد این است که تمام شیعه های ۱۲ امامی جهان همگی نصیری هستن و حکم همه ی آنها مثل حکم نصیری هاست . ممکنه عده ای از سلفیهای جهادی به خاطر تنفر از شیعه از کنار این فتوای دروغین به سادگی بگذرند و آن را نادیده بگیرن اما هرگز فراموش نکنن که همین اشتباه را در مورد ابوبصیر طرطوسی هم مرتکب شدند تا اینکه بلا و مصیبت این شخص به خودشان هم رسید و نتوانستند کاری انجام دهند ، چرا؟ چون دیر شده بود و ابوبصیر قبلا بر اثر سکوت اینها جایگاهی برای خودش در میان اهل سنت پیدا کرده بود .

هیچ دروغی در قرآن و سنت صحیح وجود ندارد و مسلمین از اینکه در مورد فرعون و  نمرود و ابوجهل و ابولهب و سایر دشمنان دروغی ساخته شود واکنش نشان می دهند و این واکنش به معنی دفاع از فرعون و نمرود و غیره نیست بلکه به معنی دفاع از حق و مخالفت با دروغه .

 

 

……………………….

[۱] التبصير في وجوب التفريق بين المكفر لذاته و المكفر بغيره في مسائل التكفير ص ۱۴۳ و ۱۴۴ /

[۲] بخاری ؛ ۶۸۶۲

3 دیدگاه دربارهٔ «ابوقتاده فلسطینی از فتوای استحلال خون زن و بچه های اهل سنت الجزایری تا فجایع اخیر سوریه»

  1. در مورد فتوای حلال اعلام کردن خون زنان و بچه ها در الجزائر اگر بشود فتوا را با ترجمه قرار بدید بسیار نیکو هست‌.(من شنیدم گفته بود خون زن و بچه های افسران حکومت کافر الجزائری حلال هست، ته زن بچه های مسلمین).
    اگر فتوای حلال بودن خون تمام دوازده امامی ها رو داده باشه که بسیار نیکو هست و کلام حق رو گفته .
    اما در کل این فرد (ابو قتاده) درش کفر به طاغوت نیست چرا که اربکان از بزرگان حکومت علمانی ترکیه رو تکفیر نمیکنه و میگه دوستش دارم!!! (در صورتی که در پارلمان شرکی حظور داشت و در حکومت علمانی وزیر بود )این سخنش در یوتیوب هست.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید