ملا عبدالرحمن فتاحی چه نیازی به دروغ پردازی به سبک جولانی پیدا کرده است؟

ملا عبدالرحمن فتاحی چه نیازی به دروغ پردازی به سبک جولانی پیدا کرده است؟

به قلم: شیرکو موکریانی مهابادی

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

من از یکی از ملاهای اهل سنت ایران به نام عبدالرحمن فتاحی که در سوریه هستند مطلب عجیبی را خواندم که بدون هیچ مقدمه ای من را یاد دروغپردازیهای سکولاریستهای مرتد کوردستان انداخت. اما تعجبم از این بابت بود که یک ملای اهل سنت که خودش را تابع قرآن و سنت صحیح می داند و حتی خودش را یک مجاهد می داند چه نیازی به دروغ گفتن دارد؟  در حالی که اگر کل قرآن و سنت صحیح را نگاه کنید حتی یک دروغ هم در مورد شیطان و فرعونها و نمرودها و ابولهب ها و غیره اصلا وجود ندارد.

در اینجا اگه کسی یک دروغ به یک صحابی یا حتی یک دروغ به شیطان و دشمنان اسلام ببندد ما ناراحت می شویم . و خودمان را موظف می دانیم که بگوئیم این دروغ است . حالا فرق ندارد این دروغ در مورد یک صحابی باشد یا در مورد شیطان و ابولهب و فرعون باشد.  چون دروغ تنها به اسلام ضربه می زند و اسلام با دروغ به پیش نمی رود و اسلام به دروغ نیاز ندارد، بلکه دروغ صفت دشمنان اسلام است که کل عقایدشان بر اساس ظن و گمان و توهم بنا شده است نه بر اساس یقین و اطمینان .

ملا فتاحی در کانال خودش می گوید:”

🔶🔸  کسانی که در سال‌های اول و دومِ انقلاب، با نظام ولایت‌فقیه همکاری و همراهی کردند، شاید بخاطر عدم شناخت‌شان معذور باشند.

🔷🔹اما کسانی‌که بعد از اعلامِ جهاد توسط خمینی علیه اهل‌سنت در غرب ایران، آنها را یاری دادند؛ هیچ گونه عذری ندارند؛ ”

در اینجا نمی خواهم به این مطلب بپردازم که آیا کسانی چون مولوی ملا زاده یا احمد مفتی زاده و دیگران از نظام ولایت فقیه اطلاع داشته اند یا نه ؟ چون کتاب ولایت فقیه یا حکومت اسلامی آیت الله خمینی سالها قبل ابتدا به صورت ۱۳ درس در حوزه ی علمیه نجف در مبحث ولایت فقیه و در در بهمن ۱۳۴۸ ایراد شده‌اند. این کتاب در سال ۱۳۴۹ برای نخستین بار در بیروت چاپ و به ایران فرستاده شد و در سال ۱۳۵۶ با ضمیمه سخنرانی دیگری به نام «جهاد اکبر» به طور رسمی در ایران چاپ و پس از آن نیز بارها تجدید چاپ شد. ترجمهٔ این کتاب هم برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ به چاپ رسید. پس این علماء به خوبی با نظام ولایت فقیه آشنا بودند و شناخت کامل داشتند؛ پس به کار بردن «شاید» نمی تواند از طرف فتاحی نشان از صداقت باشد

اما آنچا من را به یاد ادبیات سکولاریستهای کوردستان انداخت این نبود بلکه جمله ی بعدی ملا فتاحی بود که می گوید: «اعلامِ جهاد توسط خمینی علیه اهل‌سنت در غرب ایران» باور کنید این جمله بیشتر از انکه دروغ بودنش انسان را متعجب کند بلکه انسان را به تعجب و افسوس خوردن می کشاند . چون این سخن از طرف یک سکولاریست مرتد گفته نشده است بلکه از طرف کسی گفته شده است که خودش را مدافع راستی ها و صداقت و اسلام و سنت می داند .

جمله و فتوای آیت الله خمینی این است : «ما در کردستان با کفر می‌جنگیم، نه با کُرد» و بعد خطاب به سازمان پیشمرگان مسلمان کوردستان می گوید:« کردستان مال شماست، خود شما آنجا را تصفیه کنید».

سکولاریستهای مرتد کوردستان و متحدین کمونیست و سوسیال دموکرات آنها که بالغ بر دهها حزب رنگارنگ فارس و عرب و ترک و ترکمن و عرب و غیره بودند زمانی که می دیدند که اهل سنت کوردستان با نیروهای مرکزی بر علیه آنها همکاری می کنند و مردم از آنها جدا شده اند و وضعیت خود را بحرانی می دیدند، این جمله ی آیت الله خمینی را که بر درو دیوار مناطق کورد نشین نوشته شده بود را به شیوه ی دیگر و وارونه به مردم برسانند و گفتند که: «آیت الله خمینی بر علیه کُرد فتوای جهاد داده است». این دروغ را هم اکنون شما در رسانه های سراسر دروغپرداز انها می توانید بشنوید و ببینید.

همه ی اهل سنت می دانستند که این سخن چقدر به دور از واقعیت است ، چون همه می دانستند که اکثریت کردهای ایران شیعه مذهب هستند و یک حکومت شیعه مذهب بر علیه هم مذهبهای خودش صرفا به دلیل نژادشان فتوای جهاد بدهد و این دروغ آشکاری است .

من تمایلی ندارم که در مورد دروغپرازیهای سکولاریستهای مرتد کوردستان صحبت کنم و وقت شما را بگیرم چون این سکولاریستهای مرتد از زمان قاضی محمد مرتد تا الان کارنامه ای غیر از غدر و خیانت و دروغ و دین فروشی و وطن فروشی و ناموس فروشی نداشته اند، اما حق دارم که از یک ملای اهل سنت کوردستان بپرسم آخه شما چرا؟

حق دارم بپرسم که ملای محترم شما و دارودسته ای که تشکیل داده اید چه نیازی به دروغ گفتن دارید اگر تابع حق و تا بع اهل سنت و جماعه هستید؟

من سخن آیت الله خمینی را برای شما آوردم، شما برای ما بیاورید که: «اعلامِ جهاد توسط خمینی علیه اهل‌سنت در غرب ایران» سندش کجاست ؟

من از آیت الله خمینی دفاع نمی کنم، بلکه دروغ آشکاری را نقد می کنم که نه اسلام به آن نیاز دارد و نه جهاد مسلمین. اگر ملا فتاحی در مورد هر شخص دیگری دروغ می گفت باز من ایشان را نقد می کردم و از ایشان دلیل این دروغشان را می پرسیدم و کاری نداشتم این دروغ را در مورد چه کسی گفته بود.

لطفا این مطلب بنده را نشر بدهید هر چند که ممکنه با آن مخالفم باشید. من معتقد هستم شما طرفداران دوله صادق هستید اما در مورد سایر مسلمین اشتباه می کنید، علاوه بر این معتقد هستم که ملا فتاحی که در دارودسته ی جولانی قرار گرفته است به سبک جولانی در حال دروغپردازی و فریب افکار عمومی اهل سنت است . همچنانکه جولانی به ابوبکر بغدادی و دکتر ایمن الظواهری حفظه الله و القاعده دروغ گفت، به نظر بنده ملافتاحی هم خیال می کند با دروغ گفتن می تواند مثل جولانی به حیات خودش و گروهش ادامه بدهد اما به نظر بنده اشتباه می کند، چون نه اهل سنت ایران دارودسته ی جولانی هستند که زود فریب دروغگوئی های آنها را بخورند و نه بزرگان ما ابوبکر بغدادی و دکتر ایمن الظواهری حفظه الله هستند که این دسته از اشخاص را نشناسند.

 

………………..

(لطفا اگر امکانش هست عکسهایی که خودم فرستاده ام را داخل متن بگذارید)

8 دیدگاه دربارهٔ «ملا عبدالرحمن فتاحی چه نیازی به دروغ پردازی به سبک جولانی پیدا کرده است؟»

 1. شما اهل كجايي كه ميگی اکثر کُرد های ایران
  گمان میکنم این متن رو یک رافضی ناشی نوشته باشه چون که حتی کودکان در ایران میدانند که اکثر کرد های ایران اهل سنت هستند و این که اکثر کرد های ایران شیعه هستند حرفی هست که جز یک کذاب احمق این حرف را نمیزند و این که در مناطق اهل سنت دستور به کشتن اهل سنت شده معلوم هست چرا که هر کس در این مناطق شهادتین بگوید و به شروطش پایبند باشد کشته و یا زندانی میشود

  پاسخ
 2. البته این رو هم بگم که عذری برای کسانی که در اتقلاب این حکومت رافضی خبیث را یاری دادن وجود ندارد چرا که عقیده رافضی معلوم و روشن هست.
  البته این رو هم بگم که روافض کینه ی دیرینه ای نسبت به اهل سنت و به صورت ویژه کُرد ها دارن حتی اگر کُرد های علمانی باشند چرا که صلاح الدین ایوبی که کُرد بود دولت فاطمی های کافر ملعون را تیست و نابود کرد.
  (البته مهم مسلمان و اهل سنت بودن است و کُرد یا بلوچ و یا … اهمیتی در قیامت ما ندارد)

  پاسخ
 3. مسلمان احمق کسی است که از روافض خوشش بیاید و از سکولارها بدش بیاید؛ در حالی که هر دو از منظر اهلسنت محکوم هستند.

  پاسخ
 4. روافض در غوطه شرقی بدترین جنایات را علیه ما اهلسنت انجام میدهند آن وقت اینجا دم از اتحاد میزنند . اگر اهلسنتی با شما متحد شود منافق ویا دورو است، لال شوید ای روافض ضرر شما به اندازه سکولارهای مرتد است و به نویستده این مقاله میگویم تو یک رافضی بیش نیستی و از زبان اهلسنت چیزهایی میگی حقیقت ندارند الله لعنتت کند

  پاسخ
 5. من ماندم این سایت مال روافض هست یا مال اهلسنت یا مال منافق های دورو؟ از این سه گزینه خارج نیست لطفا جواب بدهید

  پاسخ
 6. سلام بر برادر شاهی و تموم برادران و خواهران گرامی :
  برادر شاهی : چرا مثل انسانهای ضعیف همش تهمت میزنی برادر؟ من تو این مقاله چیزی گفتم که دارای مدرک و سنده و دروغ نگفتم . شما هم اگه چیزی داری با دلیل و مدرک نشون بده و الکی شایعه پراکنی و دروغپردازی نکن برادر .
  هر جا من اشتباه کردم جوابم را بده اونم با دلیل و مدرک . دیگه اینهمه سرو صدا مال چیه اخی ؟
  من یه مسلمون و از کوردستان ایران و از اهل سنت هستیم ، نیازی نیست که شما غیب بگین و منو به چیزهای دیگه متهم کنین .
  به نظر بنده تعصب و جهل و تنفر کورت کرده اخی و اینقدر از حقیقت دورت کرده که نمی فهمی چی می گی . خودت هم میگی سکولاریستها مرتد هستن ،آنوقت هنوز نمی دونی حکم مرتد از همه چیز بدتره .
  بعد من به تو نمیگم الله لعنتت کنه، من از الله میخوام هدایتت کنه و اگه قابل هدایت نیستی الله شرت رو از سر مسلمین کم کنه اخی .

  پاسخ
 7. تمام مقالات وب سایت شما نشان دهنده این است که نویسندگان مقالاتش غیر از اهل سنت هستند و از اسامی مستعار شناخته شده افراد استفاده کرده و لابه لای تفکرات اهل سنت اهداف منافقانه و موزیانه خود را پیش می برند تا افراد و احزاب اسلامی موجود را بی لیاقت و خوار و کوچک و خائن معرفی کرده و اهل سنت را دچار سردرگمی و نا امیدی کنند.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید