عدم دشمن شناسی و درجه بندی شرعی دشمنان از عوامل اشتباهات فاحش ماموستا کریکار

عدم دشمن شناسی و درجه بندی شرعی دشمنان از عوامل اشتباهات فاحش ماموستا کریکار

به قلم: شاهو کوردستانی

معمولا بسیاری از علمای کوردستان که به نحوی با فضای حاکم بر منطقه آشکاری دارند به نحوی عملا به نسبتهای مختلفی به ناسیونالیسم که فراورده ای سکولاریستیه آلوده شده اند هر چند که در زبان هم صد در صد بر خلاف این سکولاریسم پلید باشند .

ماموستا کریکار یکی از این علمای شناخته شدی کوردستان است که «عملا» نسبتهائی از ناسیونالیسم را با خود داشته و همین آلودگی باعث بهم خوردن دشمن شناسی شرعی و درجه بندی شرعی دشمنان نزد ایشان و بسیاری از پیروان ایشان شده است. این صفات بارز ماموستا کریکار را به وضوح در مصاحبه های او و موضع گیری هایش در مورد اتفاقات روز کوردستان مشاهده می کنیم.

بعضی وقتها انسان فکر می کند که ماموستا کریکار اصلا از دشمن شناسی شرعی و درجه بندی شرعی دشمنان بی خبر است و یا در حال بازی کردن با احساسات و عقل مردم اهل سنت است  . به عنوان مثال می گوید:اگر نوشیروان مصطفی روی کار آید اذان ها را به عربی باز می گرداند . این سوال این جا مطرح است  مگر در کردستان عراق به زبان کردی و یا هر زبان دیگری غیر از عربی اذان گفته می شود. ؟

لازم به تذکر است طبق تحقیقات اینجانب تا اکنون یک بار هم نشده است که اذان به زبان دیگری غیر از عربی در کردستان داده شود. و آیا بر فرض اگر اذان به زبانی دیگر غیر از عربی گفته شود . برای بازگرداندن آن به عربی می بایست مدح یک سکولار کمونیست کرده شود و او را در انتخابات یاری دهی که اهداف واهیت را به سرانجام برسانید.

ماموستا کریکار هنگامی هم که در هورامان عراق امارت اسلامی بود ، نروژ سکولار و دموکراسی خواه را به آنجا ترجیح داد، ومسئولین امارت اسلامی هورامان غربی هنگامی که ماموستا کریکار را از رهبریت خلع کرد در نواری که مربوط به این امارت اسلامی است می گویند : ماموستا کریکار به دلیل مخالفت با منهج جماعت عزل شد.

ماموستا کریکار از فن سخنوری  قوی برخورداره که گاه انسان فکر می کند مخاطبانش را سحر می کند و کسی توجه نمی کند که چه ها گفته است . اما با کمی دقت در اسکلت نگرش ماموستا به وضع موجود مسلمین متوجه نوعی آشفتگی می شویم که غیر قابل انکار است .

اینکه می گوید:  قانون اروپا و دموکراسی مقدس است ، یا اگر یک کمونیست سر کار آمد مستحق است به او تبریک گفته شود، یا برای یک مرتد جنایتکاری چون عمر نوشیروان مصطفای  دعای طول عمر طولانی می کند، یا ابراهیم جعفری  و رجل طیب اردوغان سکولار و کافر و قاتل مسلمین و عضو ناتو را مدح و ستایش می کند، یا می گوید: برای اجرای قوانین سکولاریستی چه اشکالی دارد پارلمان این حکم را اجرا کند ، یا می گوید : به دموکراسی باور دارم و …

اینها از جمله مواردی هستن که بنده بر این باورم که نمی توان تأویلی شرعی برای اکثر آنها پیدا کرد و نشان میدهند که ماموستا کریکار از دشمن شناسی شرعی و درجه بندی شرعی دشمنان برخوردار نیست و همین امر باعث شده است که عمل و رفتارهایش بر خلاف بسیاری از گفتارهایش در مورد طاغوت وولاء و براء  و دین سکولاریسم باشد .

 

و آخر دعوانا أن الحمدلله رب العالمین

11 دیدگاه دربارهٔ «عدم دشمن شناسی و درجه بندی شرعی دشمنان از عوامل اشتباهات فاحش ماموستا کریکار»

 1. منهج این سایت از چند حالت خارج نیست :
  یا مطعلق به روافض است و گاهان خبر هایی از مجاهدین و… منتشر میکنن ودر این کار قصد جلب اطمینان مخاطبشان را دارند و به ناگاه حرف هایی خلاف واقعیت و خلاف شرع و در بسیار از مواقع سخنان کفری میزنند تا ذهن مخطبشان را از جهاد و منهج صیحیح منحرف کنند .
  یا مطعلق به سکولاریست دمکراسی خواهان است چرا که مقاله ای در این سایت منتشر شده بود که حرف های سکولار ها در آن آمده بود .
  و یقین دارم مطعلق به مسلمین نیست چرا که در این سایت کفریات زیادی منتشر شده است و اگر گمان کنیم قبلان مطعلق به مسلمین بوده با این کفریاتی که در آن منتشر شده دیگر مطعلق به مسلمین نیست .

  پاسخ
  • السلام علیکم
   برادر امید چرا شایعه سازی می کنید؟ آیا این منهج اهل سنت است برادر؟
   تو در اینجا چند تا شبهه و تهمت زدی که باید ثابتش کنی و گرنه مجرمی هستی که باید حد بخوری :
   ۱- گفتی : این سایت ممکنه مال روافض باشه. تنها یه دلیل بیار اخی .
   ۲- گفتی : این سایت ممکنه متعلق به سکولاریستها باشه «چرا که مقاله ای در این سایت منتشر شده بود که حرف های سکولار ها در آن آمده بود .» مگر در قران رحفهای شیطان و فرعونها و سایر کفار نیامده اخی ؟ از خدا بترس و در برابر دعوت و جهاد مسلمین مانع نشو . کل سایت در باره ی مبارزه با دین سکولاریسمه اونوقت تو چی داری می گی ؟ تنها و تنها یه دلیلی بیار که عقاید سکولاریستهای کافر یا مرتد را تأئید کرده باشه .
   ۴- گفتی :«و یقین دارم مطعلق به مسلمین نیست چرا که در این سایت کفریات زیادی منتشر شده است » تو داری این برادران ما رو تکفیر می کنی اونم با یقین. شرم نمی کنی برادر؟ برای این تکفیر خودت یک دلیل بیار . یک دلیل شرعی بیار و گرنه در نظر بنده و تموم اونایی که با بنده موافقن تو یه دروغگوی جاهل و یه تکفیری نامتعادل و نامیزان و نیمه دیوانه هستی که نیاز به درمان داری و نمیشه رو حرفات حساب کرد .
   من منتظر دلایل شرعی شما هستم .

   پاسخ
 2. نگاه کنید شماها خیلی سطحی نگر و بی بصیرت هستید ماموستا کریکار از بزرگترین علما و تئوریسین های حال حاضر جهان اسلام هستن..بهتره قبل از این نوع متن های پر از کینه نسبت به جناب حضرت ماموستا کریکار بیشتر و عمیق تر با آرا و نظرات ایشون آشنا بشید…بهتره یک سری به کانال تلگرامی ماموستا کریکار بزنید

  پاسخ
 3. برای آشنایی بیشتر با آرا و اندیشه های ماموستا کریکار به آدرس تلگرامی زیر مراجعه کنید telegram.me/m_krekar
  منم با سخنان برادرمون امید موافقم من خودم بارها توی این سایت مقالاتی دیدم که در تایید کامل روافض بوده برای مثال همین چند وقت پیش علنا و صریحا شرکت کردن در تظاهرات براندازی علیه جمهوری اسلامی کانال شما دعوت به طرفداری از شیعه کرد بارهای بار خدا رو شاهد میگیرم که به دفاع از شیعه پرداختید …سوالی دارم چرا جناب ابوحمزه مهاجر هیچ گونه بیوگرافی یا اینکه علم شرعی رو کجا خونده نداره؟ چرا شخصیتی مجهول هست؟

  پاسخ
  • برادر گرامی شما متوجه هستید که اهل سنت کوردستان ایران در چه وضعیتی هستند؟ متوجه هستید اخی؟
   مگه کوردهای سکولار و مرتد عراق رو تو این ۲۸ سال حاکمیتشان ندیده اید؟ مگه کوردهای مرتد و سکولار حزب کارگران اوجالان (مسیلمه ی کذاب فعی کوردها) رو ندیده ای؟ مگه واست زحمته که بری نگاه کنی تو ۶ ماه اول انقلاب ۵۷ این سکولاریستهای کافر و مرتد کومله و دموکرات چه بلائی سر کوردهای اهل سنت ایران اوردند؟ فقط برو نگاه کن چه جوری ملا محمد ذبیحی رو کشتن . تو اون مدت کم بیشتر از ۷۵ عالم ما رو به فجیع ترین شیوه ی ممکن به جرم کهنه پرستی و اسلام کشتن.
   مگه ندیدی این بی شرفهای پست بی همه چیز تو همین چند روز گذشته جه جوری قرانهای ما رو سوزوندن؟ مگه اینهمه توهین اونا به الله و رسولش و دین و اسلام و غیره رو ندیدی اونم به جرم حمله ی اردوغان سکولار و کافر به کوردهای سکولار؟
   برادر گرامی اینهائی که می خوان این نظام از بین بره به جاش چی میخوان؟ کیا میان جاش؟ تو میائی تا دستت را ببوسیم و در راهت جهاد کنیم یا همین سکولاریستهای کافر و مرتد بی شرف بی همه چیزی که به شدت از طرف آمریکا و رسانه های فاسد آل سعود مثل شبکه کلمه و غیره هم ساپورت میشن ؟!!
   شما از شیعه تنفر داری و این تنفر نمی زاره حقایق رو ببینی . نمی زاره بین بد و بدتر رو تشخیص بدی و ….
   ما تو حالت اضطرار هستیم و تا رفع شدن این حالت اضطرار گوشت مردار واسه ی نجات جونمون یه نعمته، تا زمان بازگشت حکومت اسلامی علی منهاج نبوه این حکومت بدیل اصطراری واسه ی نجات جون و این چیزی که داریم یه سپره و ما رو از چنین درندگانی حفظ می کنه . اینو همه میدونن . حتی شیخ اسامه رحمه الله هم اینو می دونست و موضعش در مورد ایران شیعه مذهب واضح و روشن بود . بچه هاشم در هنگام حمله درندگان آمریکائی و مرتدین تحالف شمال به ایران فرستاد و…. لطفا کمی فکر کنین اخی .

   پاسخ
 4. مريواني، گفتید یک دلیل بیاوریم که از روافض حمایت کردید،
  چند وقت پیش مقاله ای در سایتتون قرار دادید در مورد کرد ها و در اون اکثر کرد های ایران را شیعه معرفی کرده بودید!!!(در صورتی که ۲% کرد های جهان شیعه نیستند و کرد های شیعه ایران به۱% کرد های ایران نمیرسد و…
  گفته بودید که در قرآن آمده که شیطان و فرعون فلان چیز رو گفتن، بله رر قرآن هست اما در همان قرآن رد بر سخنان فرعون و شیطان آمده و اینطور نیست که الله فقط به گفتن این که شیطان و فرعون فلان چیز رو گفتن کفایت کند، بلکه بر آن رد گفته است .
  اما سایت شما سخنان سکولاریست ها و… را بدون ردیه منتشر میکند برای مثال نوشته ای که در مورد زلزله ی غرب کشور منتشر کردید.

  گفته اید که دلیل این گفتم سایت مطعلق به مسلمین نیست چیست؟
  دلیلش همین است که سخنان کفار رو بدون ردیه منتشر میکنید.

  پاسخ
 5. چگونه است که در سایت شما مقاله ای منتشر میشود که در اون اکثر کرد های ایران را رافضی(شیعه) معرفی میکند و هیچ دلیلی بر این سخنتان نشان نمیدهید (اهل سنت بودن کرد های ایران برای کور ها هم ثابت است) .
  و زمانی که بنده به دلیل این مقاله و مقالت گذشته ای که مورد سخنان علمانی ها بدون ردیه در سایت قرار دادید از شما ایراد گرفتم و قرار دادن سخنان کفار بدون ردیه عملی نادرست و کفر بودنش را گفتم تبدیل شدم به جاهل و بیمار و تکفیری!!!

  پاسخ
  • دوست عزیز :
   – مگه کوردهای ایلام شیعه هستن یا سنی؟
   – مگه کوردهای لرستان شیعه هستن یا سنی؟
   – مگه اکثریت کوردهای کرمانشاه شیعه هستن یا سنی؟
   – مگه کوردهای همدان شیعه هستن یا سنی ؟
   – مگه کوردهای خراسان شیعه هستن یا سنی؟
   – مگه کوردهای شمال ایران شیعه هستن یا سنی؟
   برادر لطفا جواب بده ، مگه همه ی اینا شیعه نیستن؟
   بله بخشی از کوردهای کرمانشاه و کوردستان آذربایجان غربی و بلوچستان سنی هستن .

   پاسخ
  • کاک امید گرامی شما بفرمائید در کجا دوستان ما رای سکولاریستها را بدون ردیه نشر داده اند؟
   شما فرموده اید که : سخنان علمانی ها بدون ردیه در سایت قرار دادید .
   لطفا بگید کجا دوست عزیز؟ من منتظرم برادر

   پاسخ
 6. واضح است که کورد های ایران اکثرشون سنی هستن و در این شکی نیست بعضی از مناطقی که شما گفتید اصلا کرد نداره مثل بلوچستان، بنده اطلاع ندارم که آیا کرد ها در شمال هستن یا نه؟!!!
  اگر کسی میدونه کدوم منطقه شمال کرد داره لطف کنه به بنده هم اطلاع بده!!!!.
  گفتید در کجا نظر علمانی ها را بدون ردیه قرار داده اید، نمونه ی واضح اش در مدتی قبل که زلزله رخ داد بنده حداقل یک نوشته که در سایت منتشر شده بود دیدم که در مورد زلزله و طعن زدن به قدر الهی و… بود .

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید